Niye her konuda soru sorma ihtiyacı duyuyoruz?

Niye her konuda soru sorma ihtiyacı duyuyoruz düşündünüz mü hiç? Kendi doğrularımıza ve değer yargılarımıza güvenmediğimiz için mi yoksa konulara dışarıdan bakan mantıklı birini mi arıyoruz? Başımıza gelen bir olaya verdiğimiz tepki sonrası düşünüyoruz acaba doğru olanı mı yaptık diye bu da bizi diğer insanlara soru sormaya yöneltiyor aldığımız cevaplarla sorunlarımızı çözmeye çalışmak sizce doğru mu?

Güncellemeler:
Sanırım bu sorunun tam bir cevabını bulmak zor yinede yorumlar için teşekkürler;)

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Soru sorma ihtiyacına ben "onaylanma ihtiyacı" diyorum. Kendi yaptıklarımızın arkasında durmak yerine, başkalarının düşüncelerine göre hareket edip onay aldığımızda mutlu, onay alamadığımız da ise mutsuz,dışlanmış vs. hissediyoruz. Sürekli " elalem ne der " düşüncesiyle büyütülen bir nesilden sorunlarını başkalarının fikirlerine göre çözmemesi elde değil doğrusu..

0|0
    0|0
    • yazdıkların benimde kafamdakilerle aşağı yukarı uyuşuyor ama kendi yaşadıklarımızı başkalarının görüşleriyle değerlendirdiğimizde yönetilen biri oluyormuşuz hissi oluyor, diğer yandan da kendi doğrularını savunsan bu seferde dışarıdan bakan arkadaşımda diyecek ki gelişime kapalı dik kafalı kendi yargılarından başkasını görmeyen biri sanırım bu sorunun tam bir cevabı yok :/

Kızlar Ne Diyor 1

• bazen takıldığımız noktalar oluyor.bide merak yani

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• kişisel olarak yalnızca bir konuda, gerçekten de herkesin düşüncesini merak ettiğim için ilk, tek ve belki son uzun özel sorumu sordum. tek taraflı düşünmeyi belki bırakırım diye..onun dışında teknik, güncel vs konularda sordum genellikie

0|0
    0|0
    • peki soruyla kafandakileri mi kesinleşmesini sağlıyorsun? Şöyle bir şey var düşündüğün şeyle yapılan yorumlar zıt düşse yanlış mı olduğunu düşünüyorsun arkadaşım?

• aynı şey değil zaten.sadece burda bu soruyu soran birinin makul yaklaşabileceğini düşündüm.

• yinede ilgilendiğin için sağol ;)

Yükleniyor...