Bugün Kainat Sultanı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'in dünyaya teşrif günü...

Ne düşünüyorsunuz? Bugün 1 kez bile olsa ona Salavat getirdiniz mi?

0|0
4|7

En İyi Kız Görüşü

• Efendimiz Aleyhisselam buyurdu:

- Bana en yakın olanlar, üzerime en çok salavat getirenler olacaktir.

- Üzerime salavat getirirseniz Allah da (c.c) sizin üzerinize salavat getirir.

- Bana salavat getirin. Nerede olursanız olun salavatınız bana ulaşır.

- Allah Teala (C.C) buyurdu: "Bir defa salavat getirene Ben ve meleklerim on defa salavat getiririz."

- Cuma günü ve geceleri üzerime (100) defa salavat getirenin Allah Teala (c.c) otuzu dünyaya, yetmişi ahirete ait olmak üzere yüz hacetini kabul eder.

- Dua ile sema arasında bir engel vardır. Üzerime salavat getirilince engel açılır, dua yerine ulaşır.

- Sünnetimi ihya eden, üzerime salavat getiren, darda kalanlara yardımda bulunanlar kıyamet gününde arşın gölgesinde olacaklardir.

- Sırat üzerinde kalmış, hurma yaprağı gibi tirtir titreyen bir adam gördüm .O anda üzerime getirdigi salavat-i şerife gelip o durumdan onu kurtardı.

...

bi şeyler yapıyoruz ama O(sav)'na layık değil

yapmacık,kırık dökük,kirli kalplerle belki..

salavatı şerife getirmeden önce tövbe etmeliyim,bunu fark ettim mesela

kalp kırmamalıyım bugün çünkü kalp kırmak Kabe'yi yıkmaktan daha kötü oldğu söylenir..1000 kere yıkmaktan daha kötü hem de..

link

insanlığın en güzel,şefkatli,merhametli:) öğretmenini hatırlatan bir müzik linkteki de..

Rab'bim Ona ümmet olmaya layık eyler inşaallah,sabahlara kadar ümmeti için ağlayan bir Peygamber ama ümmeti belki bir kez Onun için ağlamadı

bu kandilin daha güzel geçmesi dileğiyle..

3|3
    1|0
    • Tebrik ederim Sunrisee... Tüm müslümanların kandilinin güzel geçmesi dileğiyle.

Erkekler Ne Diyor 7

• <3

1|0
    0|0
  • Hz. Muhammed'in (s.a.v ) bir sözünü paylaşmak isterim

' Ölüm en güzel nasihattir.'

2|0
    0|0
  • Biz alemlerin efendisini gormeden sevdik

3|2
    0|0
  • ben görsem baya bir derin muhabbet ederdim

1|0
    0|0
    • Görmek için çalışmak gerek.

• bana pek görünmez sanırım o kadar insan varken benimle konuşması ilginç olurdu ama çok isterdim kalp kırgınlıgım var

• Sen iste ve dua et.

• benım sultanım değil

1|0
    3|2
    • Cvp vermeyebilirsin

• Öyleyse git.

• herkes - vermiş bu ülkedeki görüş ayrılıklarına karşı gösterilen hoşgörünün açık bir örnegi

+1 nickkatiline

• kutlu doğum haftası diye kutlanan bu olay, 90ların başında diyanet işleri tarafından başlatıldı. sosyal bir olaydır, kandiller gibi dini bir olay değil. tabi günü yad etmek istiyorsanız sıkıntı yok da, saçma sapan işler yapanlar yine türüyor bu günlerde mantar gibi... selametle

1|0
    0|0
  • Akşam olsun el öpmeye başlıycam :) Bu arada güncellemene inanmayanlar gereksiz yorum yapmasın de de cıvıtmasınlar bu sayfayı da..

1|0
    0|0
    • Yorum yapamazlar zaten. Öyle olursa kaldırırım.

Kızlar Ne Diyor 3

• Resulullah (sallallahu aleyhi ve sellem) bir hadiste : "Allah 'Seni kendi nurumdan, diğer şeyleri de Sen'in nurundan yarattım.' buyurdu" buyurmuştur.

Kainatta en büyük olay hiç şüphe yok ki Kainatın Efendisi Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) 'in dünyaya teşrifleridir.

Allah O'nun gelişini takdir etmemiş olsaydı, kainat da, insan da olmayacaktı.dolayısıyla imtihan dünyasının kapısı da açılmayacaktı. "Şu gördüğün büyük aleme büyük bir kitap nazarıyla bakılırsa, O (s.a.v.) kitabın katibinin kaleminin mürekkebidir.''

"Sen olmasaydın, ey Habibim, kainatı yaratmazdım."

3|2
    1|0
    • Ne güzel anlatmışsın canım,keşke 2 en iyi cevap seçme hakkımız olsa:/

• Bu ayının anlam ve önemi için sana ve sorana hediyem

link

• Tşk can

• evet şükürler olsun rabbim nasip etti yaptık bişiyler

4|1
    1|0
  • bu akşam dua okuycam valla kendimce işten bir çıkayım

3|2