Boksa Yazılmak?

Merhaba Arkadaşlar,

Bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Arkadaşlar ben 23 yaşımdayım ve şuana kadar 1 kere kavga yaptım o da benden kaynaklı değil. Yani konuşarak, daha insancıl yoldan hallettim işlerimi hep. Ve bu huyumu da seviyorum umarım hep böyle olurum. Fakat bazı anlar oluyor ki durumu kontrol edemiyorsunuz ve kavga çıkıyor. İşte o anda kendinizi ve sevdiklerinizi korumanız gerekiyor. Şöyle hayal edin bir kız arkadaşınız var ve onu seviyorsunuz, ailesi ile tanıştınız size güvendi bir yere giderken tabii ki de kızlarını size emanet etti. Peki ya onu koruyamazsanız? İşte bu gibi durumlar da ben hep tereddütte kalırım. Tek olsam bir problem yok ama yanımda bir kız arkadaşım vb. olsa korkuyorum. Peki ama neden korkuyorum? O benim yanımdayken onu koruyamamaktan. Ayrıca özgüven konusunda da biraz eksikliklerim olduğunu düşünüyorum.

Şimdi gelelim soruma: bir Mike Tyson, Muhammed Ali ya da Floyd Mayweather olmak gibi bir hedefim yok. Kendimi ve sevdiklerimi koruyabileyim, o anda özgüvenim olsun, yumruk atmayı bileyim yeter. Bir spor salonuna yazılsam bu bana öz güven katar mı? Savunma dışında iş yerinde de biraz kapalıyım, pısırık gibi ama korkmuyorum yanlış anlaşılma olmasın. Sadece damarıma basılmadığı müddetçe sessizim. İş yerindekiler bana "Oğlum biraz yırtık ol!" diyorlar. Acaba kursa yazılsam kendimi açar/aşar mıyım?

Destek mahiyetindeki yorumlarınız için teşekkür ederim.

• Boksa katıl. Profesyonel olmasan bile kendini ve aileni koruma, az da olsa özgüven konusunda da sana fayda sağlar. Hem spor çok sağlıklı!
    86% (6)92% (11)89% (17)Oy Ver
  • Spor salonuna boşuna para verme. Git sokakta öğren. Önce ye, sonra at!
    14% (1)8% (1)11% (2)Oy Ver
  • Diğer. (Lütfen belirtin.)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
1|3

En İyi Kız Görüşü

• A dedım

0|0
    0|0
    • Öz güven sağlar mı peki? Genel olarak hayatımda?

• İstersen psikiyatrinin ozguvensizligi yenmem icin uyguladigi yontemi uygularim kardes. Bunun icin gecmisle ilgili sorular sorfu ve bir sonuc cikardi. Cevaplarima gore nasil cozulebilcegini tespit etti. Sanada aynisiji uygulayip yardim ederim

• @muratalkann94 Hocam çok müteşekkir kalırım. Konu ile alakalı olarak özelden yazabilir miyim size? Gerçekten çok makbule geçer. Çok teşekkür ederim.

En İyi Erkek Görüşü

• Kardeş boksla yırtık felan olma ayrı şeyler senin genel yapın sesiz sedasız birisin bence boks seni yrtik biri yapmaz ama öz güven konusunda belki kendini daha güvenli hissedebilirsin bence senin için farklı bir ortam iyi olacaktır herhangi bir spor dalında olabilir taekwon-do yuda düşüne bilirsin.)

0|0
    0|0
    • Farklı ortam derken? O tahmin ettiğim değildir umarım.

• Farklı ortam derken yani spora basliyicaksin yeni arkadaşlar felan farklı insanlar farklı bir ortam :) o anlamda

• Hmm, dedim ortamderken ne oluyor dedim.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• paran varsa git bence, vucut duruşundan tutta hal hareketlerine kadar yansır değişim... insanı toparlayan sporlardır bunlar, özgüven kesinlikle sağlar beraberindede her sporcuda olması gereken özellikle bu sporla ugraşanlar için diyorum mütevazilmikte duygusuda çok gelişir...

0|0
    0|0
  • Boksa katıl. Profesyonel olmasan bile kendini ve aileni koruma, az da olsa özgüven konusunda da sana fayda sağlar. Hem spor çok sağlıklı!

0|0
    0|0
    • Çok teşekkür ederim.👍😊

Yükleniyor...