Basketbol 3lük atışlar?

Selam arkadaşlar basketbol oynuyorum 2 aydır atışlarımı kendi kendime geliştirdim biraz düz sokamıyorum 3lükleri sadece yanlardan 3lük atabiliyorum düz attığımda potaya bile değmiyor nasıl atabiirim burdan taktik verebilecek varmı?

Güncellemeler:
Yazıdan 30 dk sonra baskete gittim kobe braynt'ın videosu vardı nasıl atıldığını gösteren onu denedim artık takır takır atmaya başladım cevaplarınız için teşekkür ederimm :))

0|0
1|8

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• Ben olsam 2 metre uzağından denerdim 3 lükleri.. Çok çalışmak şart tabii.. Her gün sana özel antremanında yardım edip atış yaptıracak birini bul ve çok çalış.

0|0
    0|0
    • yardım etcek birini bulma işi zor ama kendim çalışıyorum her gün farklı stiller deniyorum

• Bence başarının sırrı kişisel extra özel çalışmadan geçer. Tek bir özelliğini bile çok geliştirmeyi başarırsan bu sana çok faydalı olur.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 7

• tutuş veya atış bozuklugundan kaynaklı atamıyor olabilirsin, sürekli atış çalış ve 3 lük bölgesi ve o yarım dairelik alanda kendini atış yaparken iyi hissettigin yerler vardır özellikle orda çalış ordan atışlar yap, oradan attıkça kendine daha güvenin yerine gelicektir... belli istatistikler oluştur mesela 50 atışta kaç atıyorsun ve bir sonraki 50 de yukarıya çekmeye çalış isabet oranlarını zamanla istatistiklerin yukarıya çıkacaktır...

0|0
    0|0
  • küçükken basket kursuna gittiğim sene aynı durum bende de vardı, düz atamazdım çarprazlardan atabilirdim senin gibi :)

0|0
    0|0
  • Zor olani yapiyon kardes bosver jsjs

0|0
    0|0
    • ahaha 100er tane denedim 100/21 attım ortadan tam kenardan 100/39 attim :) ama ogrenmem lazım bir an önce bazen turnikede kaçırabiliyorum

• Panyeye çarptırarak atmayı dene bekl işe yarar

0|0
    0|0
    • o basketbolda en zoru panyaya çarptırıp 3 lük atmak :D eleman zaten normal atışta zorlandığını bahsetmiş ve geliştirmek için öneri istemiş dediğin türden üçlük atan adam sayısı çok azdır ve özel oyunculardır onlar..

• ayakların ve vücüdun tam potaya bakacak şekilde durmalısın.

0|0
    0|0
  • Bilek egzersizi yap. Bileklerini kuvvetlendir.

0|0
    0|0
  • Ata ata alışırsın

0|0
    0|0
Yükleniyor...