Yağ oranim çok yuksek çıktı , fikri olan?

Arkadaşlar genelde bel cevresi baya kalin olanların yağ oranı çok yuksek cikar diye biliyorum. benim belim 73 cm (aşırı kalin değil bence) son 8 ayda 10 -12 kilo aldim. 2 gündür sıkı bir diyete başladım eliptik bisikletle interval kardiyo da yapiyorum ve yag oranim 41.3 görünüyor normal mi bu kadar fazla olması? 35 ve üstü yüksek obeziteye giriyor diye biliyorum. Kilom 75 boyum 167-168 cm

Güncellemeler:
Arkadaslar ben belim kac cm olsun ne yapayim demiyorum , boy kilo dis görünüş ve bel olcume bakilirsa tartı da gördüğüm yag orani çıkması gerekenden yüksek gibi geliyor ( cunku fazlalığı olan biriyim ama obez gibi durmuyorum ve yuksek derecede obez birinin 73 cm den daha kalin beli olmasi gerektigi kanaatindeyim ). Bel ölçüsunun üstünde durma sebebim de yag orani olculurken onemli diye biliyorum. Bu konuda bilgi sahibi olan varsa sebebi konusunda tahmin yürütebilir diye sordum

0|0
0|7

En İyi Erkek Görüşü

• Yağ oranını nerede ölçtün?

0|0
    0|0
    • Fakir Hercules tartidan

• Nasil motive oldum bilemezsin ya 🙏 eski fizigime kavustugum zaman buraya da yorum yazacagim 👼

Erkekler Ne Diyor 6

• Boyuna gore kilolusun... 15 kilo kadar fazlan var, her seyden once sagligin icin iyi degil bu yasta. Dietten ne anladigini bilmiyorum ama, saglikli ve duzenli beslenmeyi aliskanlik haline getirmen; Ekmegi, hamurislerini, sekeri ve seker ihtiva eden gidalari tamamen hayatindan cikartman yeterli.

0|0
    0|0
    • Boyuma göre kilolu olduğumun bende farkindayim diyet ve spor uyguluyorum zaten. 56 kilodan kisa bir surede ciktim bu kiloya 3 sene fitness yapmış biriyim daha sonrasinda ise pilates , yoga vb. Dengeli beslenme hakkinda yeterli bilgiye sahibim ki yakinimdaki bir cok insanin kilo vermesine yardimci oldum fakat kilo alma süresince bunlari uygulayamadim psikolojik bir sorun sonucu bu kadar saldim. Unu sekeri cikarmak basit seyler bunlar. Kaliteli ve yeterli karbonhidrat almaya basladim. Yag oranimin bu kadar asiri çıkmasını beklemiyordum sorun buydu tesekkurler yine de cevabın için

• 55 olman gerekirken 75 olursan tabi öyle çıkar o oran.

0|0
    0|0
    • 35 ve üstü yüksek obezite ye giriyor. 168 cm boya 75 kilo yüksek obeziteye girmez bana kalırsa. Bilip de konussan bari. Daha kibar olmayi dene.

• Kibar olmayan sensin şu an. Bence sen olmayı dene. Sanki hakaret etmişim kötü laf söylemişim gibi nefret kusuyorsun anlamsızca 😂 75 kilo girmez de bir yağ oransz sıkı vücud var bide yağlı vücud. Mesela erkeklerde 75 kiloyla çok fit olabilirsin ama aynı 75 başlarında göbek yapar yağ oranını yüksektir..

• Nefret kustugumu veya kaba olduğumu zannetmiyorum , senin yazdığın üslup kibar degil bu açıkça ortada kaldı ki kibar olma zorunlulugum yok diyedebilirsin . her neyse konu hakkinda bilgi sahibi degilsin anladigim kadariyla. kendince yazmissin yine de saol.

• 73 cm kalın 65 altı olmalı

0|0
    0|0
  • 2 hafta yediğine içtiğine dikkat et.. Hergün 1 saati koşu ve yürüyüşe ayır. Sonra tekrar konuşalım :d

0|0
    0|0
    • Diyet ve spora basladim 3 gunde 1.0 azalmis yag oranim

• Ainen devamm

• 56 kg lik halime donecegim inşallah 🙏 56 olduğumda buraya yorum aticam 😂

• L carnitine kullan derim

0|0
    0|0
    • Yok ya takviye kullanmayacagim. diyet ve sporla dusururum ona inanıyorum da. Dışarıdan 75 durmazken yağ oranimin bu denli yüksek çıkması saçma. Buna sebep ariyorum

• L carnitine doğal bir şey ya vücudun alması gereken bir kimsayasal değil yani solgar ya da sepenatural bu firmaların tavsiye ederim

• Aa peki arastiracagim bunu , alirsam ve ise yararsa tesekkurlerimi iletecegim burdan sana :)

• Yurumek seker kosmak ise yag yakar. Bol bol kos

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...