Basın ve yayın okuyanlar veya bölüm hakkında bilgisi olanlar ?

ben bilgisayar bölümü okuyorum üniversite tercihlerim arasında basın ve yayın bölümünüde bulundurmak istiyorum. fotograflar konusunda çok iyiyim fotograflarla ugraşmayı seviyorum iletişimim çok iyi hayalimde hep Gazeteci olmak vardı bölümde onunla az çok alakalı Hangi dersleri görüyorsunuz?, çizim konusunda pek yetenekli degilim sorun yaşar mıyım ?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Gazeteci olman için sağlam referanslara ihtiyacın var Gülseren. Yada muadilinin en üst sınıfında yer alman için çeşitli sertifikalar alman gerekiyor. Diğer taraftan da Türkiye'de en çok işsizlik sıkıntısı yaşayan bölüm gazeteciliktir.

1|0
    0|0
    • gazeteci olmam şart değil aslında bu bölümden mezun olanlar ne iş yapıyor en azından bilgisayar programcılıgından iyidir kodlarla ugrasmaktansa basın ve yayın bölümünü tercih ederim :)

• seni seçtım :D

• Küçük bir lütuftu :D::D sağoll :D

Erkekler Ne Diyor 4

• Bir gazeteci de bulunması gereken kadar kitap arşiv ve şiir-yazılarım var..2004 ÖSS sinde gazeteciliği kazanmıştım ancak kayıt yaptırmamıştım..

Meslek iyi meslek fakat türkiye de gazetecilik yardakçılık ve yavşaklıktan öteye gitmiyor..Okur basınının olmadığı patron basınının yaygın olduğu bir ülke de gazetecilik yapmak gazetecilik ruhuna aykırıdır..

1|0
    0|0
    • ben bu konuda biraz kötüyüm yani her zaman kendi düşüncelerimi açıkca dile getiririm ailemde bu yüzden hiç istemiyor gazeteciligi okumamı haklısınız bu ülkede artık kendini şerefini kalemini satmayan insanlar sürünüyor malesef

• Bir Gazeteci olarak sana şunu söyleyebilirim.

Eğer amacın para kazanmaksa bizim mesleğimizde para kazanamıyorsun.

ama amacın mesleğini icra etmekse çok güzel bir meslek...

1|0
    0|0
    • öyle çok bir para istemiyorum 2 milyar falan kafi benim için sayfa tasarımıda yapabilirim güzel bir meslek ama dersleri nasıl asıl önemli olan o

• İstanbul sanırım yasadıgım sehir konusunda şanslıyım :)

• Hem avantaj hem dezavntaj...

İş arayan çokolur bu konuda dezavantajın var ama

iş yeri deçok bu konuda da avantajın var.

İşe başlayacagın yer senn kendini geliştirebileceğin yer olması lazım. İlerisi için tercihiini dogru yapmalısın...

• bende basın yayın okudum. yani kılavuzda basın yayın yazıyodu tabi ogrenci kimligindede ama basım yayınmıs okula baslayınca anladım bildgin matbaa dersleri ondan sonra hayattan sogudum zaten sana tavsiyem iyice arastır kurban gitme benim gibi :)

1|0
    0|0
    • :D şansa bak ya üzülsemmi gülsemmi bilemedim traji komik :D

basım yayın ile basın yayın arasında çok fark var matbaa falan aman eksik kalsın :D

• dikkat et yani beni yediler basklarını da yemesinler :)

• yazık ya valla üzüldüm :(

• hiç adetim değildir ama laf atmak geldi içimden basın yayın bölümünü duyunca :)

1|1
    0|0
    • umarın bölüm hakkında bilgin de vardır :D

• :D hahah dogru söylüyorsun dedigin gibi basını aşkta sevgimi basmakta kullancm :D

• sorun yok o zaman :D

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...