Günümüzde boşanmaların artmasının ana sebebi sizce nedir?

Bu konu hakkındaki samimimi gözlem ve görüşlerinizi bekliyorum

0|0
12|9

En İyi Kız Görüşü

• kanaat etmeme

kendine özen göstermemek,ben evlendim,alan aldı zaten misali

bana ne,yenisi mi yok,daha iyisini bulurum mantığı

dine uygunsuz yaşam tarzı,en basit göz zinası bile nerelere gidebiliyor

sırf görünüşünü beğenip de,içinde istediğin ruh varmış gibi sevmek!sevmek denilirse

ne istediğini bilememek

aile baskısı ile evlenmek?..

alttan almayı bilmemek,eşin üzgünken senin gülmen,umursamazlık

sorunlarını konuşmamak,içinde büyütmek

0|1
    0|0
    • çok doğru bunları genel sebepler olarak 1 ci sırada tutabiliriz

• cok güzel bir tespit yapmışsın bunun üstüne denilcek bir söz yok inşallah hiç birimiz bu kötü durumda olmayız

• Amin güzelim..sğol.

Kızlar Ne Diyor 11

• bence insanoglu ask herseydir düsüncesiyle hareket ediyor, halbuki saygida cok önemli.. ask bir gün biter ama saygi ve sevgi kalicidir. ve ya sevdigini düsünürsün iyi tanidigini düsünürsün ama evlenince degisiyor, her gün o insanlasin herkesde farkli yani

0|1
    0|0
    • %100 katlıyorum aynı görüşteyim ama aşk olmadanda olmaz gibi bir şey yani

• tabiki olmaz hepsi bir arada olmali ama öyle bir insani bulmakda sans meselesi..hic bir insan mükemmel degildir. Ama egerki bir insana güveniyorsan evet iste bu benim esim diyorsan sorun olmaz insallah yni

• yani aynen

• tahammülsüzlük

.

0|1
    0|0
  • birbirleriyle konuşmuyorlar

0|1
    0|0
  • Ekonomik sıkıntı.

1|1
    0|0
    • ekonomik sıkıntıntının yuva yıkmaya sebep olduğunu bilmek gerçekten acı verici bir durum, halbuki insanlar inişli çıkışlı dönemler yaşarlar bu kısa veya uzun sürer maddiyat boşanmalara sebep olmamalı bence

• Kesinlikle olmamalı ama maddi sıkıntı yüzünden borçları olan insanlar birbirlerini sevmelerine rağmen boşanmak zorunda kalabiliyorlar evlerine haciz gelmemesi için çocuklarının bundan etkilenmemeleri için böyle bir durumda var

• tabi ama anlaşmalı olarak sadece yasaları atlatmak adına böyle bir şey yapmak gerçek anlamda boşandığı anlamınada gelmez heralde ?

• anlayışsızlık,olduğu gibi kabul etmeme,huzuru yuvası dışında arama..

1|1
    0|0
    • bu söylediğinize katılıyorum fakat içerdeki insanda huzuru dışarda aratmamalı diye düşünüyorum, tabi bunu yapmayanlar için söylüyorum

• Öyle tabi,haklısın..

• arsız bir millet olduk hep daha fazlasını istedik

2|1
    0|0
  • İnanç, vurdum duymazlık,sorumsuluk, evleninceye kadar çok ilişki yaçamış olmak ve sadakatsizlik.

1|1
    0|0
    • Tek birine katılmıyorum evlenen kadar cok ılıskı yasamıs olmak ılıskı yasamıs olmak ınsana tecrube katar hayatta bir tecrubedır yaşadıgığın acılar ya da yaşadığın mutluluklar seni tecrübe adı altında yoğurur ve evlenecegın erkegı ya da karsı cıns ıcın söyluyorum kendı adıma kadını daha mantıklı gözle secıp daha secıcı detaycı olurusn hayata bakıs acın degısır. Cok ılıskı yasamıs olmak ınsanların cannı yakmak deıgl cınsellıgı tatmak degıl hayat tecrubesını dallandırıp budaklandırmaktır . Aycan hanm

• aynen öyle. Bu güzel sohbet için teşekkür ederim Uyumam gerekiyor yarın ayrıca cepten girmek işkence gibi. Görüşmek üzere iyi geceler

• Kimse kimseyi alttan almıyor geçimsizlik söz konusu.

Yetinmeyi bilmiyorlar maddi manevi falan.

1|1
    0|0
    • keşke böyle sudan sebepten yuvalarını yıkanlar sizin gibi basit bakabilseydi olanlara tebrikler

• Birde adam kirada araba almaya kalkıyor ne akıl ama!

• :):) :) hayat işte bazen insanlar bazı şeyleri zamanında yapmak istiyor oda olmayınca kendini büyük risklerin içine atıyor

ya batacam ya çıkacam diye

• önceden kadının işi yoktu dışarıda kalacam diye boşanamıyordu şimdi mesleği elinde boşanmak kolay

1|1
    0|0
    • bravo çok iyi bir tespit fakat bu iyi bir şeymi kötümü hangisini anlatmaya çalıştın onu anlamadım

• önceden aldatsa bile dayanıyordu şimdi boşanmanın onlar için kolay olması tabi ki iyi bir şey.

• herkesin kendi rahatına düşkün olması kadın erkege boyun egmiyor erkekde başınabuyruk evine bakmıya

erkek baskısına şiddetine artık hiç bir kadın gelemiyor

eskiden bu kadar kadın çalışmıyor şimdi nerdeyse erkegin yaptıgı işi kadın yapınca tutuluyor kadın vucudu dekor oluyor

kadın daha cazip oluyorkadın erkekten daha egitimli oluyor kadın üniversite mezunu oluyor

artık hiç bir kadın o kadar çocuk dogurmuyor 1 tane 2 tane

bi yandan daha iyi kadın ezilmiiyor kadına deger veriliyor bir yandan boşanmalar artıyor sadece bu kötü

ben gördüm evde kadına deger vermiyen döven kadam işyerindeki bayan çalışana kibar ince sanki evdeki kadın degil öcü dışardaki kadın karısı da dünya güzeli nasıl o adamla evlenmiş

0|1
    0|0
    • buda farklı bir bakış açısı tabi haklısınız fakat benim düşünceme göre kadın erkek olmamalı erkekte kadın olmamalı

kadın evinde erkek işinde olmalı

her anlamda eşitliğin cılkını çıkaran bayanlar erkek gibi olmaya çalışıyor

aslında amaç eşit olmak değil

amaç erkeğin üzerine baskı uygulayıp erkeklik yapmaya çalışmaktır

bu yüzden dengeler sasrsılıyor ve düzen bozuluyor

tabikide dışarda başka bayanlara farklı davranıp evde eşine farklı bir mumamele göstren erkeklerinde kişiliğinde sorun vardır

• gaziantepteyim evlenmeyi düşünmüyorum istediğim gibi biri yok

• hayırlırlısı olsun ne diyeyim

• eskide kadinlar hangi erkek karnimi doyurur diye bakiyordu laf olsun diye evlilik yapiyorlar di

bes onda cocuk yapiyordu hem kendinin hemde cocuklarinin haytini mafediyordu

annemde babami giram sevmez eski kafada oldugu icin yürütmüs bir gün bir birlerine güzel bir laf sölerken duymadim

simdi cok baska sade evlilik olsun diye evlenen yok ilgi ask sevgi sadakat lazim yoksa yürümez

1|1
    0|0
    • çok doğru fakat her şeye rağmen annen ile baban devam ediyorlarsa, emn ol bir şey söylemiyorlarsa bile mutlaka aralarında gizli bir duygusal bağ vardır,

• bu konu hakkında diyebileceğim bir şey yok, bazen insanlar sadece bazı şeyler izlemek zorunda kalıyor benimde şuan bunu yapmaktan başka çarem yok gibi, tab sizin gibi düşünen insanlar var umarım hayatınızda her şey bir an önce yoluna girer

iş yerindeyim çıkmak zorundayım size iyi akşamlar görüşmek üzere

• amöa dogru evlilik bu ilgi alaka sevgi

eskiler yalnıştı

Erkekler Ne Diyor 9

• 1-) Seçilen eşlerden Allah korkusu var mı yok mu gözetilmemesi. Eğer adamın Allah korkusu yoksa karısına zulmetmez, aldatmaz...

2-) Kadının iş hayatına atılmasıyla "ben hizmetçi değilim" felsefesine bürünmeleri

3-) Evlenmeden önce yaşanan her türlü ahlaksızlık ile evlenince bir şey kalmaması

4-) Eşlerin birbirlerini sadece aşka göre seçmeleri

5-) Kadınların maddi beklentilerinin fazla olması, sürekli kendi hayatlarını konu-komşunun hayatlarıyla kıyaslamaları nedeniyle adamın ömrünü yemeleri falan filan...

1|1
    0|0
  • Doyumsuzluk ve kıymet bilmemek.

1|1
    0|0
  • Mantık faktörünün ilişkilerde azalması

0|1
    0|0
  • internet :)

0|1
    0|0
  • Sevdiğini sanarak evlenmek.

0|1
    0|0
  • İnsanların, evlilik yaşına gelmesine rağmen, mantıklı kararlar verecek kadar olgunlaşamaması

0|1
    0|0
  • facebook 1numara heralde

0|1
    0|0
  • kadınların bir tarafları fazla kalktı ondan.erkeklerinde uçkurunun peşinde koşması ana sebepler.

1|0
    0|0
  • erken boşalma ve tatminsizlik :DD

0|0
    0|0
Yükleniyor...