Yeni Osmanlıcılık fikrinde olanların amacı ne sizce?

Bu sahip olunan cumhuriyet bir nimet değil mi? Başbakanın babası kapıcıydı. C.Başkanının babası tornacıydı. Bakın cumhuriyet nasıl birşey. Diyelim ki osmanlı tekrar geldi.. Peki asli unsur olan Türk milletinden hangi fert başa gelebilir? Bana Osmanlıyı savunanlar desin ki şu sadrazam Türktür. Yok böyle birşey. Her milletten adam var doğru Türk hariç. Ben ecdadımı seviyorum yanlış anlaşılmasın. Fatih, osmangazi, kanuni.. ben gurur duyarım ama gerçekleri de görün biraz. İslamdan bahsediyorlar ama bu Türkler müslüman değil miydi ki hep ezildi? O kadar arkalarını kolladığımız araplara bakın adamlar askerlik bile yapmadı leş gibi zıbarıp yattılar asırlarca. Onların g...ünü de biz kolladık neden neden neden? İşlerine geldi mi cihat ilan edenler neden kardeşlerinin yanında olmadı? Şimdi israil kafalarına vurunca vay efendim osmanlı gel bizim g..ümüzü kurtar. Yok ya! Diyelim ki kurtardı osmanlı bunları. Sizi temin ederim ihanetin tekrarlanması uzun sürmiyecektir. Ünlü bir düşünür der ki, " Türk milletinin en büyük kusuru, unutkanlığıdır " Türkler tarihi çabuk unuturlar. Kendilerine yapılan kötülüğü çok çabuk unuturlar. Bakın birçok ulus 1000 yıl öncesini dava ediyor bugün. Tarihine benliğine sahip olmayan uluslar yok olurlar. Dine sokulan birçok sahte şey bidattır ve bunları uygulamak insanı daha iyi müslüman yapmıyor. Ama daha çok arap yapıyor orası kesin. Arap olmak refahı artırsa, bütün arap dünyası rezil durumda olmazdı. Siz bakmayın trdeki 3-5 gizli arapın rahat rahat yaşadığına. İnsan çıldırmamak için kendini zor tutuyor. Ben yoruldum biraz da siz yazın.

0|0
1|1

Kızlar Ne Diyor 1

• aslında osmanlı nın sorunu arap kültürünü uygulamaktı. islamiyet öncesi türklere baktığımızda hepsi eşittir, kadın ve erkek eşittir, zengin fakir kavramı yoktur. gerçi burada hayvancılıkla uğraşmaları ve göçebe yaşamaları etkilidir. eğer bir devlet yönetim şekli yıkıldıysa yine aynı yönetim şeklini benimsemek saçmalıktır, zaten hatalı olduğu için yıkılmıştır, yine aynı hatayı yapmamak gerekir. ama insanlara öyle bir empoze edilmiş ki şeriat Allah ın kanunuymuş gibi. en basit örneğiyle Allah ın verdiği canı Allah alır diyen yaratan, suç işleyenleri öldürebilirsiniz diyebilir mi? kendiyle çelişen bir Allah olabilir mi? ama insanlara bunu kabul ettirmek için denmesi gerek bu Allah ın emridir. bazen barbar diyenlere hak vermemek mümkün değil. halk barbar olmayabilir ama yönetim şekli barbarca. bu da tamamen arap kültüründen kaynaklanıyor. şu anda yapılanda herkesin ayrı bir çıkarı, herkesin ayrı bir planı var. ama bu artık oyla,eylemle geri dönülecek bir şey değil. seneler öncesinde devlet bahçeli ve bir kaç kişinin yaptığı anlaşma sonucu buralara kadar geldik. her şey tıkır tıkır işliyor. rte nin de yapacak pek bir şeyi yok gerçekten bu yola kefeniyle çıkmış ki kendi çıkarlarının peşinde ve büyük bir ihtimalle neler planlıyorsa kelleyi kurtarma peşinde koşuyor. türkiye ya savaşacak ki bu dünya savaşı demektir, ya da paşa paşa bölünecek, yok edilecek.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Osmanlılardan bağımsızlığını kurtaran son ulus Türkler oldu

Bertrand Russell

1|0
    0|0
Yükleniyor...