18-20li yaşlardaki halinizi nasıl buluyorsunuz?

18-20li yaşlardaki halinizi nasıl buluyorsunuz?

Son günlerde gençlerin sorularına verilen tepki aklıma getirdi. Acaba o yaşlarda siz nelere takılıyordunuz, nasıl sorularınız, ne tür sorunlarınız vardı?

Bu soru ve sorunları çözdünüz mü ya da hala ne kadarını taşıyorsunuz?

Bunlar şimdi baktığınızda önemsiz geliyor mu?

Güncellemeler:
Eli Safak az önce tweeterda bununla ilgili bir mesaj yazmış : )) Sizce benim sorumu okur mu?

0|0
7|4

En İyi Erkek Görüşü

• Vallahi ben bu sitede sorulmuş olan soruları görünce ot gibi yaşamışım ama iyi ki öyle yapmışım diyorum. 18-20'li yaşlarım bundan 18-20 yıl öncesini ifade ediyor ve bu hiç de az bir süre değil. Bu dönemlerde yaşamış olsaydım bu yaşlarımı, şu an o yaşlarda olan arkadaşlardan farklı olurdum diye bir iddiam asla olamaz. O zamanda öyleydi, bu zamanda böyle. Ama bir çok soru beni güldürüyor açıkçası. Benim aklım o kadar da havada değildi. Ne yalan söyleyeyim ayakları yere basan bir gençtim ben. Sorun konusuna gelince, o dönemden bugüne kadar çözememiş olduğum veya hala ezikliğini yaşadığım hiç bir sorunum yok. Tüm sorunlar çözülüyor, insan her sorun ile başedebiliyor.

Ama şu sitede gördüğüm bazı yorumların beni bu yaşımda bile düşündürdüğünü, helal olsun dedirdiğini görmek acayip hoşuma gidiyor. Yeni nesil aslında bizden daha akıllı. Sadece önceliklerinde bazı hatalar var.

3|0
    0|0
    • Benim okumadığım 2 kitabı kaldı. Firarperest ve Aşk ...

• Aaah, Aşk! Keşke ben de ilk kez gibi okuyabilsem : ))

Erkekler Ne Diyor 3

• güzel soru...

Genclik aynen kusların ucmayı ogrenmeden onceki haline benzer...Gecici bir salaklık ve kaygı hali yaşatır bizlerde...Hepimiz yaşadık ve gectik.

bircok sorumuzun yanıtını yasayarak ogrendik. Ucmayı ogrendik. ben burada 18 lik arkadsların sorularını gulumseyerek okuyorum..

ah kuzum diyorum, nelere takiliyor, ucmayı ogreniyor tabi daha diyorum. bilse ki en fazla 3 yil icinde apayrı bir bakıs acısına sahip olacak ve şu an kaygılandıgı seylere gülerek bakacak. O yüzden onların sorularına yanıt versem de bir ise yaramayacagini biliyorum. kafalar aynı , sözlerle duyduklarıyla degisecek gibi olmuyor cogu.

ha bazıları cok derin düsünen insanlar olabilir o yaslarda..her duydugunu ve okudugunu degerlendirme yetenegine sahiptir. işte onlar gercekten sanslı bu hayatta.

2|0
    0|0
  • o zamanlarda daha deli doluydum şimdiki halimi daha çok seviyorum

1|0
    0|0
  • o yaşlarda bunalımdaydım bazı nedenlerden, hayattan korkardım, geleceğimin ne olacağını bilmezdim... zamanla insanın karakteri yerine oturdukça o yaşlarda zor sandıklarının ne kadar basit ve anlamsız olduğunu algılıyorsun

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• - bıyıklarım olduğunu ve acil müdahale gerektirdiğini yeni yeni keşfetmiştim.

- çevremdekilerin pek bir boş işlerle uğraştığı, benimse onların yanında yaşıma göre olgun olduğum gibi epeyce megalomani içeren bir duygu hali içerisindeydim.

- nefret ettiğim bir bölümde okuyordum ve derslere sadece gözüme kestirdiğim yakışıklı bir oğlanı izlemek ve geri kalan zamanda yoklamayı kaçırmadan kitap okuma zevki için gidiyordum.

- hayata dair yeterli teorik bilgiyi edinirsem, pratikte başarılı olacağıma dair salakça bir fikir içerisindeydim.

- anneme her arkamı döndüğümde odamda değişiklik yapmasının, kişiliğimi hiçe saymak olduğunu bir türlü anlatamıyordum.

sonuçlara gelelim:

- bıyıklarımı büyük ölçüde yok ettim; kalanlar ise kontrol altında!

- 3 kitap okumakla adam olunmuyormuş, hangi insanın nasıl bir cevher taşıdığı öyle bir bakışta anlaşılmıyormuş. bir insana iki kelam edecek kadar kıymet vermeden ne olgun ne de adam olunuyormuş pek bir güzel öğrendim.

- nihayet aile zoruyla gittiğim okulu bırakıp kendi istediğim bölüme, hem de kendi istediğim şehirdeki bir üniversitede yeniden başladım. şimdi tek pişmanlığım, aileme meydan okuma cesaretini daha önce gösteremediğim için bunca vakit kaybetmiş olmam...

- hayatın kitaplardan öğrenilmeyeceğini, kafanı taşlara çarpa çarpa, burnun sürte sürte hayat hakkında ancak şöyle böyle fikir sahibi olunabilirmiş, feci öğrendim.

- annem nihayet bana sormadan eşyalarımı kurcalamayı bıraktı. arada ebeveynleri de azarlamak gerekiyormuş meğersem!

1|1
    0|0
  • aynı sorunlarım vardı. o yüzden ben yadırgamıyorum onları. tabi yiyişmek vb. kelimeleri kullanmıyordum :)

sorunlarım genelde çözümsüz kalıyordu nerdeee böyle platformlar..

geçen sene bile ne kadar toymuşum diyorum. her sene birşeyler katıyor insana.

0|0
    0|0
  • Ben galiba ayni boyleydim.Kimseyi yargilamiyorum zaten sorduklari sorular icin .Elimden geldigince yardimci olmaya calisiyorum. O vakitler daha iyi niyetli ve saf bir yaklasimim vardi insanlara karsi.Kendi acimdan o zamanki en buyuk polemiklerim biriyle beraber olunca ayaklarimin fazlaca yerden kesilmesine bagli olarak dengesiz ve gereksiz davranislar gostermek.Biraz daha muhafazakar hayat gorusune sahip olmak.Insan iliskilerimi nasil yonetecegimi bilmemek gibi seylerdi galiba.Sorunlarin bir kismi cozuldu, yerilerine yenileri geldi, kafamda kalan bazi soru isaretleri elbette ki hala var. Ama her birini burda anlatmak gereksiz yer israfi olur.Simdi baktigimda onemsiz gelmiyorlar tabi ki..Fakat hayat her gun bize yeni surprizler hazilrliyor. O zamanin tecrubesi ile simdikini kiyaslayinca tabi ki bir kismi sorun degilmis gibi gorunuyor.Veya nasil halledebilecegimin yolunu artik biliyorum.Ama gene de onem tasimiyorlar diyemem cunku her sahsin kendine ozgu sorunu onun acisindan onemlidir.

0|0
    0|0
  • ben o yaşlarda belki de şimdiki gençlerden daha cıvıl cıvıldım ve şimdiki gençleri çok iyi anlayabiliyorum gençler onlara aşırı olmadığı sürece herşey yakışıyor...

0|0
    0|0
    • sende genç sayılırsın:))

• benim için yaş problem değil 40yaşına kadar genç sayılır en azından ruhun genç

• saol canım...

• en sondan başa doğru cevaplamak istiyorum o zamanlar sorun dediğim koular sorunun yanından geçmezmiş büyüyünce anlıyor insan, sorunları çözmüş müyüm evet kendimce çözmüşüm, en büyük sorunlarım dersler, gezmek, aşkmış hepside halolabilecek şeyler ama o zaman çok zor geliyordu. anladım ki büyümek pek kolay değil ve mümkünse ben o zamanki sorunlarla boğuşabilir miyim şimdikiler beni çok yordu da

0|0
    0|0
  • Yuvarlarsak; gayet toy.

0|0
    0|0
  • deli dolu

0|0
    0|0
Yükleniyor...