Nazara inanırmısınız ? Ne kadar inanırsınız ?

Ben inananlardanım artık gerçekten. normlde herşeyi nazara yoran insanlardan nefret ederim ama başıma gelenler artk beni inandrıyor valla. ilk önce şöyle birşey oldu yüzümün ve cildimin herkes cok güzel oldğnu söylüyordu hatta ne güzel fondaten sürmüş gibi duruyor diyolardı ya şimdi inanın tanınmck halde hiç sivlce cıkmayan suratmdaşu angeçmek bilmeyen sivilcelerim var aylardır :( sizinde böyle bir hikayeniz var mı?

1|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• Dinimiz İslâmiyette Göz değmesi, nazar, isâbet-i âyin vardır. Nazar haktır. Nazardan korunmak için Allaha (c.c.) sığınmak lazımdır. Bu hususta Kuran-ı Kerime ve Hadis-i Şeriflerde sığınma duaları vardır.

Nazar değmesin diye çocıkların elbiselerine, boncuk ve bunun gibi şeyler takmak cahillik ve dinsizlik alameti (nişan-ı belirtisi)dir. Şuraya buraya bu niyetle bir şeyler takmak, asmak dinimizde yoktur. Peygamber Efendimiz (a.s.) bu halleri yasaklamıştır. Zaten aklı selim bir kişide boncuk veya bu tür şeylerin fayda getirmeyeceğini bilir.

Aşağıdaki ayet-i kerimeler, Kalem sûresinin 51 ve 52inci ayetleridir. Bu ayetler nazar değmesine karşı okunur. Hasan Basri Hz.leri başta olmak üzere Ulema-i İslam(İslam uleması) göz değmelerine(isabet-i ay ve nazara) karşı bu ayetleri okumuşlar ve okunmasınıda tavsiye etmişlerdir.

Bu ayet-i kerimeler, Peygamber (a.s) Efendimizi nazara uğratarak çatlatmak ve göz değdirmek suretiyle O yüce Peygamberin mübarek vücudunu ortadan kaldırmak için kafirler(müşrkler, dinsizler) haian gözleriyle Resûlullaha baktıklarını bildirmek için nazil olmuştur.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• İnanıyorum ve Ankara'ya döndüğümde kurşun döktürtmek istiyorum.

1|0
    0|0
  • inanırım

0|0
    0|0
  • nazara inanırım neden inanırım sölim annemlerle bir kaç düğüne gittim güzelde giyinmiştim AKŞAM EVE DÖNDÜĞÜMÜZDE GÖZLERİM AĞRIMAYA BAŞLADI BAŞIM AĞRIMAYA BAŞLADI 2 GÜN YATAKTAN KALKAMADIM KAÇ KİŞİ OKUDU HATIRLAMIYORUM 3.GÜN ZOR DÜZELDİM OKUYANIN AĞZI AÇIK KALIYODU WALA :)

0|0
    0|1
  • nazara inanma nazarsızda kalma.

0|0
    0|0
    • kendimde iyi giden bir şeyi bu günlerde bu çok iyi dediğimde veya aklımdan geçirdiğimde bozulabiliyor :)

• ben her türlü metafiziğe inanıyorum tamamen. hayatımı sikebilmenizin matematik olarak makul bir tarfı yok çünkü...

0|0
    0|0
  • Nazar yoktur..Kötü enerji vardır..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bazen nazar olabiliyor evet ama her olanada aaa nazar değdi diyemeyiz ya bazen sakarlık ama suratın için öyle laf etmişleerse olabilir değmiş olabilir

0|0
    0|0
  • inaniyorum .

1|0
    0|0
  • benim en çok kendime nazarım değiyor.

0|0
    0|0
  • inanırım

0|0
    0|0
  • Evet.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle inanirim, bende geçenlerde turp gibiyken birden bayildim, sagligimdada hiç bir sorun çikmadi

1|0
    0|0
    • bende inanıyorum. mesela birine sevdğim insanı anlatıyorm ertesi gün kavga ediyoruz ya :S insanlarda nasıl bir çekememezlik varsa artık. sende bir okut kenedeni bacım valla :)

• Aynen, baskalarina özelini anlatma, iyi sandigin bile kiskanir

Yükleniyor...