Saygı duymak zorunlu mu?

Bazısı dinime saygı duy der, bazısı saygıyı kökeni için ister.

Dinsizliği için isteyende var, haklı olanı da haksız olanı da...

Hiç biri saygı duymama şansını vermez ve saygı duymadığında ya faşist ya yobaz ya dinsiz bir kalıba koyarlar.

Kendi değer yargılarınıza göre saygıyı hak etmeyen bir nedene, düşünceye, inanışa saygı duymak "zorunda" mısınız?

Zorla saygı duyman istenmesi hakkında ne düşünürsün ey fani?

Kamunun oyucuğuna arz olundu!

Güncellemeler:
Yine açıklama yaptırdınız ya ne diyeyim?

Saygı duyulmalı mı? duyulmamalı mı? diye sormuyorum!

Zorunlu mu diye soruyorum zira bir insana seçme şansı vermeyip zorla bir şey yaptırmak faşizmin temelidir!

0|0
9|9

En İyi Erkek Görüşü

• üniversite yılarıydı türban karsıtı eylemler yapılıyordu biz türban isteyen insanlara saygı duyup onlarında istediği şekılde üniversiteye girmesini isterdik.. ramazanda yurt yemek hanesınde oruc tutanlardan iftardan önce yemek yedik diye cok dayak yedik yemek hanede saygıyı bana gostercen dedıysekte elındekı malzeme topluluk için önemli bir malzemeydi yıllar sonra 20 bin kişilk insanla karşı toplulugu içlerinde bir dinsiz var diye onca insanı canlı canlı yaktı bahaneleri ise dine saygıları yoktu oldu .. onun için kimseye saygı duymuyorum... toplumda dinsiz , faşist, zenci, yobaz bu isimleri birbirinden ayırma aracı olarak kullanıyorsun. aslında ilk başta bu insanlara saygı duymuyorsun onun için saygı diye bir şey yoktur sadece dillere dolanan bir pelesenk tir mutluluk, aşk, saygı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• İnsanın yüreğiyle, vicdanıyla ilgili olduğu için, saygının duygulardan bağımsız olduğunu düşünmüyorum.

0|0
    0|0
  • evet zorundasın herkes bir diğerinin değerine yüceliğine nesebine vs vs laf atsın karşı çıksın engel olsun hayatmı yürür o zaman sence faşist bir dayatmadır belki ama bence insanların bir diğerleri üzerinde sahip olduğu bir hak tasvip etmeye bilirsin tartışıp karşı çıkabilirsin ama alay etmek veya küçük düşürmeye çalışmak vs vs insancıl olmayan tassaruflarda bulamazsın

0|0
    0|0
  • sen kendıne saygı duyulmasını ıstersen baskalarnın fikirlerine de saygı duymalısın öyle bir sorunun yooksa sal gitsin

0|0
    0|0
  • malesef bu türkiyede örflerimize göre öğretilmişliklerimiz var.yurt dışına git veya turistlerin olduğu ortama,bak nasıl önünde pervana oluyorlar,saygı konusunda.Saygı,aileden ve içten gelen bir durumdur.sevmek zorunlu değil,saymak da zorunlu değil ama saygı insanın kişiliğindedir,olmasada geçim ve mutlu yaşamak için saymalı.ne kadar saygılı olursa insan,o kadar saygı görür,tabi karşıdaki de odun değilse..

0|0
    0|0
    • şu her konuda bakın avrupaya bakın başka ülkelere bakın zarfa zurta diyenlere accık sinir oluyorum

hiçbir ülke bize örnek olabilecek kadar yüce değil ve bizde onlardan aşağı konumda diiliz onlar bizi zaten yeterince küçük görüyo bizde onların peşinden sümüklü bebeler gibi dolaşırsak nerde kaldı

bizim benliğimiz dedelerimizin kemikleri sızlar sonra

• saygı herşeyi kapsar sadece dini değil ayrıca istiyordan dik haç kimse seni taşlamaz merak etme en azından bizimkiler yüze gülümseyip arkadan hertürlü kuyunu kazmıyorlar

GÜZELLİK BENİM TOPRAĞIMIN HER YERİNDE

• Tabi doğru söylüyorsun,yüze gülüp arkandan neler yapıyorlar sen hayatı hala tanımamışsın.zorluklarını görünce konuşursun,ayrıca saygı insanın içinde olmalı.sen cevabımın geri kalanına yorum yap bence.Ben müslümanım,ateist,hıristiyan ve museviye saygım sonsuz.

• Saygı duyma sorunlu değiliz ama onu öyle düşündüğü için olduğu gibi kabul etmek mecuburuz buda saygi duymak gibi ise Evet öle.

0|0
    0|0
  • fikirlerine saygı duymam. saygı duyulacak bir fikir olsa ben de öyle düşünürdüm zaten değil mi. tercihlere saygı duyulması lazım huzur için

0|0
    0|0
    • aga ne içtin

• Tamam o halde kusuruma dikiz atma artık.

Son şansımı iyi değerlendireceğimi alenen deklare ediyorum.

Aydınlatma misyonum devam ederken bu konuda yapacağım manifestoya bu konu ışığında yaklaşacağım.

Bu arada balık hafızası derler bir kaç saniye.

Unutabilirsin bence ilk iki kırılma sesini.

• abi ne kadar canın sıkılıyormuş senin. unutkan olduğum doğrudur da balıklara yetişemedim henüz, uğraşıyorum bakalım

• bence sizin görüşlerine saygısızlık etmeyen herkese saygı duymak zorundasınız sonuçta herkesin kendi hayatı, herkesin kendi kararları, kendi dogruları- yanlışları.öneride bulunursun onun düşüncelerinin yanlış oldugunu belirtirsin ama benim hayatım dedigindede kimsenin kimseye karışma hakkı yok bence

0|0
    0|0
    • Zorunlu saygı duyulacak yani.

Seçme hakkı yok.

• haha böyle söylersen duyarım yahu lafımı olur :))

• Zorunlu degilim lakin ne ekersen onu biciyorsun. Saygi duyulmasini istiyorsan zorundasin sanki.

0|0
    0|0
  • saygı duymam sadece susarım yorum yapmam karışmam bana ne.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• inançta serbestsin ama bunu yaparken kendi inanclarını baskalarına doğruymuş gibi empoze etme yoksa sıkıntı cıkar

1|0
    0|0
    • azınlıktayken sıkıntı cıkar senın ınancın milyonlarca sperm arasından onların izlemediği yolu secip şekil buldugun halde. gercek dunyada onların izlemediği yolu secersen tabiri caizse yaragı yersin dostum :))))

• barış zamanı herkese saygılıyım. savaş çıkarsa düşüncemin aksine olan herkes düşmanımdır

0|0
    0|0
  • kaos olur dostum kaos.

0|0
    0|0
  • senin veya herhangi bir insanın kutsal değerleri vardır. tek tek neyi kutsal saydığını bilemeyeceğim için insanlık gereği saygı duymak zorundayım. beni çok rahatsız eden ters gelen bir inanış veya düşünce ise en azından sabırlı olmalıyım

0|0
    0|0
  • evimin bahçesine totem dikip taptığımda bana saygı duyacaklar mı?

0|0
    0|0
    • Zındık, kafir diyecekler. Tanıdıklarının seninle görüşmesini engelleyecekler, seni gördüklerinde aşağılar gibi bakacaklar ama saygı duyduklarını söyleyecekler seni sapıtmışlıktan geri çağırırken.

• saygı diye bişey yok yıl oldu 2013

0|0
    0|0
  • Saygı ego tatmin etmekten başka bir şey yapmaz.

0|0
    0|0
  • saygı hakedilir ve hiçbir din saygıyı haketmez.Mesela kuranda inanmayanlara bir sürü hakaretler edilir ve de tehditler savurulur.Bu yüzden üstün ve ulu bir yaratıcı varsa bu allah olamaz.Neyse umarım bu yorumumdan filan banlanmam.Sadece düşünün sorgulayın derim herkese

0|0
    1|0
Yükleniyor...