Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün adını yaşatabiliyor muyuz?

yoksa atamız sadece bayramlardaki yarım yamalak şiirlerle mi hatırlanıyor ancak? Bugünün anlamına uygun biçimde birkaç cümleyle atamızi hatırlayalim hatırlatalim neler söylemek istersiniz?

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Öncelikle şunu belirteyim. Ben tam anlamıyla bir Mustafa Kemal hayranıyım. Onu sadece özel günlerde hatırlamam. Tarih çok okurum ve saygım yaptığı başarılara kaşı olan güvenimi her zaman artırmıştır. Gel gelelim ki bazı kişilikler Mustafa Kemalin sadece hatalarını görüyor. Doğrularını yabana atıyor. Şunu unutmayalım. O da bir insandı. Her birimiz gibi yani bizim gibi. Hiç kimse 4-4 lük değildir. Herkesin hataları olmuştur. Ama sadece hata ve doğruları görmek yanlıştır. Bu tür bağnazlıklar sonucunda ülkeye katkısı olan bir insan yabancılaştırılıyor. Bu nedenle ülkemiz insanları daha soğuk basıyor. Yani gerçekleri göz ardı etmemek lazım. Çünkü onun zekası ve başarıları olmasaydı bu ülke kalkınamazdı. Amacım yanlış anlaşılmasın. Hepimiz tarih dersi gördük. Hepimiz neyin ne olduğunu nelerin değiştiğini biliyoruz. Herkesin kendi içindeki düşünceleri önemli. Bir başkasının düşüncesine bakarak fikirlerini yabana atmak doğru olmaz.

1|2
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• İnsanın kalbindekini,sevğisinive ona hayranlığını hiç bir kimse engelleyemez,engellemeye çalışanlar,kendi engeline takılır,dününü unutanlar yarınına ışık bulamazlar,halen aramızda yaşayan ölüler oldugu gibi,ölüpte yaşayanlar vardır,MUSTAFA KEMAL ATATÜRK te onlardan biri,

1|0
    0|0
  • geçen bir cemaat kitabevinde "atatürk'ten kafatası dersleri" adlı bir kitabın satıldığını gördüm. birileri böyle yaşatıyor işte :p 2000 tane tarih kitabı okuyan, 5000 e yakın bilim kitabı okuyan mustafa kemal kafatasıyla mı uğraşacak :p aynı zamanda birsürü paraya cicili bicili kuran satıyorlar, halbuki kuranda parayla,çıkar için kitabı satanları lanetleyen ayet var. atatürk onbinlercesini bedava dağıttı onu da belirtelim.

1|1
    0|1
  • Türkiye Cumhuriyetini kuran ve yaşatan adamı seviyoruz ama TC'yi kaldıran adama saygı duyup oy veriyoruz işte biz böyle saçma bir milletiz hala Tayyip Tayyip diye gezenleri anlamıyorum tipmi var adama bir yenilikmi katmış ülkeye bunca yıldır zarardan başka ne verdi biz hala Atatürkçüyüz

1|0
    0|0
  • Artık İnsanlarımız Ne Dinine , Ne Dili ne , Ne Tarihine , Ne Atalarına Sahip Çıkmıyor . Herkez Kendi Nefsini Tatmin Etme Peşinde . Özümüze Dönmemiz Lazım !

1|0
    0|0
  • Mustafa Kemal'i tabiki yaşatalım ama şunu sorarım eyyy insan evladı... (Sözüm sana değil genel olarak söylüyorum)

Allahın Resulu Peygamber efendimiz (a.s.v.) ı yaşatmak için ne kadar çaba gösteriyoruz..

O'ki miraç'ta bizim için cenneti bırakıp geri gelmiştir.

1|1
    0|0
    • Adamın Ham Maddesi ! :) Ama ATALARIMIZA DA SAHİP ÇIKMALIYIZ . ATATÜRKE , FATİH SULTAN, OSMAN GAZİ , SEYİT ON BAŞI . Ama PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V) VE EHL-İ BEYTE DE SAHİP ÇIKMALIYİZ . BİZ TÜRK MÜSLÜMANIZ !

• her namazda adı geçiyor peygamberimizn anıyoruz biliyorsun değil mi? atatürk ü sevenler peygamber gibi göstermeye kasmıyor hatırasını yaşatıyor aradaki farkı da çok iyi biliyorlar merak etme. bu sözünle atatürkten nefret edenleri din edebiyatıyla coşturacaksın, tepkim o yuzden sana değil.

• Ben her sene daha az katılımın olduğu,bayrama katılmanın mecbur olmadığı okullardan birinin törenlerindeydim

Ne yazık!

Bizler kıçımızın keyfini düşünüp,onu devirip uyurken atı alanlar memleketi de...Tamamlamaya gerek duymuyorum.

1|1
    0|0
  • Türkiyedeki insanlarının yüzde 90'ının hafızasında, Atatürk hakkında liseden aklında kalan sadece 3-5 satırlık bilgiler var..

1|1
    0|0
  • maalesef istediğimiz düzeyde değil

0|0
    0|0
  • yaşatmamaya çalışanlar var ama atamız sonsuza kadar yaşıyacak kimse engel olamaz.

1|0
    0|0
  • şu zamanda bikaç tane daha Mustafa Kemal olsa iyi olurdu..yine de fanatikçe bir sevgi beslememek lazım..hatırlamak lazım saygı duymak lazım..siyasi hayatınından çok askerlik hayatını ön plana çıkarmak lazım

0|0
    0|0
  • Herkesin kendi derdine düştüğü Dünya' da, laf kalabalığı işte.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...