Tavsiyelerinizi Bekliyorum?

selamun aleykum. adım yunus 23 yaşındayım. 1 ay önce sigara bağımlılığımı yendim ve inanılmaz bir kilo artışı yaşadım 1 ayda 20 kilo aldım. allah sizi inandırsn sofradan kalktıktan 5 dakika sonra acıkma hissi felan duyuyodum. sigara gibi bir illeti bıraktıysam bu kilolarıda verebileceğime inanıyorum. şu an için herhangi bir işte çalışmıyorum.
yaşım 23
boyum 176
kilom 120
şuanlık çalışmıyorum. günde 10 kilometre yürüyüş yapıyorum. günde 1 ya da 2 sürahi su içiyorum. yeşil çay tüketiyorum.
Vucud tipim Endomorph. inanılmaz hızlı kilo alabiliyorum ve inanılmaz şekilde hızlı verebiliyorum bende anlamadım gitti vücudumu çözemedim.
bunlara dayanarak bana (maliyeti düşük) farzı misal fakir definasyon diyeti verebilirmisiniz. varsa 1 aylık.
güzel bir huyumuda söyliyeyim. yemek ayırt etmiyom allah ne verdiyse yiyom ama klasik türk insanı gibi bende ekmeği çok tüketiyorum.. mümkünse kırmızı et koymayın listeye biliyosunuz et fiyatları uçtu gitti. oyüzden tavuk eti olan diyet önerirseniz çok sevinirim. zaman ayırıpta cevap yazan herkezden allah olsun.

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

• yürüyüşü ufaktan koşuya çevir, nabız 110'un üzerine çıksın ki yağ yakışı hızlansın.

Senin de vücut tipin benim gibi. Eni konu diyet listesine gerek yok. Beyaz ekmeği bırak, tahıllı ekmek yemeye çalış. Piyasada satılan, raf ömrü uzun, paketli ürünleri boşver; doğal ürünlere yönel. Kötü yağlar ve karbonhidratla pişirilmiş restoran yemeklerine veda et, ev yemeklerine yönel.

ve haftada en az üç kez koş, bisiklet sür, yüz. bunları orta tempoda yapmaya çalış, sadece minik aralıklarla tempoyu yükseltebildiğin kadar yükseltip sonra yine normale dön. vücut en çok, spor farklı ritmlerde yapınca tepki veriyor.

bir de, meyveyi azalt. onda da fruktoz var, bir tür şeker. fazlası yağ yapıyor. canın atıştırmalık istediğinde bir iki badem, biraz yoğurt vs. dene.

kereviz sapı bulabilirsen, çok sevimsiz bir sebzedir ama negatif kalorili olduğundan diyeti çok güzel destekler.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Dostum yapılan ve benimde yaptığım sonucunda en büyük kas gruplarımı yaktığım bir yoldasın. İyi ki buraya yazdın. Şimdi yapman gereken bir endokrinoloji bölümüne gidip hormon testi yaptır, değerler normalse sonra ki adımlar ağırlık çalışması ve kardiyo olacak. Sadece yürüyüşle çok uğraşırsın 45 dk bisiklet 1-2 saat ağırlık çalışmak hem kas kaybetmemek hemde daha hızlı kilo vermeni sağlar.

0|1
    0|0
    • kanka hastaneleri sevmiyorum ya. ama ağırlık çalışma tavsiyene kulak vericem. teşekkürler

• Yunus böyle yemeye devam edersen kapılardan sığmayacaksın yakında :D

İşin özü kardeşim yemeyeceksin, listeni yap ama öğünü ve miktarı azalt aç olarak kalk yemekten, iki öğün arasını uzun tut ve hafif ye miktarları düşür, zamanın varsa en güzeli yürüyüş ve koşmak, ama işin özü sende bıkmadan düzenli spor yaparsan karşılığını görürsün..

0|1
    0|0
Yükleniyor...