Nedens çirkin bir kızın yanın da kesin güzel bir kız var :)

Peki siz hangisisiniz :) genelde de kilolu kızın yanın da muhakkak çıtır bir kız var :) sizce nedens bu böyle , bilerek mi seçiyorsunuz , piyango dan öyle mi denk geliyor ;)

0|0
10|5

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 9

• Sundan dolayi olabilir: genelde guzel kizlar kiskanc olurlar ve baska guzel bir kizi rakip olarak gorme eyleminde bulunurlar.

Evet, cogu kadinda vardir 'ben ondan ... yonden daha iyiyim' rekabeti ama kendini begenmis, megaloman yapiya sahip bir kiz icin fiziksel guzellik cok daha onemlidir ve bu psikolojik rahatsizlik diger insanlardan daha farkli bir boyuttadir. Mesela kilolu bir insan girdigi bir bar ortaminda vucut hatlari sahane, yuzu fevkalade bir kadin gordugu zaman gozleri sinirden kopurerek faltasi gibi acilmaz ve kendini fiziksel olarak gostermeye calismaz. Cunku neyin ne oldugunu biliyordur ve o sekilde kabul etmistir, barda kendisinden cekici ve guzel bir hatun olmasi onu ikinci guzel kiz kadar etkilemez. Ama ikinci guzel kiz icin durumlar farklidir, aninda gogusler kabarir, suzusmeler baslar, kimi zamanlar suh kahkahalarla dikkat cekme yontemine basvurulur. Bu kilolu birinin kendi kendini dis gorunusunden dolayi ezmesinden daha ezikcedir..

Fiziksel yonde eksi gorunumlu kizlar icten ice ezik, toplumdan dislanmis, hassas tipler olurlar. Toplumdan dislanmanin -aslinda kendi kendilerini dislarlar- verdigi eziklikle, yeni ortamlara girebilme istegiyle, kendini kabul ettirebilme, arka fon bile olsa gosterebilme istegiyle bu guzel kizlarimiza yaklasiyorlar. Gordugunuz gibi karsilikli cikarlar var, arkadaslik degil. Guzel kizlarimiz burada da seytanliklarini yapiyorlar ve kendilerini kim bilir hangi sebepten dolayi kullandirmak isteyen bu kizlarimiza yan cep yapiyorlar. Her dertlerine ortak olabilecek, egosunu oksayabilecek, sozlerini rahatlikla gecirebilecekleri, kendisiyle yarisma icerisinde olmayan 'gonullu' birine sahip olmak insanin ikinci kez egosunu oksamasina neden olsa gerek..

Tabii ki egolarindan ya da diger taraf icin soyluyorum komplekslerinden kurtulan vatandaslarimiz yok mu, elbetteki onlar da aramizdalar. Ama ben size sadece insan psikolojisinin arkasinda okudugum, tartismaya acik, tamamen kendi fikrim olan perdeyi gosteriyorum, dogru veya yanlis, siz karar verin. Bu arada yukaridaki yazimda 'ezikliginin farkinda olmayan insandan' tam olarak bahsetmedim, cirkin kizi durumu kabullenmis yaparken, guzel kizi megaloman yaptim. Guzel kiz megalomanligina yenilip, derinlerindeki kompleksini ortaya cikararak eziklik yapiyordu. Bir nevi durumun farkinda degil evet ama onu bu kategoriye almiyorum :)

0|0
    0|0
  • bilmem kimseyi takmam kendime güvenirim beğenen beğenir beğenmeyen beğenmek zorunda değil zaten ;)

0|0
    0|0
    • :D kıvırma sen hangisisin onu söyle ;)

• teşekkürler :D

• ben o şişman gözlüklü kızım işte :)

0|0
    0|0
  • Şimdi niye böyle bişey dedin ki kendimi kötü hissettim ya ben

0|0
    0|0
  • erkeklerde yakışıklılıkda birbirilerini çekemiyolar şekerim!

0|0
    0|0
  • Onun için asla bir Slav arkadasım olmayacak :D

0|0
    0|0
  • pek arkim yok varda bnden yaşça büyükler.

0|0
    0|0
  • Bilmem oylemidir ki

0|0
    0|0
  • Alakasi yok, arkadaslarimda bende fena degiliz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

Yükleniyor...