Ağırlık miktarı yerine tekrar sayısı arttırılarak verim alınabilir mi?

Programda 12 tekrar yazıyorsa 12. tekrarda tıkanacağın bir ağırlık seçilmeli derler. Ben 12. tekrarda tıkanmayacağım bir ağırlık seçip tekrar sayısını arttırırsam verim alabilir miyim?

0|0
1|20

En İyi Kız Görüşü

• Bence ağırlık önemli bir şey.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• gereksiz tekrar sayısı sadece esneme haraketlerinde çok olmalı mesela bench press yaptın sonra dumbell fly yapıcaksın ne bu haraket esneme bunda 3 set 12 tekrar kaslarını açar bench press teki sıkma haraketinden sonra kaslara kan gitmesini sağlar olay su itme haraketlerinde özellikle kuvvet uyguladıklarında ters pramiti dene düşük ağırlık çok tekrar sonra takrar sayısı azalır ağırlık artar 4 set te atıyorum benchta 50 kg 12 takrar 55 kg 10 takrar 60 kg 8 takrar 65 kg 6 takrar bonus set 70 kg 4 tekrar gibi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 19

• fazla ağırlığın altına girmek her zaman yanlıştır. hareketi doğru yapabileceğin kadar bir ağırlıkla istediğin kadar tekrar yapabilirsin. bol şans

0|0
    0|0
    • Herkes farklı bir şey sallıyor. Kime güveneceğimi bilemiyorum. Biri diyor, 12 tekrar yazıyorsa 13. tekrarı yapamayacağın bir ağırlık seç. Diğeri de senin söylediklerini aktarıyor. Bilemiyorum.

• ben kaç tekrar yapman gerektiği hakkında bişey demedim, çok fazla ağırlığın altına girme, hareketleri doğru yap istediğin kadar tekrar yap sana kalmış.

• Alinir

0|0
    0|0
  • 12 tekrar fazla. 2-3 yeter. Kaldırabileceğin en ağır ağırlıkla.

2|2
    0|0
  • İllaki alırsın ama daha cok sıkılasma duzeyinde olur kas hacim konusunda agırlık artırmak önemli.

0|0
    0|0
  • Bak agirligi artiririsan tekrar sayisini dusurcen ki bu senin kas kutlesi olusturman icin kaldirabilcegin agirlikta 12 tekrar yap zaten ytr licolur cok tekrar gerek yok

0|0
    0|0
  • alınabilir

0|0
    0|0
  • alirsin ama agirlik daha idealdir fast twitch muscle fiberslar icin benchpressde 100kilo basiyosan 1 kere emin olki 130kilo basinca cok daha kasli olursun

0|0
    0|0
  • Alamazsın, çünkü kas yalama olur, hipertrofiyi bozar. Verimli gelişmesini istiyorsan mümkün olduğunca en az tekrarla Max efor sarfedeceğin ağırlıkta çalışmak. Min 8 Max 15 tekrar olmalı

0|0
    0|0
    • Kas en iyi dinlendiğin vakitte gelişir hocam, bu nedenle fazla hareket yapmak gelişime negatif etki yapar

• kivrem lifler mikro düzey de yirtilir ve proteinler tarafindan tamir edilip kas büyür... böyle kollarin titreyecek kadar olsun son setin orda kaslarin en iyi halini alir..

0|0
    0|0
  • tekrar artırma genelde küçük kaslarda etkilidir büyük kaslarda ağırlık artırman gerekli.

0|0
    0|0
  • az ağırlık çok tekrar daha verimli

0|0
    0|0
  • az kilo çok tekrar vucudu geliştirir kasları yakar çok kilo az tekrar dayanımı geliştirir

0|0
    0|0
  • hayır. bu tekrar sayılarının bir sebebi var. şimdi oturup uzun uzun hikayelerini anlatmayım

0|0
    0|0
  • balık etliysen çizgilerinin belli olmasını istiyorsan bu dediğin yapılabilir ama zayıfsan hacim istiyorsan az tekrar çok kilo ile çalışmalısın

0|0
    0|0
  • alırsın

0|0
    0|0
  • Alabilirsin.. kimisi agir calismadan gayet saglam gelisebiliyor.. vücut yapisina bagli..

0|0
    0|0
  • Evet alırsın

0|0
    0|0
  • kas olarak verim alamazsın verimden kastın kas kütlesidir kanımca ama ona yararı olmaz

0|0
    0|0
  • O dediğin şey güç çalışmasına girer.

0|0
    0|0
Yükleniyor...