Aileden biri emir verse tavrınız nasıl olur?

Emirli konuşan biri olsa evde hep emir verse onun hakkında neler düşünürsünüz tavrınız nasıl olur?

0|0
60|32

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 59

• Bugüne kadar öyle birşey yaşamadım; öyle yetişsem belki doğal karşılardım. Ama şuan böyle birşeyi kaldıramam.

0|1
    0|0
  • Onun kim olduğuna bağlı. Ama her şekilde insanın hoşuna gitmez, emirli konuşulması yaptığın işten hoşnut olmamanı sağlar özverili olmazsın...

0|1
    0|0
  • Annem ve babamin disinda kimdeden emir almam

0|1
    0|0
  • eğer normalde sevmediğim ve atıştığım bir şahıs ise duymamazlıktan gelirim tekrarlarsa g*tnü kaldırda bir işe yara derim :)

Eğerbi büyüğüm veya sevdiğim bir kişiyse zaten günlük konuşmamız rica üstne olamaz o an meşgul değilsem yaparım :)

0|1
    0|0
  • Hiç iplemem kalksın kendi yapsın o zaman .Rica etmesini bilecek

0|2
    0|0
  • Emir verilmesinden hiç hoşlanmam .

Fakat annem veya babam emir ediyorsa onların karşısında boynum kıldan incedir.

Ailemin diğer fertleri veriyorsa uyarırım ve yapmam.

0|1
    0|0
  • Emir kipinden hiç hoşlanmam :)

1|1
    0|0
  • Haz etmem bu durumdan.

0|1
    0|0
  • Annem beni o şekilde yetiştirmedi , emir vermesine gerek yok. Annem ne derse yapılmak zorundadır ve yapılır.. :) Annem zaten bir şey yapmamı isterse ''yapacaksın'' demez ''yapabilir misin?'' der :) Fakat benden küçük biri bana emir verirse iş değişir..Yolarım. :)

0|1
    0|0
    • Eli masalı:))

• Bi terlik yetiyo. Terlik yetmese bile tehdit ediyorum.Cocukluk ıste korkuyolar

• Kötü abla seni babalarına sikaye etsin:))

• emir veren anne babamsa saygı duyarım bagırmam güzelce yanlış yaptıklarını söylerim sonuçta annem babam derim aramız iyi olmasa bile onları sevmesek bile saygı duymak zorundayız emir veren ailede abim ablam falansa onlara kendimi düzgünce kendimi anlatmaya çalışırım sonuc olumsuzsa bagırırım kırarım dökerim susmam yani

0|1
    0|0
  • Emirli demeyelime var ama. Annem,babam eh birde kendini birsey sanan kardesim. Ama onun dediklerini yapmam. ^^

1|1
    0|0
  • çok düşünmeye gerek yok yasıyorum zaten ve patlıyorum bagrıyorum bazen de bısı demıyorum yanı benım sınırlı anıma denk gelırse pek de hos olmuyor

0|2
    0|0
  • kim olursa olsun bana emir verilmesinden nefret ederim dedikleri şeyi yapacağim varsa da yapmam.

0|2
    0|0
  • öyle bir sey olmaz:)

0|1
    0|0
  • Kimse bana emirde bulunamaz,sadece babamı dinlerim.. Ama oda hayatım hakkındaki kararları veremez..

0|1
    0|0
  • Külahım izne çıktı üzgünüm derim ona.

0|1
    0|0
  • Hepsi de rica eder ama ablam bazen çok fazla şey isteyince başka isteğin varsa liste yap diyorum

0|1
    0|0
  • Babam hep öyle hakkı da.

0|1
    0|0
  • emir'i kimin verdiginede bagli :)

annem ya da babam falansa istemeyrekte olsa yaparim ama kardeslerimse yapmam :)

ha ama 4 yasindaki melegimi kiramam :) o emrederse yaparim dedigini :D

0|1
    0|0
  • örn: 'kalk su getir kız' deseler

kalk kendin al lan derim. babamsa diyemem annemse gebertir. amcamgil dayımgilse git kendi çocuğuna söyle derim yine bir saat kınanırım.

0|1
    0|0
  • ablam çok yapıyor azını burnunu kırıyorum bende.

0|1
    0|0
  • küçükten büyüye sölenen şey emir değil ricadır

0|1
    0|0
  • Emirdn hoşlanmam Annem- Babam bile olsa hoş olmaz , kaç yaşında insanım yahu, negatif-olumsuz. Rica ile gelsinler bana :S

0|1
    0|0
  • Yumuşak başlı olmaya çalşıyorum genelde..

Annem den Babacımdan başka diğerlerine azda olsa bu durumlarda cadı yüzümü gösterebiliyorum.. :)

0|1
    0|0
  • ailemse hakkında hiç birşey düşünmem beni 9 ay karnında taşıyan annem hakkında hiç hemde...

0|1
    0|0
  • Emirli konuştukları takdirde ne olacağını biliyorlar

0|1
    0|0
  • Emir verildim, duymamazliktan gelirim :-):-)

0|1
    0|0
  • Ailem dışındaki hiç kimsenin emriyle bir şey yapmam.Rica edecek :)

0|1
    0|0
  • BU HAYATTA EN NEFRET ETTİĞİM ŞEY BİRİNİN BANA İMPERATİV Lİ CÜMLELER KURMASIDIR!

0|1
    0|0
  • ailem snçta ne düşünücem

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    29

Erkekler Ne Diyor 32

• babam öyle zaten tepkimmi ne oluyo ne diyosa yapıyorum tabiki bide tepkimi gösterecez emret elini öptüğüm baştacımsın

0|1
    0|0
  • Aile gibi sevgi boyutu üst perdede olan kişilerin üslubunu dert etmem.

0|1
    0|0
  • emir cümleleri kursalar bile ailem olduğu için bunlar bana hep rica cümleleri gibi geliyor. aile dışında yapana çok sert çıkıyorum ama aile olunca dediğim gbi rica cümlesi oluyo o emirler :))

not : kardeşime kızarım bu konuda kibar olmayı öğrensin küçük yaşta başlamasın bu emir cümlelerine

0|1
    0|0
  • şöyle bişey oldu

Ben:s**rim senide paranıda,ne lan bu esir gibi sürekli azarlıyosun,ne sanıyosun kendini la.22 yaşına geldim ben,al arabanıda paranıda g**ne sok.

Babam:s***tr git lan bu evden,şerefsiz

Ben:gidiyorum amk

1 hafta sonra para bitince evin yolunu tuttum.demekki atarla tutarla olmuyomuş

0|1
    1|0
    • Baban haklı mahkumsan ayına dayı diyen bu böyle

• valla kardeş aynı şey benim başımdan geçti bir ay dayanabildim.

bir olay oldumu şimdi söylediklerimi yutmak zorunda kalıyorum

• Babam ve annem dışında kımse bana emir vaki konuşamaz.

Hoş onlarda emir vermezler.

0|1
    0|0
  • anne babamsa her sözleri emirdir :) kardeşimse rica ederek konuşsun abiye emir verilmez :)

0|1
    0|0
  • Kimse bana emir veremez. Hani anne baba oğlum şunu getirirmisin şunu yaparmısın dese iki elim kanda olsa yaparım onu. zaten emretmeyi samimi bulmuyorum. insan sevgilisi de olsa ana babası da olsa sevdiğine emir vermez ondan rica eder

0|1
    0|0
  • ailem haricinde kimse kimse emir veremez kölemiyiz la

0|1
    0|0
  • havaya sıkmak kolay sıkıysa askerde yapın bakim ben emir almam felan görürsünüz dünya kaç bucak :D

0|1
    0|0
  • kim emir veriyor , ne oluyor ... aile de kimse emir veremez ...

0|1
    0|0
  • var bizde nefret ederim öylelerinden..Ben tezlik eki getiriyorum kelimenin sonuna iyi oluyor yapıver ediver..

0|1
    0|0
  • Anneme karşı gelebilirim fakat babama asla. Aslında konuya bağlı, haklı olduğum bir şeyse ben de sesimi yükseltirim.

0|1
    0|0
  • Büyüğümse emir verebilir bunda bişe yok ?

0|1
    0|0
  • Bana genelde babam ya da dedem yapar. Dedem çok otoriterdir ama bir tek bana söz geçiremiyo. Bana biri emir verince onu yapmam kardeşim ruhumda yok güzelce söylerlerse yaparım ancak.

0|1
    0|0
    • Dede veya baba emir verse normal ama başkası emir ederse olurum yapmam

• Ya hani basit şeyleri sorun etmem tabi ki ama önemli bir olayda şunu yapacaksın derlerse (ki huyumu bildikleri için demezler) yapmam kendi bildiğimi okurum

• abilerim var onları dinlerim istişare yaparız ama bana asla emir veremeyeceklerini bilirler, bu konuda taviz vermem tepkim sert olur

0|1
    0|0
  • Nefret ettiğim şeylerden bir tanesi. Bu huyum yüzümden hiçbir yerde çalışamam. Annem , babam haricinde - onlara bile artık tavırlıyım bu konu yüzünden - her türlü emire karşıyım

0|1
    0|0
  • yapmak boynumun borcudur

0|1
    0|0
  • Bizim evde emir kipleri pek kullanılmıyor

0|1
    0|0
  • Anne Baba ise ne diyebilirsin ki..

0|1
    0|0
  • Evin en kucugu oldugum ıcın negatif bı duygu hıssetmezdım, soylenenı yapardım

0|1
    0|0
  • Benden büyük bir insanı kırmam emir gözüyle bakmam söylediği şeye

0|1
    0|0
  • Tabiki asi birisi olarak isyan ederim

0|1
    0|0
  • emeri vermek rabbe mahsustur onun dışında kimse emir vermemeli verenleri de bunu hatırlatmalı.

0|1
    0|0
  • tahayyül yeteneğim o kadar gelişmedi

0|1
    0|0
  • Guzellikle anlat yaparim ama isin icinde emir varsa kim olursa olsun tersini yaparim.

0|1
    0|0
  • Emir kiplerinden pek hoşlanmam ama zamanında duymuşluğum ve itaat etmişliğim çoktur

0|0
    0|0
  • Elime kürek alırım hepsini dayaktan geçiririm

0|0
    0|0
  • bu biraz benim =) ama öyle asker gibi değil yerine gelince

0|0
    0|0
  • Babam veya annem derse dinlerim başkası derse duymazdan gelirim.

0|0
    0|0
  • asker çocukları ne yapsın mg.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    2
Yükleniyor...