Pilav yemek istiyorum çok açim

Bu saatte ne alakaysa canım pilav çekti.2 kere pilav denemesi girişimim başarısız oldu.Suyunu çekmiyor.Naapsam çekmiyor.2-3 kaşık bişey yiycem yiyemiyorum.Bilen birileri söylesin çok canım istedi :Dd Suyunu niye çekmedi o acaba :D

Güncellemeler:
pilavı kaç dk kavuruyoruz bir de suyu koyduktan sonra ateşte ne kadar duruyo.bunları halledebilsem olcak diye düşünüyorum.geçen suyu koydum direk kapattım üstünü örttüm.bi açtım yarısı su adjsfkjfsd

0|0
7|12

En İyi Kız Görüşü

• Bak canım önce kapaklı bir tencere seç, önce biraz yağ ve 1 çay kaşığı kadar tuz koy yağ biraz kızınca üzerine 1 bardak pirinç koy biraz kavur sonra üzerine 1,5 bardak su koy kapağını kapat suyunu çekince altını kapat az dinlendir afiyet olsun.)

1|0
    0|0
    • suyu koyduktan sonra karıştırmıyoz mu

• Ve budur.Allah razı olsun ne muradın varsa versin sevdiğine kavuştursun.Bu gece de doyucaz çok şükür adsjkdas:D

• Amiinn canım sağol:)

Erkekler Ne Diyor 12

• Suyunu az koy, pirinçin üstünü en fazla 2 parmak geçecek kadar ve suyunu çekene kadar kısık ateşte pişir. Ya da uğraşma, makarna yap, o daha kolay. :)

1|0
    0|0
    • Bi de şeyi demeyi unuttum.Ya onu suyuyla beraber ateşte karıştırınca lapa lapa olmuyo mu

• İşte, işin hassas yeri de burası, suyu fazla kaçırırsan lapalaşır. Bir de çok karıştırmayacaksın, kısık ateşte, tencerenin kapağı hafif aralık şekilde suyunu çekecek, al sana pilav. :)

• Güncelleme:Suyu koyup altını kapattın he vatandaşlıktan atılmanı talep ediyorum:(

1|1
    0|0
    • Bilmiyom birinde gördüm olmuş gibiydi.Yanlış hatırlamışım o an demek ki :D:D

• kısırdır o kısır ahahahaha:D:D:Dd:Dd bulgurla pirinci ayırt edebiliyorum çok şükür o kadar da değil :Dd

• Ozaman bebenin birine lapa yapmıştır yokuşa sürme işte rezillik diz boyu:/

• Gdolu o pirinçler sen en iyisi makarna yap gıız. Niye makarna ? Çünkü az sonra bende yapıcam şöyle üstüne yoğurt onun üstüne yağda kızartılmış nane biber ve kekik sosu dökücem oyşş.

1|0
    0|0
    • makarna yok makarna yokk ondan

• Ne zamandır pişiyorda suyunu çekmedi 10 dk çeker suyunu az birseyse

1|0
    0|0
  • 1 bardak pirinç 2 bardak su koy su bardağı ama . yağ tuz ekle avrat gibi pilav yaparım kıyamam gel bizde pilav varla :D

1|0
    0|0
    • açım la :( ben 1 prince 1 bardak suyu çektiremiyom da 2 bardak nası olcak :S:Ss

• ben hep bire 2 yaparım tam kıvamında olur :S çık çık ben yapacağım pilav gör sen :D

• yicesen tavuklu makarna var !

1|1
    0|0
  • çekene kadar pişirmemişsindir ondan

1|0
    0|0
  • Yağda koyaydın az birşey :D Pirinçin son kullanma tarihine bak geçmiş olabilir

1|0
    0|0
  • yemek yicen buraya ne konu açıyon :(

1|0
    0|0
    • AÇIM AÇ ALLAHTAN KORK GÜNAH :(

• yemektemi yemiyah demekten korktum bian :D

• şuan sadece pilav hakkında konuşmak istiyorum diğer yemeklerle alakam yok.asdfsa:(

• Geçende yediğim pilavı söylesem aklın gider:/

0|0
    0|0
  • Yat zıbar sonra nasıl 1 ayda 10 kilo verecem diye sorarsın :)

1|0
    0|0
    • Sonra burda soracaksın bak şu kiloları nasıl vercem diye. Git aç dolabı pilav da ne ya gece gece :)

• evde kalıcan dijkkat et :) daha nohut pilav da yapamıyorsan :)

• hiçbişey yapamıyom ki onları yapayım :Dd banane ya neyse hadi eyvallah pilav yapıcam ben :D

• Kapağını kapatırken arasına kağıt koy buharını çekiyor

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• altını açtıysan suyunu çekmeliydi.en son kapattıktan sonra havlu peçete alıp tenecere ile kapak arasına sıkıştırmalıydın.

1|0
    0|0
    • tencereyle kapak arasına bişey koymazsak,suyunu tam ayarlasak, yine suyunu çekmemezlik yapar mı ? öyleyse sorun onda

• sen pilav yapmauı bilmiyosun belli.pirinci yıka yağı kavur pirinçleri at. suyunu dök sadece pirinçleri çok az geçsin su hizası.sonra su pirinçlerin üstyle eşit olunca kapat.ve havlu peçete koy o buharını alır.dinlensin pilav ye o zaaman.

• benimde çekti şimdi hadi bakalım kim yapcak hıı :/

1|0
    0|0
  • yeme geç oldu boşver yat .benimde makarna yiyesim var :D yemicem

1|0
    0|0
    • yiycem takıntı yaptım ya akşam denedim böyle örttüm bişeyle.açtım yapış yapış dağılmış suyunu çekmemiş yiyemedim içimde kaldı :(

• pişmeye durunca altını kıs.sonra kapat.üzerine kağııt havlu ,peçete bişey ört.kapağını kapat sonra.az dinlensin canım :)

• Sana bugün yediğim kumpirin içindekileri saysam iştahın kaçar ://

1|0
    0|0
  • ay canım istedi. yarın bize gel. kuruyla pilav yapcam akşama.

1|0
    0|0
    • bu akşam olmaz mı :):):)

• cumartesiye girmişiz evet pratikte bu akşam oluyor.

tabi ki bir de cacık yaparız...

• pilavı halletsek bir :Dd

• benimde canım çekti.

0|0
    0|0
Yükleniyor...