Kalbim cok hizli atarsa ölür müyüm? Bir sınırı var mı?

Diyelim ki spor yapiyorum. Amatorce ve epeyde hizli basladim diyelim kosuya. Kalbim neredeyse yerinden cikacak gibi atiyor. Nefes nefese kaldim. Boyle tuhaf oluyorum. Bayildi bayilacak gibi. En fazla kalp ne kadar atisa dayanir. Mesela 150bmp falan mi? Ben spor yaparken 125 bmp de kalbim tekliyormus gibi oluyor. Sigara ve alkol yok.

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Spor yaparken önce kardio çalışman gerekiyor.

Kalp uzun zamandır spor yapılmadıysa belirli bir ritimde çalışmaya alışmıştır.

Dolayısıyla öncelikle doktor kontorlüne girip normal değerlerini öğrenmen gerekiyor.

Sonrasında sınırlarını bilmen açısından! Vücüdun alıştıkça tempoyu yavaş yavaş artırabilirsin.

Sigara ve alkol olmaması en güzeli!

1|0
    0|0
    • Bende yapmadigm gunlerin acisini cikardim sanki. Erkek arkadasima yetiseyim derken oldu birazda.

• Rica ederim kolay gelsin :)

• EİC için teşekkür ederim.

En İyi Kız Görüşü

• Çok hızli atarsa olursun felan diyenlere aldirma. bir de utanmadan gelip yaziyolar ya belki cocugun korkusu panik atagi var. Git ilk once doktora gorun. Kalbinde sorun varsa hemen belli olur. Diger tum testleri yaptir sorun cikmazsa. ve bu durum devam ederse panik atagin olabilir. Panik atagi olan hastalarda bu tur durumlarnfazla yasaniyor. Benim bir arkadasimin nabzi 150yi felan goruyordu korkudan. Panik atagin hic bir turlu oldurmedigini dusumursek eger kalbinde bir sorun yoksa nabzinin yukselmesi oldurur demek cok yalnis. Cok fazla etkili uyusturucularda nabizin artmasi oldurebilir ki orada anormal cok anormal bir artis ve diger etkenler de soz konusu. Simdiye kadar panik ataktan olen olmadi yani. Hic boyle evde otururken sana korku geldigini ellerinin titredigini terledigin felan oldu mu.

1|0
    0|0
    • Yok canim benim oyle nedensiz olmuyor da kosarken merdiven cikarken bazen heyecandan.

• Off gecmis olsun canim.

• Sagolasin balım.

Erkekler Ne Diyor 11

1 özel görüş
Sadece soran ve görüş paylaşan üye bu paylaşımları görebilir. Daha fazla bilgi için tıkla!

Kızlar Ne Diyor 4

• 180den sonrasi cok tehlikeli ölebilirsin.

1|0
    0|0
  • Ölmezsin

1|0
    0|0
  • Normalde arasira mola ver sakinlesene kadar yürü

1|0
    0|0
  • Ölürsün, dikkat et.

0|0
    0|0
Yükleniyor...