Vucud, yag orani?

Merhabalar.., depresyon bildiginiz üzere dogru durust yedigine ictigine dikkat etmeyince zaiyflayip vucudun cöküyor yumsuyor etin falan filan, eskiden 59 kiloydum ve topluydum kemigim bana batmiyordu en nefret ettigim sey bunu özellikle popo civarlarimda hissediyorum hani zayifladigim ordan belli oluyor bende sonra depresyonda 51 kadar 1 ayda düstüm tamamen sagliksiz zayiflamak oldu, simdi con sükür toparlandim 1 bucuk ayda 60 kiloya ciktim ama sanki yine böyle batmasi hissi var, abur cubur yemiyorum sadece ev yemekleri simdide sagöliksiz kilo aldim galiba ama vucudum yine toplandi spor yapmaya baslicam squad özellikle, boy 167 60 kilo az geliyor simdi bana squad spor ile saglikli seklini koruyarak kilo almayi dusunuyorum yani yag oranimmi elsik de böyle 60 az geliyor popom daki yan kemik batmiyordu simdi batiyor ve cok rahatsiz ve hoc sevmedigim bir sey? Biraz uzun oldu 😊🙂 bilgili olanlar varsa aranizda

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• Yarı yılda 28 kilo vermiş biri olarak söylüyorum.
    Hiç sağlıksız kilo vermedim.
    Spor salonuna gitmedim
    Diyetisyene gitmedim.
    İlaç kullanmadım
    Tamamen kendi azmim ve çabalarım sonucunda başardım bunu.
    Sporumu kendim yürüyüş, koşu ve evde dambıllarla çalışarak yaptım.
    Diyet listemi kendim hazırladım en sağlıklı şekilde.
    Hafta sonlarını kendime tatil edip özlediğim şeyleri yedim...

1|0
    0|0
    • Ciddenmi.., ben internetten arastiriyorum yani nekadar kalori almam gerek falan filan yanlis yaparim diyede korkuyorum biraz yine normal yemek yiyip skilasip fit olmak istiyorum

• Kendi kendine yazdigin beslenme programi guzel fakat "sagliksiz kilo vermedim" konusunda yaniliyorsun yeterli proteini alamadigin icin yalnizca yag dokusunu degil kaslari ve glikojenleri de yaktin kahvaltida bir yumurta ve yedigin bir avuc izgara senin gunluk protein ihtiyacini kapatmiyor kh dusurmussun ona eyvallah bir öğünde 50 gram protein sindirebilirsin ve yediklerinle 50 grami almiyorsun vucut enerji acigini protein ve yaglarla kapatmak zorunda ketojenik yapiyorum yag oranimi %11 e dusurdum sende yaktiginin yag depolarimi veya kaslarmi olduguna dikkat etmelisin kas kaybettigin surece ve 3 ogunde yeterli kaloriyi proteinden almadigin surece metabolizmani yavaslatirsin proteini fazla almak zayiflamana engel degil antrenmana ek olarak kas yikimini onler ve gelistirir sporu sadece zayiflama endeksli dusunme ve tartidaki sonuca gore zayifladigina inanma kas dokusu fazla bir kisi ayni capta oldugu diger kisilerden daha fit ve sıkı ayni kiloda oldugu diger kisilerdnde daha zayif gorunur

• @gecelerin_kadını Ben onu sadece bir örnek olarak belirttim.1.91 boyundayım şu an ve 105 kiloyum. Beni gören bilen hiç kimse 105 kilo olduğuma inanmaz. Çünkü kas kütlem fazlasıyla yüksek :)

En İyi Kız Görüşü

• boyuna göre 60 az değil aslında

0|0
    0|0
    • Evet az degil aslinda ama hani elinle derini cekersin gelirya etin eline yani skilastirmam lazim ama kiloda alarak birazcik

Erkekler Ne Diyor 2

• uzmanlık ağlanım bir soru ama detay çok uzun o yüzden yardmcı olamıyacam çünkü okumadım. d

0|0
    0|0
    • 😕... 😃 Ne diyimki simdi

• Ozaman söyle sorabilirmiyim 1 sene öncesine 59 kilodayken iyi hissediyordum kendimi yan kemigim batmiyordu bana depresyonda hizli kilo verdim ve simdi toparlanip 1 ayda 60 ciktim ama hala kemik batma hissi var 😫 neden ben bundan cok eminim ben zayifladigimi bu sekil anliyorum squad yapmaya baslicam bacaklarimda batiyor sanki piskolojikmi acaba 60 az geliyor simdi neden :))) cevaplays bilirsen sevinirim

• Seni beğenenler varsa SORUN yoktur

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Oncelikle 60 kg boyuna gore fazla bir kilo ve vucut kitle endeksin tahmini 21-22, 25 ve uzeri sagliksiz olarak kabul edilir kilo almamaya calis yag oranini dusurmedigin surece squattan hic bir verim alamazsin tabi fit olmak isiyorsan bu gecerli

0|0
    0|0
    • Hmm anliyorum yag oranim duzene nasil sokabilirim ki evet yag fazla ozaman

• Eklemeyi unutmusum boy 1.72 kilo 56

• 👍🏻👍🏻 cok iyi yazmissin, tesekkürler :) bu bilgili cevap icin

Yükleniyor...