Kızım 5 aydır regl olmuyor?

Kızım geçen sene 8 ay adet olmadı. Doktora götürdüm. Doğum kontrol verdi. 2 ay kullandı. Daha sonra çok kilo aldırdığı için bıraktı. Hapı bırakıncada tekrar durdu. Şu an yaklaşık 5 aydır olmuyor. Sizce hap dışında regl olmasını sağlayabilecek şeyler neler?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• kızınızın rahatsızlığı polikistik overdir. yani yumurtalıklarindaki yumurtalar ya catlamiyor ya da gec çatliyor. bazi dogum kontrol haplari su toplatiyor doktordan ilaci değiştirmesini isteyebilirsiniz. veya dogum kontrol hapi dışında bir ilac isteyebilirsiniz. ilac kullanmazda rahim duvari kalinlasir ve ilerleyen yaslarda rahim kanseri olma riski cok artar. duzenli regl hamile kalamaz. ilerleyen yaşlarda ciddi sac sorunları baslar. vucutta tüylenme ve ciddi sac kayiplari olabilir. doktorun verdiği ilaclari gene de kullanmayacagim diyorsaniz, kale marka ari sütü var. minik siselerde balin icinde belirli miktarda ari sütü var onu iciyorsunuz. fazla ari sutu agir gelir. bu siselerde günlük miktar belirlenmistir. 10lu siselerde satılıyor. aylik 3kutu olacak sekilde dusunun bunu kullansin adetleri duzenliyor. hicbir zararida yok. firmanin bilgisini internetten arastirin. aydinda bir firmaydi sanırım hesapların para yatirinca kargo ile gonderiyorlar. 3 aylik miktar sipariş edip denemenizi tavsiye ederim. yani 9 kutu.

0|0
    0|0
    • basit bir kilo problemi için 10 sene sonra rahminin alınmasına, cocuhu olmamasina, erkek tipi sac dokulmesi yaşayıp kel kalmaya deger mi? ilac degisimi veya arı sütü tavsiyemi bence dikkate alın. Diane 35 se zaten dogum kontrol hapı cidden bu yan etkileri ile bilinen bir ilac zaten onun muadilini isteyin.

• @ExtraSymphony teşekkürler :)

Erkekler Ne Diyor 8

• Sanırım Over var kızınızda, over var ise zaten olması gayet zor , doktorunuz bu konuda bilgilendirme yapmış olmalı, günümüzde çok sık rastlanan bir durum P. Over.

0|0
    0|0
  • sen kaç yaşındasın ki kızın var regl olan?

0|0
    0|0
    • Ben 38'im. Bu hesabı kızım açmış. O yüzden gerçek yaşım yazmıyor

• Soğan suyunu kaynatım içirin bu dediğim doğrudur isterseniz araştırabilisiniz

1|0
    0|0
  • Bilmem

0|0
    0|0
  • yaşına 24 yazmışsın kıznın bilmem reglisinden bahsediyon yuh seni trol seni)))

0|0
    0|0
  • sen kaç yaşındasın ya kızın kaç yaşında bide

0|0
    0|0
  • kız kaç yaşında

0|0
    0|0
  • Beraberlik

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Yumurtalıklarında kist olduğu için verilen ilacı düzenli kullanması gerekiyor. Yoksa kistler yok olana kadar regl olamaz. Hangi hapı vermişti?

0|0
    0|0
  • Doktorlarin verdigi ilk sey dogum kontrol hapi oluyor o durumda oda dediginiz gibi kilo aldiriyor duzenli bisekilde yapacak birsey yok diye biliyorum kullanmasi gerektigini bilsin ve devm etsin derim..

0|0
    0|0
  • Kimisinin geç oluyor altı ay da bir gören insanlar var sebebini bilmiyorum ama daha bilinçli bir doktora git ilaçlar gerçekten kilo yapıyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...