Futbolcuların Ayakları?

Belki sizde farketmişsinizdir son zamanlarda çok dikkatimi çekti bu konu futbolcuların ayakları, boyları uzunda olsa şişmanda olsa kısada olsa küçük. Örnek veriyorum 2 metre boyundaki bir futbolcunun ayağı 46 normalde 2 metre boy için bu numara küçük bir diğer örnek ise 188 boyundaki futbolcunun 40 ve bunun gibi gibi geneli böyle bunun sebebi ne olabilir sizce? futbolcu olan birisiyle onunla aynı fizikte olup futbolcu olmayan birisinin ayağı futbolcudan daha büyük oluyor herzaman ve bu karşılaştırma tutuyor fikirleriniz nelerdir bu konu hakkında yazarsanız sevinirim.

Güncellemeler:
acaba hepsinin genetiği futbola yatkın olduğu için futbol içinde böyle birşey gerektiğinden dolayımı geneli böyle
BURDAN İSVİÇRELİ BİLİM ADAMLARINA SESLENİYORUM BUNUN CEVABI NEDİR?

0|0
2|4

En İyi Kız Görüşü

• Evet bacaklari da guzel bir sekilde eğri oluyor. Cekici bence :)

0|1
    0|0
    • çarpık bacakmı seviyorsunuz

• Benim boyum 1.65 falan ortalama. O da benden biraz kisa yani nerdeyse 1.62 falan olmali. Ayaklarini tam bilmiyorum da 40dan kucuk baya

• Tesekkurler :)

En İyi Erkek Görüşü

• 40 ne la? asdfghjkl Utanmasan 30 diyeceksin.

0|1
    0|0
    • ciddi diyorum çoğu öyle yukarıda bir kullanıcıda kuzeninden bahsetti oda aynı şekildeymiş

• genelinin küçük yani şu ana kadar büyük giyenini görmedim

• 30 giyende vardır belki :DD

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 3

• Çünki futbolcular ayaklarından 2 numara küçük krampon giyerek oynarlar topu daha iyi yönetmek için buda küçük kalmasına sebep oluyordur basketçilerinde tam tersi ayakları devasa olur

0|2
    0|0
  • Evet küçük oluyor kendimden biliyorum ortasahada oynuyorum boyum 1.99 44 giyiyorum benim boyumdaki arkadaşlarım en küçük 47 giyiyor krampon ayağın büyümesini engelliyor büyük ihtimal ondandır

0|1
    0|0
    • nasıl yani neden engellesinki

• çünki ayağa baskı yapıyor oyuzden 42-44 giyiyorum 44 yazdığıma bakmayın o maksimumu 43 giyiyorum genelde kramponlarımda 43 küçüklüğümden beri oynadığım için ayağım küçük kaldı

• senelerce topa vura vura ayakları küçülmüştür

0|1
    0|0
Yükleniyor...