Hayatın bir amacı yok mu?

Nedir hayatın amacı sizce, veya sizin hayattaki en büyük amacınız nedir, ne uğruna yaşarsınız?

Şöyle bir düşünüyorumda yaşamak için nedenim kalmamış sanki.

Tabi bende sosyal anksiyetede olduğu için hayat iyice boş geliyor, birşey yapamıyorum zaten hayattan pek tatda alamıyorum. Depresyonda var.

İntiharı düşünmüyor değilim bazen.

(dini inançlar tartışmaya girmesin lütfen)

0|0
3|6

En İyi Kız Görüşü

• inancli kimse icin hayatin amaci Allahin sevdigi kul olmaya calismak yarin olecek gbi ahiret icin asla olmeyecekms gbi dunya icin calsmak zaten namaz klmak ble insana iyi gelior. dunyanin karmasasindan kurtlp yaratanla bulusmak bir sureligine ve motive olmak

0|0
    0|0
    • benim hayatımı çürüten beni depresyona sokan şey zaten dinin ta kendisi, dindar insanlarn baskısı ve beni yetiştirme tarzları... nefret ettim artık. allah diye bişey yokki onun sevdiği kul olayim. hayatın bir amacı yok, varsa bile dinler olmadığı kesin.

• ateistler mucizelere inanmaz ama kainat karsisinda dilleri tutulur.bu mucize degil de ne yaratilisimiz. aarkasinda bir akil oldugu cok belli.. ateistler akla ve bilime onem verdiklerini soyluyor ama yaratilisimizda ki kainattaki aklin varligini gormezden geliyor onca seyin tesaduf eseri bir araya geldigne inanmya zorlamak kenedeni esas garip ve sığ olan .. nyse umrm dogru yolu bulur ve amacini belirlersin..

• iyide dinsizlik demek sadece ateizm demek değil ki, üstelik ben ateist değilim, bunun agnostiği var deisti yani yaratıcıya inanıpta dinlere inanmayanı vs var... biz zaten kuran'a incil'e veya tevrat'a onların içinde bulunan bilimsel hatalar ve çelişkiler yüzünden inanmıyoruz. insan yazması olduğunu biliyoruz anlayacağın.

Kızlar Ne Diyor 2

• Aziz Nesin hayatın amacını fazlaca sorgulayan insan artık mutsuzlukla kardeş olur gibi bir şey demiş..

İşte fazla takmamak gerek o amaca ...

0|0
    0|0
    • Çok güzel söylemiş.

• evet şimdi tam cümleyi hatırlamadım ama. Diyeceğim fazla düşünmemek daha iyi hedeflere kilitlenmek gerek depresyon zmanlarında

• Hayallerim için yaşarım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• yok kardeş :/

0|0
    0|0
  • süpermen miyiz la biz.niye hayatımızı bir amaca adayalım ki.

0|0
    0|0
    • kimisi sırf karı becermek içki içip alem yapmak için yaşar, kimisi dini için yaşar, kimi ailesi sevdikleri için yaşar elbet çok insanın vardır kendine göre bir yaşama amacı. benim ailemde yok, sosyal hayatımda yok, bişeyim yok benim. yaşamak için neden kalmadı artık.

• zannetmiyorum ama bulursun belki.

yada belki buldugunu zannedersin.

amaaaan neyse ne.

yaşa işte ölüp ne bok yiycen

• :D

• Dikonuya parantez içinde noktayı koymuşsun zaten. Sana depresif hayatınla mutluluklar.

0|0
    0|0
    • ne demek istiyorsun? senin gibi olmayan herkes ölsün gebersin zaten değilmi, hepsi sonsuza kadar cehennemde yanacak zaten sana göre değilmi?

• Ne diyeyim sana. Yaşin esip gürlemeye çok müsait bir dönemde. Ama senin dediklerin senin kapasitenin ulaştıkları. Oysa ıslamiyet öyle bizler gibi normal insanların derinliklerine ulaşılabilecek bir din değil. Kur-an da karşılaştığın seni bu noktaya getiren çelis ki nedir peki.

• Kuranda apaçık ayet indirdik yazar, bu demek oluyorki normalde herkes ayetleri rahatça anlayabilir onları anlyblmek için pek derin bir bilgiye ya da ilme sahip olmaya gerek yok bnce ama buna rağmen alimlerin yorumunu okudum kafama göre yorumlamak yerine. Çelişki çok yani burada bir iki tane yazmakla anlatabileceğim olay değil, zaten ulu ortada yazmamda burda müslüman arkadaş çok hakaret gibi algılamasnlar. 50den fazla bilimsel hata, bazı matematksel hatalar ve kendi aralarnda çelişen ayetler var

• hayatın amacı aşık olmaktır herhangi bir şeye yaratıcıya , sevgiliye veya herhangi bir şeye aşık olduğunda hayatının amacını anlayacaksın.

0|0
    0|0
  • Kendini somut şeylere yönlendirirsen bu sofuluktan, karanlıktan kurtulabilirsin.

0|0
    0|0
  • Bilimsel açıdan hayatın amacı, dişi yumurta hücresini dölleyip neslini devam ettirebilmek ve tabii yaşayabildiğin kadar uzun yaşamak. Hepsi bu.

0|0
    0|0
Yükleniyor...