Ilk buluşmalarda hesap ödeme kimer düşer?

arkadaşlar ben biriyle tanıştım ve ilk buluştuğumuz ün ilk oturduğumuz yerde hesabı o ödedi.ben hesabımı ödetmeyi sevmem ama hani 3-4 tl lik çayın parasını eline tutuşturasım gelmedi ayıp olur diye.ama yinede ödemek için ısrar ettim.kabul etmedi bi sonraki yerde ise zorla yarısını ödedim.ama bakışları çok tuhafıma gitti ben daha garsonların yanında falan erkeğin eline zorla para tutuşturmayı sevmiyorum.sonra işte bugün bi daha buluştuk ben geç kalıyorum diye para çekmeyi unuttum.hesap gelince kartı uzatınca yine ikilemde kalır gibi baktı.çok utanıyorum ben kimseye hesap ödeten bi insan olmadım hiç.sizce çok mu parayı millete ödeten kız tipinde göründüm.umarım bi daha buluşma olurda hepsini ödemek için önden koşucam ya.

Güncellemeler:
üst üste terslik oldu .benim ödememi bekliyodu sanırım bugün.off nasıl unuttuysam çekmeyi bankamatikten.

0|0
7|16

En İyi Erkek Görüşü

• buluşmaya kim cagırıyorsa o ödesin :D tabi kimin cagırdıgı önemli degil önemli olan insanlık cömertlik

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• muhabbete bak...:) erkek öder tabi... ben hayatta takmam bu konuları... yeri gelir kız arkadaşım öder yeri gelir ben... ama ilk buluşmada erkek ödemeli... madem erkek ödeyecek arkadaş... parayı millete ödeten kız tipi değil o, olması gereken bu...

2|2
    0|1
    • ama böyle ödedikten sonra sen ödeseydin gibisinden bakıyo gibi geldi sindiremedm bi türlü

• 4 liranın muhabbeti dönecekse... adı anılmaz da bugün mağazaya girdim kız arkadaşımla 100 tl ye mont aldım iki tane... daha 1 bucuk ay oldu... insan benimsediğine parayı acımaz... gurur varsa böyle içten pazarlık varsa zaten yürümez o iş...

• Hoşlanayım hoşlanmayım farketmez; bir bayanın olduğu hiç bir masada hesap ödetmedim ödetmem de. Yakın erkek arkadaşımla berabersem yine ödetmem. Ama kalabalık bir erkek grubuyla berabersem yıkarım hesabı; ödesin hanzolar.

İyi akşamlar..

2|1
    0|0
  • Şöyle söyliyim eğer bir erkek bir bayan'a hesap ödetirse gerçekten kendini çok kötü hisseder (kendini hakarete uğramış gibi hisseder).Anlıyorum senin de huyun olmuş bu olay.Ama şöle yapabilirsin parayı direk ödemek yerine.''Hayatım yardımcı olayım mı'' dersen daha farkılı olur ama bunu derken de uygulamaya geçme :) Yaklaşım meselesi.Uzun lafın kısası erkek zorda kalmadıkça böyle bir şeye kalkışma :)

0|1
    0|1
    • pekı sımdı dusunuyo mudur yuh kıza bak 2 gündür tanıştığı adama rahat rahat hesap ödetiyor diye.arada kendikimi ödedim ama işte o sayılmaz.

• hadi be ordan

• her zaman erkek öder ama kadın da bir yere kadar hazmeder kendine yediremez erkegin her zman hesap ödemesini kendi de ödemek ister..

0|0
    0|0
  • Davet edene düşer.

1|0
    0|0
  • Erkekle kız başbaşa oturuyorlarsa başka erkek yoksa başka kız yoksa.. Bir de karşıdaki kızdan hoşlanılıyorsa o hesabı erkek ödeyecek! 10 senede olsa erkek öder. Şahsen ben hep kendim ödemişimdir. Param yoksa cebimde zaten kimseninde yanına gitmem, gidersem de herşeyi hesaba katarak giderim.

Bence doğrusu böyle olmalı.

0|0
    0|0
  • guzel dusunuyorsunn nezaketen soylemen bıle guzell...hayır oyle dusunmemıstır gonlunu ferah tut.

1|0
    0|0
  • Erkek adamın eline paramı sıkıştırılır yahu :)) ara sıra sende hesap öde ama böyle mekanlarda hesap ödenecek zaman tartışmayın bu konuyu.

0|0
    0|0
  • Hep çocuğa yükleme hesabı.

0|0
    0|0
    • ya zaten hesap yükleme derdim yok Allaha sukur okdr dusmedm.sdce terslk oldu ben odeyemedm.

• bir kere sen öde, diğerinde onun ödemesi için gülerek çaktır lafını. bir zaman sonra zaten böyle sorunlar kalmıyor ortada, genellikle biz ödüyoruz:)

0|0
    0|0
  • bana para hesabı yapan biri aşkım, arkadaşım olamaz...

genelde erkek ödesin ara sıra da sen ödersin ama bunun kafaya takılması yanlış..

0|0
    0|0
    • ama işte hani önemser gibi baktı benım ödemem gerektgnı.yani pahalı bişide diil ama belki ben takıntılı oldugum ıcın battı.

• Daha çok imkanın olacak..

Samimiyetini koruduktan sonra O da durumun nasıl oldugunu anlayacaktır.

Para sıkıştırma konusunda biraz daha ısrarcı olmalısn ama :)

0|0
    1|0
    • ya olurdum valla ben sadece yanlış mı olur diye düşündüm yoksa ne önemi var onunkinide öderdim.daha imkanım olur umarım=( zorla yemeğe mi davet etsem acaba

• Fazla da açılma ama..

Çok lüks bir yere davet etme :)

• kim davet ederse o öder

0|0
    0|0
  • erkek öder ama sen beleşçiliğe alışma arada bir sende öde :D

0|0
    0|0
  • doğal olan erkeğin ödemesi

0|0
    0|0
    • ama olsun şimdi beni çok tanımıyor resmen sevgilisine hesabı sürekli ödeten kızlara kızarken daha sevgili olmadığım adama hesap ödettim:/ üzerinde durur mu sence ?

• olsun ödesin ne olack illa sevgili mi olcaksın ardaş niyetine ödeme yapmıştır

Kızlar Ne Diyor 7

• bence bu kadar dert etmemelisin sonuçta ilk buluşmada erkekler kendileri ödemek isterler hesabı hatta ödetmessen bunu gurur yapabilirler ama tabiki ikinci bulşmanızda hesabı senin ödemen doğru olur

1|0
    0|0
  • ilk bulusmada erkek ödemeli sonra bazen sen ödersin bazen o ama ilkinde erkek öder

1|0
    0|0
  • aramızda böle şeylerin muhabbeti olmaz ! yeri gelir o öder yeri gelir ben..

önemli olan burda iyi niyettir..

benim param olur bn öderim..onun olur o öder..

çoğu zamanda o ödeyince içim rahat etmez..

ama senin paran benim paran meselesi yok aramızda sevgilim çok kızar böyle şeylere..

bigün para muhabbeti yapınca telefonu yüzüme kapadı ..

0|0
    0|0
  • Ne hesapmış lan gelin ben ödeyeyim şu hesaplarınızı.

1|2
    0|0
    • sorma yaaa:) ama yanlış tanınmak istemiyorum o yüzden kuruntu yapıorm

• bazen o bazen sen öde

benim sevgilim de cok pinti

daha ücyilda bir hediye almadi

ben aldimda onda bise yok

seninki daha iyi erkeye o yakisir

0|0
    0|0
  • hep parali yerleri gezmeyin

cok masraf olmaz

biz üc yilda bi dondurma bile yemeidik

0|0
    0|0
    • canım bizde pahalı bi yere gitmedk sıradan bi kafede çay ve kahve içtik.yemek bile değil. ama sizin durumda tartışmaya açık bence

• Erkeğe düşer.İnce davranmalı.

1|0
    0|1
Yükleniyor...