İlk icadınız, ilk buluşunuz ilk zeka keşifleriniz neydi :)

Çocukken pil kablo ve mini ampul deneyi yapmış herkes buraya :) çocukken yaptığınız tüm hayelgücü eserlerinizi ve yapmak istediniz tüm cihazları söyleyebilir misiniz..? Bunu yaparken çocukluğumu düşünüyorum açıkçası :) çamurdan köprüler, binalar, adamlar, sonra kaleler :) veya legolarla yaptınız tüm şekiller :) Sınırsız hayalgücünüz nereye kadar gitmişti :)

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Evdeki tüm ilaçları Rize bakırına boca edip, beyaz gümüşi bir dokuya evrildiğini görmek ama annemin hepsini lavabodan dökmesi.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• kipritten çerçeve yapmıştım ben..sorada yaktım..

0|0
    0|0
  • İlk icadımı hatırlıyorum, adını yerölçer koymuştum. Tahta bir sistemin içine bir bir lastik ve bir ağırlık, dışına da cetvel koymuştum. Yerden uzaklaştıkça yerçekimi azalır diye düşünüyordum ve kanıtlamaya çalışıyordum. Şu an bile iddia ederim 10 katlı binada deneme yapmıştım ilk kat ve en üst kat arasında 2 mm fark vardı :D 6-7 yaşındaydım bu sırada.

Not: Legolarla hala uğraşıyorum

0|0
    0|0
    • Supersin dostum ve o yaşta bunu düşünebilmişsin bunun gerçeklikle alakası :) :)

• 7 yaşında, saat piliyle tam olarak ısmını hatırlayamadığım bır cihazla ..elektrik gücüyle pervaneyı döndümüştüm.

0|0
    0|0
    • oyuncak motoru ile olabilir dişli çarklar vardı motorun üstünde :)

• Olmaz Dostum..Daha İyi bır denek bulman lazım

• :D :D farkındayım :)

• Kinex'lerim vardi o zaman. Acayip acayip seyler yapiyordum

0|0
    0|0
    • Mesela neler :)

• Kucuk akum vardi 6V 4Ah falan Faraday prensibiyle manyetik alan olusturup oyuncak arabayi ittiriyordum. Kinex'lerden Roler Coaster yapip arabaya o sekilde gaz veriyordum.

Sonra yillar gectikce teknigi gelistirip dimmer anahtar aldim, akimi azaltip yukselterek manyetik alanla oynuyordum, o da aracin hizi oluyordu.

Yükleniyor...