Ofsaytın tanımı nedir?

Arkadaşlar ofsaytı ne kadar bilsem de tanım cümlesi yapamıyorum bir el atar mısınız?

0|0
8|32

En İyi Erkek Görüşü

• Top bir kale yönünde hareket halindeyken, o kaleye akın yapan takımın oyuncularından birinin, kaleciyle arasında karşı takımdan herhangi bir oyuncu bulunmaması durumu.

2|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bak şimdi mutfaktasın bulaşıkları yıkadın bitti tamam gol. Tam çıkacakken annen ocaktaki tenceriyde yıka dedi ofsayt.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 31

• Ucuzluktaki super cantayi almak icin Mango'ya girdiniz.

Sadece bir tane kalmis, o da kasanin (kale) hemen yaninda. Ama bu cantanin tek taliplisi siz degilsiniz! çantayi gözune kestiren diger bir musteri (rakip oyuncu) de sizin hemen yaninizda bitiveriyor. Ikiniz de durumun farkindasiniz ve hizla kasaya (kaleye) yoneliyorsunuz. Tam o esnada; biraz önce bluz aldiginiz Zara'da ödemeyi yaptiktan hemen sonra calan cebinizi cevaplamak icin cuzdaninizi cantaniza koymadan arkadasiniza verdiginizi ve onda unuttugunuzu fark ediyorsunuz.

Bir yandan kasaya dogru kosarken diger yandan da elinizi havaya kaldirarak arkanizda kalan arkadasinizdan cuzdani (topu) istiyorsunuz. öyle bir durumdasiniz ki, rakibinizin gerisinde kalirsaniz kasaya daha uzak kalacaginiz icin avantajinizi kaybedeceksiniz ama eger arkaya gecmezsiniz arkadasinizdan uzak kaliyorsunuz ve arkadasiniz da o kalabalikta size cuzdaninizi firlatamiyor, hersey bir an meselesi.

Bu durumda yapmaniz gereken rakibinizin arkasina gecip cuzdani (topu) almaniz ve cuzdani ele gecirdikten sonra rakibinizi gecmeye calismaniz.

Iste ofsayt bu. Top sana atildigi anda kaleye rakibinden daha yakin olamazsin.

ALINTIDIR :D :D

1|0
    0|0
  • 2 takım var. A takımı ve B takımı B takımının forvet oyuncusu A takımının defans oyuncusunun arkasındaysa yani kaleciye yakınsa pas geldiği anda ofsayttır. Ya aynı hizada olmalılar ya da önünde olmalı topun ayaktan çıktığı ana bakılır yan hakem genellikle A takımın son oyuncusunun hizasında durur.

0|0
    0|0
  • Bir oyuncu kendi takim arkadasina bir pas aktardigi zaman, topun o oyuncunun ayagindan ilk ciktigi anda, pasi attigi arkadasi ile rakip kale arasinda en az iki rakip oyuncu yoksa ofsayt olur.

0|0
    0|0
  • http://i.hizliresim.com/aEDB9B.png

ofsayta düşen mavi nokta , ofsayta düşmeden yani herkesin önüne geçmeden önce topu alan ofsayttan kurtulan oyuncu

0|0
    0|0
  • Rakip takımı defans oyuncuları geride durduğunda saha nın sağından soluna kadar mesela böyle. . . . 4 kişi aralarında bir çizgi oluşuyor değilmi o çizginin sahada gerisindeyse rakip oyuncu ofsayt olur yani ya yanlarında ya da ya da önlerinde olması lazım arkaya geçmemeli

0|0
    0|0
  • Pasi attigin an takim arkadasin rakip savunma ve kaleci arasinda bulunma durumu. Ofsayt 2 ye ayrilir pasif ve aktif ofsayt olmak uzere

0|0
    0|0
  • ofsaytın tanımı sensin pembe :D

1|0
    0|0
  • Çok özel bir tanım
    defansın arkasında bekleyen adama top atarsan gol atsa bile sayılmaz

0|0
    0|0
  • Anlamazsın boşver

0|0
    0|0
  • Boşver be gülüm

0|0
    0|0
  • aşqım sn hiç ofsyt oldn muuuuuğğğğğ? s. s. s. s.

0|0
    0|0
  • Şimdi bir takımın oyuncusu diğer takımın alanına giyor ama mesela top geride. E tabi millet de topa gidince bu adamcağız orada kalıyor. Sonra bunun adamı ona topu atı... Ben de yapamıyorum :)

0|0
    0|0
  • Oyuncu rakip rakip takımın ceza sahasına tek başına öyle mal gibi gidince top ve rakip takım oyuncuları geride kaldığı için ofsayt olur :D

0|0
    0|0
  • Top ayaktan çıkınca kendi takimimin oyuncusu karsi takimin oyuncusunun onundeyse ofsayt

0|0
    0|0
  • Geçen güldür güldür de hatun anlatmıştı valla şaşırmıştım.. Ben bile bilmiyore.. ama gugıl amcaya bir sor istersen..

0|0
    0|0
  • ayaktopunda, top bir kale yönünde hareket halindeyken, o kaleye akın yapan takımın oyuncularından birinin, kaleciyle arasında karşı takımdan herhangi bir oyuncu bulunmaması durumu. :D anlamadın dimi?

0|0
    0|0
  • Onu biz de yapamıyok. Anlatılmaz yaşanır dedikleri bu heral 😂

0|0
    0|0
  • Çok uzun anlatamam kusura bakma cano.

0|0
    0|0
  • Varmak istediğin yere erken gidersen ofsayt, geç gidersen gol olmaz. Tam zamanında gitmen lazım

1|0
    0|0
  • herif sokarken eğer kalçası bayanınkinden ilerideyse ofsayt olur...

0|0
    0|0
  • pas atıcaksın ya takım arkadaşına takım arkadaşın rakibin gerisinde olmalı ataklarda ama

0|0
    0|0
  • Gunah bosver

0|0
    0|0
  • Ay hic bilmem

0|0
    0|0
  • İmamdan önce başı secdeye koyarsan ofsayt 😕

0|0
    0|0
  • atacaksan at golu yoksa millet geri çekilir sen armut gibi topla kalırsın önde :D

0|0
    0|0
  • Top ayaktan cıkmadan rakip oyuncunun karsi takiminin defans cizgisinin ilerisinde oldugu zaman ofsayt oluyor bu he kizlarin ofsaytini sen bilirsin

0|0
    0|0
  • Anlatsinlar usendim

0|0
    0|0
  • Bitmek. Ofsyat olmak :D

0|0
    0|0

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 7

• Bulaşıkları yıkafın bitti: Gol
    Annen kızım ocaktaki tencereyi de yıka dedi: ofsayt

2|0
    0|0
  • ayaktopunda, top bir kale yönünde hareket halindeyken, o kaleye akın yapan takımın oyuncularından birinin, kaleciyle arasında karşı takımdan herhangi bir oyuncu bulunmaması durumu.

0|0
    0|0
  • ofsayt halkın kendi kendini yönetme biçimidir :D

0|0
    0|0
  • X takım oyunucusu rakip takımın kale çizgisinde oyuncusundan önde ise yani önünde rakip takım oyuncusu yoksa takımından kişi ona pas attığında ofsayt oluyor diye biliyorum işte Allah affettsin İnşallah tutar xiekjdorow

0|0
    0|0
  • sen görmezken arkandan el kol işareti yapan kişi ofsayttır.

0|0
    0|0
  • daa yeni öğrendim :)
    a ve b takımı var şimdik
    bn a takımıyım sende benim takımdansın yani a
    bn sana pas atacaam ama sen b takımının bir oyuncusunun arkasındaysan bu ofsayt ama aynı hizada olursan ofsayt sayılmıyo :D
    ne kadar uzun yazmışım :D

0|0
    0|0
  • Ceza sahasında kaleci ile takım oyuncunun arasında kalmak.

0|0
    0|0
Yükleniyor...