Utancından mı gider acaba? Korkusundan mı?

Değerli arkadslar,

Bugün 23 nisan şenliklerinde devlet başkanlarımızı göremedim. Bundan ne kadar büyük bir üzüntü duyduğumu sizlere açıklayamam değerli arkadslar..! Her ne olursa olsun insanın vicdanı sızlar! Günahıyla sevabıyla her şeyiyle büyük bir liderdi.. Ülkemize bir daha gelmeyecek bir dehaydi! Nasıl olurda tenezzül bile etmeyip o kim ki dercesine hastayim diye milleti üzüyor! Siz olmuş yakınınızın mezarına gitmiyormusunuz! Üzülüp bir çiçek dahi koymuyomusunuz? Kaldıki ölen yakınlarınızın imanınıda bilmiyordunuz! Bir insanı yargılamak gözünle görmediğin halde iftira atmaktan başka ne olabilirki? Aklıma başka bişey daha geliyor ? Herhalde utandı ya da korkuyor belli ki bişeylerden bir çiçek dahi bırakamadın mı? Sevmiyorsun anladık ya da nefret ediyorsun onuda tahmin ettik.. Ama bir insana bu kadar kin ve öfke besleyecek kadar düşman olamassin..! Sonuçta herşeye rağmen Allahıma dua ediyorum.. Nur içinde yatsın diye.. Ulusmuzu milletimizi yeni bir aydınlığa kavuşturdu:) Seni seviyorum demekten başka hiç bir çarem yok ne yazıkki.. Bugün senin için ağlarken kendi canımı ulusum için vermek isterken bir insan nasıl olabilirki bu kadar kin ve nefret tohumlarıyla yetişsin.. Ona zarar vereceğini onu üzeceğini düşünüyorsa onun resmini kaldırabilirsin ama gönüllerdeki sevgiyi nasıl yokediceksin? Teşekkürler okuduğunuz içün saygıdeğer arkasdslarım..

0|0
0|6

En İyi Erkek Görüşü

• Mustafa Kemal Atatürk, değerli bir asker ve politikacı olmasının dışında, çok özel ve kaliteli bir insandı. Mum dibine ışık vermez, sözünün geçerli olmadığını bizlerle beraber, tüm dünyaya ispat etti. Çünkü inandığı değerler uğruna savaşırken, aynı zamanda dünya standartlarında kendini de geliştirmeyi başardı. Fakat bunu yaparken, ona inanan ve uğrunda canını vermeye hazır olan insanları da unutmadı. Öğrendiklerini öğretti, bilgi ve birikiminini bir minnet borcu olarak, kendisine inanıp, haklı bir dava sonucunda hayatını feda eden insanlardan, geriye kalanlarla paylaştı...Amaç ? Tek bir amacı vardı, insanca, kardeşçe, barış ve huzur içinde yaşamak ve bunu yaparken de, gelişmiş ülkeler seviyesine ulaşabilmek.

Atatürk ve silah arkadaşlarına, haklı davasında onu asla yanlız bırakmayan ve canını feda eden insanlara, Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yaşamış ve başta ailesi, akrabası, yakınları olmak üzere, sonraki kuşaklara bunları aktarıp vefat etmiş olan, o dönem yaşamış tüm insanlara Allah'tan rahmet diliyorum. İyiki bizim atalarımız olmuşsunuz, iyiki varmışsınız...Olmasaydınız, olmazdık..!

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• 23 Nisanın kutlanmasını daha çok cumhuriyete bir tepki olarak görüyorum ben. Meclisin açılması ayrı bir olay. Tarihsel olarak bakıldığında Atatürk olmasa da büyük ihtimalle o tarihlere yakın bir zamanda yeni bir meclis açılacaktı. Atatürk asıl katkılarını daha sonra yaptı.

0|0
    0|0
  • ben gitmiyorum ölmüş yakınıma

0|0
    0|0
    • ben her ne olursa olsun gıdıyorum.. sonuçta o da bı candı.. Vıcdanı olanlar hıssedebılır ancak.. uzulebılır..

• Onlar bize vergi yaratmayı planlıyorlardır yine ondan gelmemişlerdir :)

0|0
    0|1
  • helal sana. ulusal egemenlik bayramımız bunun bilincinde olan herkeze kutlu ve mutlu olsun

0|0
    0|0
    • saolun vatansever arkadsım.. ıns ulkemızdekı bu rüya projeler sona erer.. Mıllı ıradeyı guclu tutmak taraftarıyım.. senıde canı gönülden tebrık ederım..

• yıl 1919 dünyada emperyalizme karşı çıkan ilk ülkeyiz ve bu tavrmızla diğer ülkelere ilham olduk. gerekrise yine oluruz o günlerde gelecek.

• inş arkadsım.. bırlık olup gucumuzu gostermelıyız..

• rica ederim güzel kız :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...