Lütfen yardımınıza ihtiyacım var hiç başınıza geldimi? ya da tanık oldunuz mu?

arkadaşlar hiç imkansız gb görüp ama dualar edip duası kabul olna varmı? benim gerçekleşmesini istediğin bir duam var ama imkansız gb görünüyo dua ediyorm hep ALLAHA sizce gerçekten isteyip dua etsek kabul olurmu bigün?

0|0
6|17

En İyi Erkek Görüşü

• Senin için imkansız olan ALLAH (C.C) İçin hiç bir şeydir be kardeşim.

Hadis var İsterken çokca isteyin çünkü sonsuz merhabet sahibinden istiyorsunuz.

Eğer ALLAH (c.c) Hakkıyla tanısaydınız Dualarınızla Dağlar Yerinden Oynardı.

Evet, Rabbimizin hazineleri sonsuzdur. Rabbimizin nimetleri sonsuzdur. Rabbimizin inayetleri ve kudreti sonsuzdur. Kullarının istediği hiçbir şey ona ağır gelmez. Milyarlarca insanın istediği trilyonlarca istek, arzu ve dilekler ona ağır gelmez. Hepsinin sesini işitir, duyar, bilir ve görür. Rabbimizden isterken çekinmeden, sıkılmadan ve utanmadan makul, mantıklı ve hayırlı olanları istemeliyiz. Hatta kaybımız bile olsa Allahtan istemeliyiz. Çünkü Peygamber Efendimiz “Ayakkabınızın bağı bile kaybolsa Allahtan isteyin.” der. Duada cimrilik ve çekingenlik yapmamalıyız. Duamızın alanını daraltmamalıyız. Rabbimizden bunu da mı isteyeyim dememeliyiz. Çünkü rahmeti her şeyi kuşatmış olan Rabbimizin kerem ve ihsanına sınır çekilmez.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• ." Bir şeyi istemek, ona nâil olmak demektir; Zirâ Allâhu Teâlâ kabul etmeyeceği duayı kuluna ettirmez." DUA’nın ısrarla devamına müsaade olunması, o duaya icabet edileceğinin de göstergesidir. Zirâ, Allâh, kabul etmeyeceği DUA’ya ısrarla devam şansı tanımaz. Kişi, bir konudaki DUAsında ısrarlı değilse, o DUA'nın yerine gelme şansı da son derece düşüktür.DUA'da en önemli yardımcı faktörlerden biri de istenilen şey hususunda ısrarlı olmaktır. Herhangi bir konuda bir iki defa dua edip arkasını bırakmak son derece yanlıştır.

0|0
    0|0
  • 15 senedir babam ölsün diye dua ediyorum ama hala nefes alıyor... bir gebermedi gitti aldıgım kınanın son kullanma tarihi gecti be...

sükrederimde pek dua etmem o olsun bu olsun diye tek ettigim duayı da yazdım oda gerceklesmedi hala ama bildigim kadarıyla dualar karsılık bulurmus ınsallah senınde duan kabul olur hakkından hayırlısı nasip etsin ALLAH...

0|0
    0|0
  • Sen Yüce ALLAH tan duatlarını eksık etmezsın gonulden ıstersın oda sana nasıp eder ımkansız dedııgn sey bırden oluverır garantı baktıgın hersey ALLAH ın takdırı ıle ımkansız hala gelebılır bu yuzden burdakı ınsanlarda ALLAH ın bır kulu senın ıcınden gecenlerı bız bılemeyız ne kadar gonulden dıledııgnıde bılemeyız ALLAH dan canı gonulden ıstedıkten sonra hersey olur. Yeterki istemesini bil.

0|0
    0|0
  • olur benim basıma geldi babam ben cocukken ıssızde evde sıkıntı olmustu babam ınsaat ustası annem hep kıyafetlerınden sıkayet ederdı aglayarak dua etmıstım sonra namaz kıldım bıde oruc tutmustum sonra hıc olmıcak bıse babam bı sırkete mudur oldu dırek ıns alakalı araba verdıler falan ama duayı surdurup verileni anlayıp sukre devam etmezsen elinden alınıyo

1|0
    0|0
    • tabi istediğini elde edip şükretmek gerek yinede allah öylede sınar bizi. şükür çok önemli

• bu dünyada o kadar çok istenecek şey neymiş merak ettim.

0|0
    0|0
  • İNANCIN VARSA OLUR TABİ.AMA CAANI GÖNÜLDEN ETMEN GEREKİR.ODA İSTEDIYIN SEYE BAGLI.MESELA BEN HAVADA KUŞLAR GİBİ KANATLANIP UCMAK ISTIYORUM DIYE DUA EDERSEN BU DUA KABUL OLURMU SENCE?BUNU GIBI YANİİ!

0|0
    0|0
    • yok canım o kadar imkansız değil tabi mantıklı bişey. teşk ederm :)

• şahsen,birisi için uzun süreler dua ettim,sonuç olarak rüyama girdiğiyle kaldı sadece..ama güzel rüyaydı yani, ıslak hamburger falan yemiştik taksimde:)

0|0
    0|0
  • kabul olabilir ama seninde duanın kabul olması icin caba göstermen gerek dua ettigin seyi kazanmak icin fiili yöndende çalısman gerek

0|0
    0|0
  • Evet olur ama nasıl olur biliyor musun öyle bir Allah i düşüneceksin her an aklında tutarken duani edeceksin böyle kabul olma olasılığı daha yüksek konsantrasyonunu Allaha yönelt.

0|0
    0|0
  • sen duanı esirgeme... bu dünyada olmassa öbür dünyada mutlaka yaradan verir...

0|0
    0|0
  • hiç başıma gelmedi

0|0
    0|0
  • inşallah olur benim bugüne kadar hiç bir duam kabul olmadı :D

0|0
    0|0
  • o iş yatar..

0|0
    0|0
  • gelmiştir belki kim bilir

0|0
    0|0
  • Olmaz. Duanın işe yaramadığı bilimsel olarak kanıtlandı =)

0|0
    1|0
  • İşe yaramıyor boş etme ağlansan yarmamıyor :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• bi arkadaşım vardı üniversitede derslere hiç çalışmazdı çok kişinin kaldıgı dersten geçti okulu o dört yılda bitirdi biz uzattık ama hayır dua ile sınıfı geçti çok kişinin hayır duasını özeellikle yaşlıların duasını alırdı

bi de kötü bir şey için dua ediyorsan gerçekleşmez döner o seni bulur

0|0
    0|0
    • bi de gönülden dua etmen lazım günehkar isen inancın tam degilse de duan kabul olmaz

• Benim olmustu hemde hemen cok muhim bir konu degildi ama gozyaslarna boglmstm Allah beni onemsio diye. Sabret suanda olmuyorsa zamani geldgnde cok daha iyisi olacagi icindie Allah dualari asla geri cevirmez :)i

0|0
    0|0
  • benimde var olur inşallah

0|0
    0|0
  • benimde olmuştu duadan vazgeçme

0|0
    0|0
  • tabiki olur ama buna kayıtsız inanmalısın,şüpe duymaman lazım.

0|0
    0|0
  • 4444 duası diye araştır google dan. faydasını gördüm 2 sene önce. yine başlayacağım inş

0|0
    0|0
    • tamam bakıyorm şimdi. senin duan kabul mu oldu?

• tamam canım çok sağol bende okuycam :) çok teşekkürler

• Hayırlı olanı dile :)

Yükleniyor...