Dövüş sanatları ile ilgili bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi?

evet arkadaşlar bir dövüş sanatıyla ilgilenmeyi düşünüyorum zamanında kickbox yapmıştım Ankara ikinciliğim var ama akıl işi değil hiçbir faydası yok şuanda fitness ile uğraşıyorum zaten devir ciddi anlamda çok kötü hepimiz kelle koltukta yaşıyoruz hiç delikanlı kalmamış artık ya bıçağa ya sopaya sarılıyorlar en ufak birşeyde ve kendimizi korumak zorundayız çünki biz delikanlıyız biz silaha bıçağa değil bileğimize güveniriz fakat blek biryere kadar 4-5 tane sopalı insana karşı kendimi koruyabileceğim bir dövüş sanatı arıyorum aklımda aikido var fakat yapmış olduğunuz ya da bildiğiniz ciddi anlamda kendimizi koruyabileceğimiz ve yeri geldiğindede saldırıya geçebileceğimiz bir dövüş sanatı istiyorum fikirlerinizi bekliyorum teşekkür ederim şimdiden

Not: amacım kimseyi dövmek değil yanımdaki sevdiklerimi daha iyi koruyabilmek istiyorum nerde nezaman ne olacağı hiç belli olmuyor çünki

0|0
0|4

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 3

• ben yıllardır muay thai yapıyorum. Sopalara karşı krav maga var ve steven seagal in kendo ve aikido yaptığını videolarını falan gördüm sopa ve bıçağa karşı savunmalar var aikido ve kendo da ama bana sorarsan ikisine de 15-20 yılını vermedikten sonra işe yaramaz. Bir de brezilya jiu jitsu var güreş tarzı fakat çok etkilidir sopalara karşı işe yarayabilir. Benden sana arkadaş tavsiyesi 4-5 tane sopalı adamın olduğu yerde işin olmasın. Durduk yere de kimse gelip bulmaz seni.

0|0
    0|0
    • ya mesela kardeşim yanımda kız arkadaşım oluyor gerçekten korkak birisi değilimdir korkmuyorumda ama mesela bir mekana oturuyoruz 3-5 dallama çıkıyor yani sopalı adam değiller tamam ama sevgilim yanımda diye kavga edemiyorum çünki dayak yeme riskim var sevgilimin yanında da dayak yemek istemiyorum açıkcası yani işin özü bazen mecbur kalıyorum 4-5 adamla kapışmaya

• söylediklerine göre ozaman benim için en iyisi muay thai olacaktır :D teşekkür ederim

• Bacakların hiç esnek değilse boksa yönel dostum yani 20 yaşından sonra genetiğinde esneklik yoksa onların açılması 2 yıl kadar alır ki bu seni çok zorlar. Ama geçmişin varmış geçmişi olanların geri toparlaması çok daha hızlı oluyor ki hatta derecen varmış çocukluktan gelen de olsa altyapı işini kolaylaştırır ki sinir sistemin de yatkındır bence kickboksa devam :) ama dikkat et fazla kardiyo kas yakar fitnessda yaptıklarını kaybedebilirsin antrenman sırasında birazcık basit karb. almaya bak :) benim tavsiyem süt iç :)

• jeet kune do öneririm idmanları ağır ama geçerli bir stil

0|0
    0|0
    • idmanları ağır ya da acılı olsun önemli değil yeterki dışarda işe yarasın

• kardeşim seri ve kıvrak olursan bir kaç hareket sana yeterli olur ayrıntılı dövüş sporu öğrenmene gerek yok

• Bence tai box en iyisi

0|0
    0|0
Yükleniyor...