Sigara içme isteğini nasıl engelleyebilirim, fikri olan?

Gözlerimi açar açmaz sigara içmek istiyorum. Çok uzun zamandır kullanıyorum. İlaçlarla bırakmayı denedim olmadı. Bırakma gibi azim oluşmadı içimde. Dediğim gibi gözümü acar açmaz içme isteğimi nasıl yok ederim?

0|0
15|41

En İyi Erkek Görüşü

• Valla ben istediğim zaman başlayıp istediğim zaman bırakabiliyorum artık. Tamamen beyinde bitiyor derler ya gayet doğru ilaç falan bahane. Ben şimdi bırakcağım zaman 6.5 TL sigara parasına hep kitap alıyorum. Haliyle sigaraya para verecek durumum kalmıyor. Zaten kitaplarla uğraştığım için de içmek aklıma gelmiyor. Sigaraya verdiğin parayı bir yiyeceğe falan harca zorla kendini. Sürekli şu telkinleri ver kendine. Sigara içmiyorum ondan tiksiniyorum. Bu sözü her aklına geldiğinde tekrarla. İnsanın kendini telkin etmesi her şeye ilaçtır. Psikolojik analizi yapılmıştır bu durumun. Sürekli içmemen gerektiğini düşün ve aklına neyse ya bu günde içeyim bu bitince bırakırım düşünceleri geldiği zaman hemen kendini toparla ve almaya gidiyorsan vazgeçmeye çalış. Bu söyldiğim telkini hatırla ve söyle bir müddet engel olacaktır.

2|3
    0|0
    • Gercekten denicem. Tesekkürler

• Sanırım şu taktikle ben bile sigarayı bırakabilirim, ben de ayrıca teşekkür edeyim :)

• Rica ederim :)) Yardımcı olabildiysem ne mutlu :))

Erkekler Ne Diyor 40

• işin zor. bende sen gibiydim. geçen yıl ocakta bıraktım. isteğin olması gerek. sana zararlı olduğunu bilmek değil kavramak gerek. 15 yıl içtim 1.5 paket günlük. son on yıldır patates kızartmasının kokusunu almadığımı anladım :) içinde, kafanda bitir bu olayı

1|0
    0|0
    • :/ abımde bıraktı 3 ay once. Suan mükemmel bir hayat yasadıgını söylüyor. Hayattan zevk alabılıyorm dıyo. gözümün onunde bı ornek var ama ben işte anlamıyorum ki.

• naneyi yedin

• Yok yok. Ben bırakıcam burdaakı bıkac yorum kafamdaki düsünceleri itekledi.

• Hayatına anlam katacak bir uğraş bulmalı ve ona yoğunlaşmalısın, sigara aklına gelmemeli. Sabahları ise kahvaltını bitirene kadar bekle, ilk sigaranı da hemen içme ve elinde sigarayı evirip çevirip, bekleyebildiğin kadar bekle. Her gün bunu yaptığında, özellikle ilk haftayı atlattıktan sonra işin çok daha kolay...

1|0
    0|0
  • Bir tane video var. 1 saat 6 dakika.

Cep telefonunu kapatıyorsun, sonra evdeysen telefonu falan fişten çekiyorsun.

Kapıları da kapat ki kimse rahatsız etmesin.

Videoyu açıyorsun ve hiç bir kesinti olmadan, kafanda hiç bir düşünce olmadan izliyorsun.

Yani ödemeler varmış, ocakta makarna varmış vs. vs. gibi rahatsız edici şeyler olmayacak. Yan odada sigara içmiştim, kül tabağında bırakmıştım, acaba söndü mü, yere düşmesin yangın çıkmasın falan düşüncen olmayacak. Tüm işlerini halledip, kimse rahatsız etmeyecek şekilde izlemen lazım.

Arkadaşım izledi. O günden sonra bir daha sigara içmedi. 6-7 ay oldu şu an...

Şu adresten izleyebilirsin: link

1|0
    0|0
    • Ben de aynı şekilde bıraktım :))

• İyi de ben de insanlara yardımcı olmak için veriyorum, o da.Benden üstün bir yanı olabilir mi? Olamaz. İkimiz de eşitiz. O zaman benim verdiğim cevap işe yarayacaksa niye bunu hak eden ben olmayayım ki? Mantığa sığıyor mu?

• Adamın birisi yolda senin cüzdanını buluyor. Oradan ismi Ahmet olan birisine "Bu cüzdanın sahibini tanıyor musun" diyor. Ahmet de sizin olduğunu söylüyor. İçinde de yüzbin lira para var. Cüzdanı bulan adam size cüzdanı getiriyor. Siz de içinden 1000 lira çıkartıp, cüzdanı bulan ve size getiren kişiye değil de Ahmet adlı şahsa veriyorsunuz. Aynı onun gibi bir şey...

• stress en buyuk etkendir . ben spora başladım bırakıp bırakıp başladım en sonunda işimi bıraktım artık içmiyorum.

işi bırakınca stresden kurtuldum spor da hem zihnini açıyor aklını dağıtıyor yeni insanlarla tanısmanı sağlıyor asıl etkisi ise sigara içerken salgılanan bir hormon var onun salgılanmasını sağlayarak sigaraya bagımlılıgını azaltıyor. hormon(endorfin di sanırım)

1|0
    0|0
  • çok uzun zaman dilimi yazmışsın sanki 10 yıldır içiyorsun...yaşın 23 olsa 10 yıldır içsen 13 yaşında başlamışsın demektir.3-5 yıllık tiryakilğin önüne geçilir.Önce beyninde bitir.Ben 9 sene içtim 2,5 yıl oldu bırakalı.Valla canavar gibiyim diyebilirim sana.Önce beyninde bitir sonra spora başla...

1|0
    0|0
  • champix die bir ilaç var ama doktor kontrolünde al melankoli ve bunalım yapıyor .

5. gunum onla bıraktım

1|0
    0|0
  • psikolojik biraz..

1|0
    0|0
    • :/ sanırım. Engel olamıyorum haftanın 2 gunu zor duruyorum

• aynısını yine yap yarım pakete düşür..şuan istesem bırakırım..saat başı iç..en güzel yöntem

• Teşekkür ederim :)

• yok edemezsin arkadaşım, aynı sorunu bende yaşıyorum bunun önüne ancak nevsine hakim olarak karşı koyabilirsin, yani 1 saat içmezsem ölmem diyip sabah uyanır uyanmaz sigara yakmak yerine elini yüzünü ağzını yıkayıp bir an önce kahvaltı yapmaya çalışmak en azından bunu yapmak daha mantıklı olur ilaçlara baş vurmamak en iyisi

1|0
    0|0
  • çok güçlü iraden olacak kendine güveneceksin kararlı olcaksın paket almıcan akşam paket gece bitsin bakkal çakkal kapılı saattinde alama yani sabah da alma paket

ben bir kerede bıraktım 1 hafta filan oldu :) bir anda kestim ben yanlız :)

1|0
    0|0
  • Sigara içerek:/

1|0
    0|0
  • bende cılgınlar gıbı bır kac gundur bununla mucadele verıyorum.ıddıasına gırelım olmazsa kaybeden tatil ısmarlasın :)

1|0
    0|0
  • valla 10 küsür senedir ben içiyyorum :s sabah ilk işim kahve ve sigaradır... ama son zamanlarda bazen unutuyorum ya :)) aa diyorum epeydir sigara içmedim gidip içim hemen... irade diyorlarda yalan yani... gerçekten zihni meşgul etmekte olay ! ya da ben gibi beyni operasyonla aldır rahatına bak !

1|0
    0|0
  • Gerçekten istiyorsan ki sanmıyorum. Keyif alıyorsun ve razısın sağlık gidene kadar. (bende öyleyim çünkü) Alo 171 i ara randevu al sigra bırakma polikliniğine git ilaçla tedavi al %70 soğutuyor seni ama senin kafada bitmeli ve spor yap..

1|0
    0|0
  • 'Sigarayı bırakmanın kolay yolu' adlı kitap var, hangi arkadaşım okuduysa bıraktı. Bende şimdi okuyorum, bırakmak üzereyim.

1|0
    0|0
  • nargile iç :) sigarayı boşver

1|0
    0|0
  • yak bir sigara boşver :)

1|0
    0|0
  • içmeyen bilemez diyip başarılar diliyorum

1|0
    0|0
  • engellenemez bir istek o.

1|0
    0|0
  • ben bayadır içiodum ailemde içiodu ama bıraktım 4 ay oldu çok ugraştım ama oldu yane :D şimdi kaçıyorum uyanır uyanmaz 5 sigara içen adamdım :D

1|0
    0|0
  • Nefes darlığı felan nasıl olmuyor sizde ? Yatarken felan raprahatmı nefes alıyosunuz mışıl mışıl uyuyosunuz ?

1|0
    0|0
  • akşam yatmadan önce az içiyorsun demek ki

yatmadan önce içtiğin sigara sayısını biraz daha çoğaltmayı dene

1|0
    0|0
  • ben bir hasta oldum 3-4 gün içemedim iyileştim hala ama artık eskisi gibi canım istemiyor günde 5-6 içiyorum sadece

1|0
    0|0
  • link al bunu izle başına geleni gör

1|0
    0|0
  • Hani derler ya sigarayı gerçekten bırakmak istiyorsa bir insan bırakır diye; bu çok doğru, önemli olan gerçekten bırakmayı istemek. Ben senin gerçekten de bırakmak istediğini düşünmüyorum sigarayı, öyle olsa çoktan bırakırdın. Bu konuda en kötüsü insanın kendisini kandırmasıdır aslında, hepimiz sigaranın zararlarını biliyoruz, ama bırakmak için zararlarını bilmek ya da yaptığının yanlış olduğunu bilmek yetmiyor.

Ben kendimce bir çözüm buldum ama buraya yazmak istemem, reklam olmaması için.

0|0
    0|0
  • 1 kahvaltı yapmadan içmemelisin.

2 sigara içmek istediğin zaman sakız çiğne.

3 nescafe iç.

4 yataktan kalkar kalkmaz 1 bardak su iç

5 hala canın çekiyorsa masturbasyon yap.

1|0
    0|0
  • Aynı sorun bende de var. :( Askerde başladım o alşkanlığa :(

1|0
    0|0
  • istanbuldaysan sana biyer önerebilirim.herifin teki var sana bişi satıyo 15 günde bırakıyosun sigarayı.iş yerinde 3 kişi bıraktı 20 senelik içiciydiler.

1|0
    0|0
  • İrade. Sadece iradene hakim olmalısın.

1|0
    0|0
  • Ben Hiç başlamadım çok pis birşey kendi sağlığım için içmiyorum sende benim gibi düşün

1|0
    0|0
  • valla oyle bir yardımcı ola bilecek varsa bir aylik sigara parasını ona vereyim kurtarin bu beladan

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 15

• Sabah uyanır uyanmaz limonlu ballı ılık su iç.Sonra naneli sakız çiğne.

Yalnız, sigara isteğine karşı koyabilmek beyninin ön loblarının ne kadar gelişmiş olduğuyla ilgilidir.Yani başka şeylerle iradeni güçlendirmeye çalış.Böylece ön loblar gelişir ve canın sigara çekip buna karşı koymak istediğinde, bunu daha kolay yaparsın.

0|0
    0|0
  • Sigarayı bırakmak için, yemekten sonra ki çayı içmemelisin.

nescafe,türk kahvesi içmemelisin,özellikle rakı sofrası ve bira ile birlikte ki çerezi yememelisin

üzüntülü olmamalısın,Seks yapmamalısın

yani sigara ile birlikte güzel giden şeylerin hiçbirini yapmassan günde 5 dal anca içersin. :)

1|0
    0|0
  • O istek bittiğinde bırakabilirsin ...

1|0
    0|0
    • Bitmek bilmiyoki kafir.

• sigaraya vereceğin parayı hesapla ve onunyerine neler alabileceğini düşün , ciğerlerinin kedi b*kuyla dolduğu hayal et , ben spora başladım mesela :)

• Gercekten su yaz sıgarayı bırakmak içn harıka bır fırsat olucak :) Teşekkürler

• tiryakisi olmuşsunuz artık maalesef , doktor kontrolünde deneyiniz

1|0
    0|0
    • :/ denedim de yok

• yani , başarılar :)

• tesekkürler :))

• Her dumanı içine çektiğinde ölüme bir adım daha yaklaştığını hatırla, ya da zaten her nefesimiz de yaklaşıyoruz o sona,hayatı dilediğin gibi yaşa :)

1|0
    0|0
  • çok kötü birşey yaa :( elektronik sigarayı dene işe yaradığı söyleniyor kulnanan arkadaşım var kesin bıraktıklarına şait oldum..

1|0
    0|0
  • the secret sır kıtabını okumanı onerırım

1|0
    0|0
  • kahve iç birde su kesicektir

1|0
    0|0
  • Cebinden eksilen paraları ve akciğer filminin ne vahim halde olduğunu düşün kafi.

1|0
    0|0
  • bende var o ama bana akşam vuruyor içmeden uyuyamıyorum gerçekten insanın iradesiyle olan bişey ama yok bende

1|0
    0|0
    • Sanırım bendede yok.

• Bendede aynı dusunce sanırım ilk defa irademle mantıgım zıt düsüyor :D irade iç gencsn ılerde bırakrsın dıe pankart actışu anama mantık tamda bırakmak için zamanı dıyor

• valla şuan inanır mısın ölüyorum :)) bu akşam paket almadım bu gece içmicem diye ama annemin paketinden aşırdım oda olmasa dışarı çıkıcaktım. yok anacım yok sigara bırakılmaz

• gözünü açar açmaz bulma! akşamdan sakla! sonra link

1|0
    0|0
  • kendine zarar verdigini dusunmeye baslayarak:D

1|0
    0|0
  • Şuana kadar hayatım boyunca agzıma bile bir kere bile sürmedim. İyikide sürmedim.

1|0
    0|0
  • Gözümü açar açmaz değilde,sürekli sigara içiyorum yöntemini bulursan bana da söyle,bırakamıyorum o kadar tiryakiyim:(

1|0
    0|0
    • :/ söylerim ama ben bırakmak istiyorm

• Evet ama ben bu cildimin daha cok mahvolmasını ıstemiyorm :/ hele dudak kanseri olan kadının videosunu izldkden sonra kırdım attım paketi.

• Cildi mahvediyor,akciğerleri mahvediyor,her türlü kansere sebep oluyor,inanırmısın dayım 50 yaşında geçen sene vefat etti hemde aniden,içtiği sigara günde 3 paketti bir gece nefes alamadı hastanede solunumdan gitti o gün ve sonrası baya azaltmıştım,ama malesef şimdi günde 1 paketi buluyor,gene bir tanıdığım 1 hafta içinde anlamadan akciğer kanserinden öldü yani hala içiyoruz nasıl bir illettir bu anlamadım gitti,icat etmeseler kimse içmeyecekti:((

• sakız-çekirdek ikilisi

1|0
    0|0
    • gelsin sivilceler

• Ez fazla 2-3 ayını alır sadece nikotin krizlerine girdiğin zamanlar su falan iç engeller çekirdek çitle sakız çiğne en olmadı eline yumuşak bir top mop al sık onu ancak öyle bırakabilirsin

Yükleniyor...