Hangi kursa gitmeliyim yardımcı olur musunuz?

Bu yaz dövüş sanatları ile ilgili kurslara başlamayı düşünüyorum. Ama hangisine gideceğime karar veremedim. Sizce hangisine gitmeliyim? Dövüş sanatları ile ilgili bir bilgim olmadığı için yanlış seçim yapmak istemiyorum. Daha çok yakın dövüş ile ilgili olanlara girmek istiyorum. Bana yardımcı olabilir misiniz?
Birde uygunluk hangi kriterlere göre seçildiğini bilmediğimden kendimle ilgili bir şey yazmadım ama sorarsanız cevaplarım.

Güncellemeler:
Bu arada diş tellerim var sıkıntı olur mu?

1|0
16

En İyi Erkek Görüşü

• Bence box git kadın için en ideali

1|0
    0|0
    • Önermende ki sebep nedir peki? :)

• Önemli değil spor ilgili çok bence yazdım sitede istersen profilime gir onlara da göz at derim 😊

• Tamam bakıyorum şimdi :)

En İyi Kız Görüşü

• kesinlikle kickboks. iki senedir yapıyorum ve lisansım var. bence bir kıza çok uygun bir spor. ayrıca fit kalmak içinde çok yararlı. tek kriteri ölü gibi değilde hareketli ve çevik olabilmek.

1|0
    0|0
    • Evet ki koksun düşünüyordum uzun zamandır ama gitsem mi gitmesem mi kararsız kalmıştım. En iyisi bunun hakkında iyice bir araştırma yapmak. Teşekkürler :)

• zaten musabakalarda özel bir dişlik kullanıyorsunuz. yani diş telinin sıkıntı olacagını sanmıyorum.

• İyiymiş o zaman. Son sorum ise şu ne kadar bir süre gerekiyor ki kickboks için? Malum bu yaz stajım var yani süre sıkıntılı?

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 5

• Güreşe git

1|0
    0|0
  • aikido dene , klasik gelirse eğer wing - chun gidebilirsin.

1|0
    0|0
  • Bir felsefesi olan dövüş sporlarını sever misin?

1|0
    0|0
    • Neden olmasın :)

• Taekwon-do için bacak boyu uzun olması gerekiyormuş diye duydum ne kadar dogrudur?

• Şahsen evet yüksek tekmeler için bacak boyunun uzun olması önemli bir faktör olabilir ama esneklik daha önemli bir faktör. Eğer yeterince esneksen yeterince esnek olmayan ama bacak boyu senden daha uzun olan birinden daha yükseye tekme atabilirsin. Ama bacak boyunun uzunluğu sadece yüksek tekmeler için geçerlidir yani çok ta sorun olacağını sanmıyorum :)

• yapabilirim dersen muay thai derim

1|0
    0|0
    • Muay thai'yi önermendeki ki sebebin nedir? :)

• bilmem sadece seviyorum ayrıca kick box 'la da ilişkili bir dövüş sanatı aynı zamanda kick box'ta öğreniyorsun

• Kuran kursu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...