İkinci bir şans vermek ne kadar doğru?

Buna kesinlikle karşıyım. Okumak isteyenler için düşüncelerimi dile getirmek istedim.

- O ilk değerli şansı kaybettiren olay eğer yalan/aldatma benzeri ilişkiyi fazla zedeleyici bir olaysa ikinci bir şans verilmemelidir.

- İkinci şansın negativ etkileri : Karşı tarafın ister istemez ilişkinin gelceğinde daha rahat davranabilmesi ve sizin ilişki süresince ''hata mı ettim'' sorusunu kendinize düzenli aralıklarla sormanız. Bunun sonucunda gelen psikolojik boşluk ve karşı taraftan soğuma.

- İlk şansı kaybettiren unsuru hatırlatan şeylerle boğuşma. Örneğin Mert isminde biriyle aldatıldıysanız, bu ismi her duyuşunuzda elinizde olmasa da moral bozukluğu yaşamanız.

- Affettiğiniz kişinin duyduğu suçluluk hissi ve telafi çabaları ilişkiyi güçlendirmez aksine yıpratır. Her adımda size ilişkinizin temelinin problemli olduğu hissiyatını verir.

Bu gibi nedenlerden dolayı ikinci bir şans verilmesinin mantıklı olmadığını düşünüyorum. Saygılar. İkinci bir şans vermek ne kadar doğru?

0|0
3|0

En İyi Kız Görüşü

• Kendi adima evet. Zamaninda kacmati tercih edip yari yolda birakan insan gun gelir ayni seyi tekrar yapar

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Seviyorsam ve affedilecek bir hataysa evet

0|0
    0|0
  • sevince pek MANTKLI DÜŞÜNEMİYO insan işte

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...