Nasıl fanatik olucam?

Takım tutmak istiyorum ama maçlarla ilgili hiç bisey bilmiyorum. Takımların puanları falan varmış ya kupaları, sıralamalari. Bütün herşeyi nasıl ogrencem?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• İzleye izleye öğreneceksin tabii ki. Belli bir düzeydeki takım 3 ana kupada yarışır, Avrupadaki bir takım için o üç kupa; lig, UCL (Şampiyonlar ligi) ve ülkesinin kupası (Türkiye'de ziraat türkiye kupası, İspanya'da kral kupası gibi). UCL'ye gidebilmek için ligde belli bir sırayı yakalaman ya da UEFA kupasını kazanman gerek (yeni kurala göre tabii). Genelde bunların üçünü aynı sene kazanan takım çok azdır, örneğin Barcelona tarihte 6'da 6 yapan tek takımdır (sezon bittikten sonra sonraki sezonun başında 3 kupa daha kazanma hakkın oluyor, CWC, Super Cup gibi). Lig basit, ülkesine göre 18 ya da 20 takım birbirleriyle evde ve deplasmanda olmak üzere 2 kere maç yapıyor, en çok maç kazanan yani en çok puan toplayan ligi alır. Kazanırsan 3 puan, beraberlikte 1 puan alırsın. Bunun dışında rabona, hat-trick, frikik, taç, ofsayt, asist bla bla gibi terimler var. Onları dediğim gibi izledikçe öğreneceksin.

Her şey bir takımı sevmekle başlıyor, sonra zaten onu sevdiğin için sürekli takip edeceksin ve hooop, herşey zamanla hafızanda yer edecek :)

1|1
    0|0
    • Anlatımın süper, çok teşekkür ederim:)

Erkekler Ne Diyor 11

• Galatasaray futbol Takımını araştırman yeterli.. çünkü en çok kupası olan ve encok avrupa başarısı olan , avrupa kupası olan tek takım Galatasaray... kısacası Türkiyenın en büyük takımı..

1|0
    0|0
    • kısacası avrupadan men yiyen takım :D

• ya kes 3 yıldızlı senı.. daha dün yendık lan sizi:. elinizden almadıgımız kupa kalmadı.. insanda biraz yüz olur utanma olur kaybol

• beşiktaş seni her zaman mutlu eder bütün takımların korktuğu bir takım taraftarı heyecanı kavgaları baş edebilen varsa adres versin çarşı alayına karşı

1|0
    0|0
  • olma olupda nolcak

1|0
    0|0
  • Ben 10 yaşımdayken senin gibiydim haftada 7 8 maç izliyodum yorum programı hatta iddaa programı izloyodum kısa sürede hallettim her şeyi

1|0
    0|0
  • Beşiktaşa aşık olursan tüm dileklerin gerçekleşir 🤗😇

3|0
    0|0
  • Ne gerek var olmana? Boşver, öğrenmesen de olur.

1|0
    0|0
  • Önce kendine bir takım seçerek başla bence.

1|0
    0|0
    • Seçtim, tutmak istediğim takım var zaten.

• Ya bak zaten soran olduğunda hep Beşiktaş liyim diyorum yıllardır, ama bisey sorduklarında futbolla ilgili kalıyorum öyle. Herşeyi öğrenmek istiyorum

• Sor söyleyeyim.

• yandexe sor

1|0
    0|0
  • Boşver boş iş

1|0
    0|0
  • bu insanın içinden gelir sonradan olacak şey değil

1|0
    0|0
  • Spor sayfalarını takip et, tutcağın takımın marşlarını tezhüratlarını dinle gaza gel, gerisini yavaş yavaş öğrenirsin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Tatlim cikarsizca sevdigin kotu gunde iyi gunde yaninda olduktan sonra BEŞIKTAS tut. sonuna kadar. Ve yorum programlari izle spor gazeteleri oku netten. Istedikten sonra ogrenirsin. Umarim BESIKTASI tutuyosundur.

1|0
    0|0
  • İlgin olduktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir

1|0
    0|0
  • fanatık olunmaz dogulur

1|0
    0|0
  • Amaan çok şey var öğrencek boşver hiç tutma

1|0
    0|0
Yükleniyor...