Atatürk ve 23 Nisan'ın önemi hakkında düşündükleriniz neler?

Merhaba arkadaşlar.. Öncelikle herkese iyi akşamlar. lütfen okumaya üşenmeyin...Yarın 23 Nisan ve çok anlamlı bir gün. Ben yarının aynı zamanda yurdumuzu düşmandan kurtaran, ülkemizi çağdaşlaştıran, cumhuriyetimizi kuran,Türkiye'yi dünyadaki medeni ülkeler arasına girmesi için çalışan,yalnız Türklerin değil, tüm dünya ülkelerininin örnek alması gereken bir lider olan Atatürk'ün izinden gidip gitmediğimizi sorgulamamız için önemli bir gün olduğunu düşünüyorum. Atatürk bu vatanı bize, Türk gençliğine emanet etti. Biz ne kadar onun izinden gidiyoruz? Ona dinsiz vb. diyerek unutturmak isteyenlere cevap olarak aman bize ne, nasıl olsa yine Atatürk gibi biri gelir kurtarır, televizyondaki diziler daha önemli diyoruz. Atatürk'ün bir sözü vardır: ''Eğer ülkeni kurtaracak bir lider beklemekteysen, ben size hiç bir şey öğretememişim demektir...''

Sizin fikirleriniz neler?

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Çok güzel söylemiş ATAM!

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Fikirlerde ve savunmalarda özgürlük vardır. Anlattıklarının hepsi " Sence" olan kısmıdır. Eğer yine fikir ve düşüncelerde özgürlük varsa işin " Bence " kısmı çok farklıdır. Mesela Cumhuriyet kurulduktan sonra bir gecede harf inklabı yapılarak bütün profesörleri cahil bıraktı. Bu da yetmedi. 600 yıl boyunca dilinden herhangi bir kelime değişmeyen Osmanlıca yerine getirilen Türkçe, getirildiği günden bu yana her gün bir kelimesi değişiyor. Kimse buna zenginlik diyemez herhalde. Saysam bunun gibi getirisinden çok götürüsü olan bir kamyon dolusu şey çıkar. Ama tabi başında belirttiğim gibi, " İşin sence ile bence kısmı farklı değerlendirilir." Bu da benim görüşüm.

0|2
    0|0
  • 23 Nisan 1981 de çocuklara armağan edildi tarihte ne olup bittiğini iyi araştırmak lazım

0|0
    0|0
  • O değilde Misak-ı Milli ile Lozan Antlaşması arasındaki farka hiç baktın mı ?

0|0
    0|0
  • O çocuklara acıyorum...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Osmanlı İmparataorluğu tamam kalsaydı ne güzel ne gurur verici 7 cihana hükmetseydik halen

Yıkan kimdi Osmanlı yı

Atatürk değilde direkt İnönü olsaydı başkomutan neler olacağını düşündünüz mü hiç .

İttihat terakki yi anlamak gerek.. Osmanlının nasıl çöktüğünü bilmek gerek.

.

Milletin verilmiş sadakası varmış da Mustafa Kemal parlamış..

Sömürge olmadan çıktığımız için gururluyum o yangından

0|0
    0|0
  • 23 Nisan sadece cocuk bayramı degil ULUSAL EGEMENLIK VE COCUK BAYRAMI :) dolayısıyla hepimizin bayramı kutlu olsun. bu arada neden gizlisin bacım?

0|0
    0|0
  • Çocuklara her gün bayram olmalı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...