Adolf hitler ile ilgili düşünceleriniz nelerdir.harika bir devlet adamımı?yoksa bir faşistmi?

nazizmin ve nasyonal sosyalizm,in fikir babası adolf hitler bugün doğumu,nun 124.yıldönümü dünyayı savaşın eşiğine sürükleyen yahudi soykrımını yapan,öte yandan da 1.dünya savaşında ordusu bile olmayan almanya,nın ilk başta fransızlar,dan versay antlaşmasından dolayı intikamını alan adolf hitler ile ilgili düşünceleriniz nelerdir.

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Bence harika biri ve dünyada atatürkten sonra en çok sevilen liderdir.Sebebide şu , adam ülkesini başka ırklardan insanların yerleşmesine izin vermedi yahudileri yaktı tamam yakması çok yanlış vahşice ama öyle göz dağı verebilirdi öylede yaptı onu doğru bulmuyorum ama ülkesini düşünerek yaptıgını bilmeliyiz.Şu an almanyaya bakın dünyada ilk 3 te bundada adolfun payı vardır .Şöyle bir durum bizim kürtlerle olan durumumuz gibi bizde şuan başımızda kürt sorunu olmasaydı dünyada ilk 5 deydik doğu anadoluya verilen paranın haddi hesabı yok.Şöyle düşünün adolf bunu yapmasaydı yahudilerde bir müddet sonra kürtler gibi bizimde hakkımız var şunda bize şunları tanımıyosunuz gibisinden bir çok problem olurdu.Ben çok severim ve çokta sevilir gerçekleri bilenler için.

1|1
    0|2
    • olayı türkiye ile kıyaslamak pek doğru sayılmaz bana göre yahudilere yapmış olduğu katliama gelince ise ilk düşüncesi 1933 almanyasın,da ekonomiye yahudilerin yön vermesi ve nüfuz olarak artmaları hitler ülkesinde ki işsizliğin ve ekonomide ki sorunların %70,nin yahudiler yüzünden olduğunun bilincindeydi fakat bunu sadece kendi toprakları ile bırakmadı polonya,da macaristan ve dünyanın bir çok ülkesinde uyguladı iyimi yapmıştır diye sorarsan hümanist bakış açısıyla söylüyorum bunu hayır.

• Senin kafan samanla dolu panpa

• Kesin öyledir anlatılanarla yaşa sen daha duyduklarınla yaşa büyük adam olcak hadi bakalım.

Kızlar Ne Diyor 3

• 2|1
    0|0
  • Hitabet gücünün verdiği güçle yükselen akıllı bir devlet adamı. İnsani değerlerini kaybettiğini düşünsem de bazen haklı bulmuyor değilim.

0|0
    0|0
  • çok iyi bir devlet adamı

0|1
    1|2
    • neden çok iyi bir devlet adamı deli dolu gerekçeleri neler paylaşırmısın

• ben inandğım dini araştryrum o ayrı bir lideri sevmek ayrı yahudi düşmanlğı ayrıdr bunun dinle alaksı yoktr siz inandğınız dinden konuşun ben sadece niye sevdğimi anlattım ayrıca atalarımız yahudi değil yahudi dini ayrı musevi ayrı yahudilik ırktır din değildr bunu araştrın

• arkadaşın Türk oldugunu düşünüyorum ve soruyorum sana dreamer yahudiler sana ne yapmış demek ha bence herkez araştırmalı.

Erkekler Ne Diyor 14

• "1.Dünya Savaşı'nda ordusu yoktu" demek için, Almanya'nın 1860'lardan beri sömürgeci bir güç olduğundan bihaber olmak lazım. Aynı bizim "Çanakkale'de kuru ekmek yeyip kazandık" dememiz gibi hayali bir edebiyata gerek yok.

Versailles'in intikamını almak amaçlı politikaya girip seçimle iş başına gelen, çok başarılı bir politikacı. Hakkını teslim ediyorum, çünkü savaştan mağlup çıkıp yoksullaşmış bir ülkedeki memnuniyetsizliği ve de böyle bir ortamda güçlemesi gereken sosyalistlerin zaaflarını çok iyi değerlendirdi. Zeki bir insan ama bir dahi değil.

Ayrıca 1939'da Polonya'ya girdiğinde, "Polonya'nın koruyucusu" Fransa sınırında aylarca bir tek kurşun atılmaması ilginçtir. "Fransa ve İngiltere 1939 Sonbaharı'nda Nazilere karşı ciddi bir duruş sergileseydi savaş o an bitebilirdi" denilir. Ama Nazilerin Sovyetlere saldırmasını bekledikleri için dokunmadılar. Hollywood filmleri tarihi saptırıyor.

1|1
    0|0
  • bence adam kendi ırkı ve menfaatleri için hareket ediyordu bizim başbakanımız gibi yapmıyordu yaniii onun için ben pek faşist diyemiyecem

0|0
    0|0
  • Akıllı bir devlet adamı tek eksiği dünyada tek bir lider bulunan ileri görüşlülüğü olmaması. oda olsaydı çok şey yapabilirdi.Sinirlerine çok cabuk yenilen birisi. Hırsı oldugunu herkese belli ettiği için kaybetti

0|0
    0|0
  • üstün zekalı,ama zekasını sapıkça şeyler için kullanan bir zat.tabi cocukluk döneminde yaşadığı şeylerde etkiliydi kafayı yemesinde,hırsının kurbanı oldu.dinsizin hakkından imansız gelir derler ya

hitlerin hakkından da manyak stalin geldi böyle bişey

0|0
    0|0
  • Alman halkını çok iyi kullanmasını bilen bir lider bazen bir lider bazen bir aşağılık bazen bir faşişt bazen bir köpek ama suç onun değil bana göre alman halkının sonuçta emirlerine uyan onlar o yüzden işini çok iyi yaptı diyebilirim ve şimdi bile yankısı sürüyor... bazen nefret edilmesi gerekir bazen de el üstünde tutulması gerekir sonuçta bir ülkenin dünyaya ne yapabildiğini gösterdi...daha fazla yazmıyacam :D

0|0
    0|0
  • Kavgam Kitabını Okumak Yeterlidir.

Her lider gibi Artıları Ve Eksileri Vardır Ancak. Benim düşüncem Öngörüsünü şu sözüyle ispatlamıştır.

Öldürmediğim Her Yahudi İçin Bana Küfrediceksiniz.

Özellikle Rothschild Ailesinden.

link

0|0
    0|0
  • aptal bir askerden başka birşey değil.yaptıkları da öyle anlatıldığı gibi efsanevi şeyler değil insani değer taşımayan herkes yapabilir onun yaptıklarını

0|1
    0|0
  • muhteşem bir lider di ee kolay değil dünya savaşı başlatmak faşistlikte de üstüne yoktu adamın ama yinede gerçek amacına ulaşamadı

0|0
    0|0
  • Harika ve faşist bir devlet adamı.

0|0
    0|0
  • zaten faşist te yine de bu dünyaya gelmiş en iyi devlet adamlarından birisi .

0|0
    0|0
    • bence de bir zamanlar banka yağmaladığı için cezaevinde yatan ve sonra bir ırkı,bir ulusu peşinden sürüklemeyi başarmış bir devlet adamı.

• ırkı demesek daha iyi olur :) Almanlarda insan sonuçta

• harika bir devlet adamı ancak bir savaş dahisi değil maalesef.yaptığı taktik yanlışlıklar savaşı kaybetmesine neden oldu keşke kaybetmeseydi.

0|0
    0|1
  • Hitleri sevenlerin kafalari samanlan dolu.

0|0
    0|0
  • Faşistin teki.Soykırımlarla devlet adamı olunmaz

0|0
    0|0
    • Amerikanın , İngiltere'nin , İsrail'in yaptıklarının yanında az bile yaptığı .

• İnsanları öldürenler kahraman oluyor demek. Hiç düşündün mü ne kadar çocuk öldü, ne kadar kadın öldü, ne kadar yaşlı öldü veya ne kadar genç insan hayatlarını yaşayamadan öldü ? Tüm bu canların yok oluşuna o adam karar verdi diye mi ? Oysa o da bir insandı herkes gibi, bak şimdi yok. Kahramanlar ülkelere saldıranlar değil, ülkelerini koruyanlardır. Yahudiler de insan. Hani şuan insanların yaptığı düşmanımın düşmanı dostumdur kafası. Kimse masumları düşünmüyor.

0|1
    0|0
Yükleniyor...