Açıkögretim yeni siteminden anlayanlar yardımcı olsun?

açıkogretim unıde okuyorum 2.sınıfım ama 1.sınıftan 5 dersım var.guz donemınde ortlamam 0.87 puanlarım dusuk 1 sınıfın derslerını gecmek ıstıyorum.2.sınıfdan sadece 2 ders sectım sımdı bahar donemınden 2.00 ortalama alırsam sınıfı gecmıs olurmuyum akıl verın pek bılgım yok?yada 1.sınıfın derslerinden yuksek alırsam o derslerden gecıp 2.sınıfın derslerını gecemezsem sınıf tekrarı yapmam degıl mı?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• güz döneminde ff notların kalır

2.sınıftan 2 ders 1.sınıftan 5 ders olmak üzere 7 dersin var bu 7ders senin ortalamanı etkiler geçen yıl geçtiklerin hesaba katılmaz. 1 dönem not ortalaması 0.87 2. dönem 3 ün üstünde bir ortalama yakalaman gerekli çünkü genel ortalama 2 dönemin toplamının yarısına eşittir bu 4 ü 2 ye böldüğünde 2 nin çıkması gibi.. bahar döneminde 2 not ortalaması yapman sadece dönemi kurtarır yılı kurtarmaz daha fazla yapman lazım..1.sınıf 2.sınıf dersi diye bişey yok o dönemde aldıgın dersler diye bişey var bunu unutma okudugun dönemde aldıgın krediler toplanıp hesaplanır..

0|0
    0|0
    • pekı 1 sınıftan kalan derslerı bu donem yuksek alıp gecebılırmıyım?hanı 2 sınıftanda 2 ders sectım demıstım o derslerden kalsam bunları gecmıs olurmuyum?

• evet geçerli not alırsan geçersin

Erkekler Ne Diyor 2

• Yenı sıstemde anlaşılmıcam bırsey yok . Ortalaman dusuk ise cc cb gibi aldıgın notların dısındaki dd dc gıbı şartlı gecer akademık yetersızlık aldıgın uyarısı aldıgın derslerını oncelık alarak onları duzeltmelısın. transkıptınının resmını cekıp buraya atarsan daha ıyı yardımcı olurum sana. 0.87 puanda cok dusuk bu ortalama ıle o donem basarısız olarak kayıt altına alınmıs oluyorsun.

0|0
    0|0
    • hadı ya:((baharı yuksek tutarsam gecebılırmıyım kı yoksa gelecek guz donemıne mı kaldı kalanlar?

• sımdı şöyle soylıyım sen bahar donemı ayrı guz donemı ayrı dersler alıyorsun dedııgm gıbı bırbırınden bagımsız ama şartlı gectıgın ve FF ile kaldıgın derslerden basarısız sayılıyorsun ve akademık yetersız uyarısı alıyorsun o yuzden FF kaldıgın derslerı duzeltmen lazım ayrıca şartlı gectıgın derslerınden basarılı olarak sayılabılmen ıcın ortalamanın donem ortalamanın 1.80 ın uzerınde olması lazım yanı dedıgım gıbı notlarının fotosunu cek soruyu guncelle ben bakıyım sana ıza edıyım burdan.

• genel ortalama 2 olmalı

0|0
    0|0
    • yani bahar donemını yuksek tutmam lazım:(

Kızlar Ne Diyor 1

• bu sistem orgn pgretim gibi dedigini tam anlamadim anladigm kadariyla anlataym birinci donem sartli gectigin dersler varsa ikinci donem agnonu 2.00veya daha yaparsan o derslerden gecersin dedogm gibi eger sartli gectiysn eger

0|0
    0|0
    • evet kosullu gecmısım 2 derstende kalmısım guz donemınde:(sınav yaklastı konuları bıtırmeye calısıyorum ortalama yuksek olursa gecermıyım bunu merak edıyorum

Yükleniyor...