Basketbol severler, niye seviyorsunuz Basketbol'u?

Basketbolu sevmenizin nedeni nedir ?

0|0
7|27

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 26

• Sebepleri sıralayayım;

- Spor olması ilk artısı

- Çocukluğumda ilk spor eğitimim tenis, sonra yüzme ve en son basketbol olduğundan.

- Diğer ikisinde de kupalar kazanmama rağmen, basketbolda kazandığım kupalar şahsi yeteneklerimden değil, paylaşımdan ve takım oyunundan geliyordu.

- Daha dik yürümeye alıştırıyor.

- Sınırları zorlamana sebep oluyor (4 sn kala sahanın ortasından sayı yapabileceğini öğreniyorsun.)

- Hızlı kasılma, hızlı gevşeme ile anlık tepkilerin ve reflekslerin kuvvetleniyor.

- En önemliside maçtan çıktıktan, üstünü değiştirdikten sonra bir cafede ya da ona benzer bir yerde meyve suyu içerken takım olmanın, bir grup halinde hareket etmenin, güçlü ve zayıf yanlarını kimseden saklamak zorunda olmadığın bir grup olmaya başladığınızı görüp mutlu olmak.

1|0
    0|0
    • Güzel sıralama başarılar...

• Teşekkür ederim. Uzun zamandır oynamıyorum, kendime başka bir yol çizdim, benim için değerli olan kişilere ayırdığım zaman dışında tüm zamanımı ayırdığım bir mesleğe sahip olacağım kısa zaman içerisinde. O yüzden pek oynayabileceğimi de zannetmiyorum ama geceleri çok geç yettığım ve teknolojinin de avantajlarını kullandığım için neredeyse hiç bir maçı kaçırmıyorum, tesellim oluyor :)

• yıllardır oynamamın büyük katkısı var,ayrıca her an herşeyin değişebileceği bir spor olması çekici

1|0
    0|0
    • Zorla oynamadın herhalde bir nedenle sevip oynadın:)

• virgülden sonrasına dikkatini ver :)

• İlke takıldım ben,sonrasinı gözüm görmez:)

• Smaclar desem yeterli olur sanırım , ortaokulda boyum uzun die başladım sayesinde lisede okulu gectim 3,4 tane zayıf geldimi düzeliyodu her sene şampiyon oluyoduk ve şu var saat 8 de Anadolu efes olimpiakos macı var ntv spor basketbol severleri bekliyoruz seri 1-2 mac istanbulda.

1|0
    0|0
  • hem oynadıgım için boy uzun olunca hemde daha çok heyecan verici formula 1 gibi

1|0
    0|0
  • Küçukken sokakda futboldan sonra yaptığım en iyi spordu özellikle smaç basmak süper bişı gerci boyum o zamanlar basacakkadar uzun değildi biraz büyüdüm nike airla bastım ama olsun müthış bişı smaç basmak.tabi nba inde etkisi büyük.

1|0
    0|0
  • Güzel bir oyun :)

1|0
    0|0
  • son saniye salise orta sahadan 3 lük atılıyor ya :D

1|0
    0|0
  • oyun sürekli akış halinde olduğu için durağanlık yok buda daha zevkli olmasını sağlıyo

1|0
    0|0
  • Hiç anlam veremiyorum mesela ben.

1|0
    0|0
  • ben her sporu yaparım

futbol, basket hentbol hatta tenis

sevme nedenim oynayacağım arkadaşlarımın olması, oynayacak kişi olsunda spor dalı önemli değil

1|1
    0|0
  • 40 dk heyecan

1|0
    0|0
  • walla bu yıl basket merakı sardı ki beni sorma iyide sarmış 19 yaşımda 3cm uzattırdı 1.80 oldum :D şu an havalar kötü yaz gelsin gene oynıyacagım o potaya attıyosun ya müthis sanki dünyalar senin oluor gibi hissediom DD

1|0
    0|0
  • I love this game because link

1|0
    0|0
  • Daha zevkli. Hele ki tek potada yapılan maçlar daha zevkli. Daha artistik , daha atletik, bütün vücudunu çalıştırır. Boyunu uzatır, kollarda gelişme yapar.

1|0
    0|0
  • Basketbolu sevdiren NBA'dir..

1|0
    0|0
  • böyle saçma bir soru olur mu ya

1|1
    1|0
    • Saçma cevaplar,saçma insanlar vs...

• Topun çemberden geçişi, hele üçlükse herşeye değer.

1|0
    0|0
  • Basketbola Karşı İlgim Olmasının Sebebi, Yeteneğimin Olmasıdır. Şu an Fb Altyapısındayım.

1|0
    0|0
  • atıyon giriyo:)

1|0
    0|0
  • özel bir nedeni yok

1|0
    0|0
  • laf olsun diye oynardım zamanında

1|0
    0|0
  • Her saniyesi hareketli bir oyun. Ayrıca devre aralarında adrenalin daha da artıyor bu da var.

1|0
    0|0
  • Beşiktaşın maçlarını izlerim sadece

1|0
    0|0
  • Aşk bazen 9 harflidir: BASKETBOL!

1|0
    1|0
  • uçuyorsun zıplıyorsun koşuyorsun fiziksel mücadele heyecan falan bunlar bir sporu sevmek için yeterli nedenler.

0|0
    0|0
  • :D yaşam amacı

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Basketbol benim için NBA demek..Yoksa zevk almıyorum.

1|0
    1|0
  • Heyecanlı çünkü.

1|0
    0|0
  • Basketbola başladığımda hayat hakkında bu kadar çok şey öğreneceğimi bilmiyordum. En son ana kadar kendine güvenin başarmak için en büyük adım olduğunu, zaferi mücadele edenin hak ettiğini basketbolla öğrendim.İhtiyacım olduğunda hızlı ve akıllı çözümler bulmayı basketbol sayesinde öğrendim.

1|0
    0|0
  • 4.periyodlar heyecanlı geçiyor ve 3lük atışlar çok muhteşem :)

1|0
    0|0
  • basketbol sevilmeyecek gibi bir spor değil ki :) stres atmaya birebir eğlenceli hemde ders çıkarmana yardımcı olabilecek bir spor

1|0
    0|0
  • bir kere yaşam kalitemi arttırıyor insanın özgünenini sağlıyor forvet ve guard oynadığm için sorumluluk üstlenmem gerikiyor kısaca kişiliğini bile geliştiriyosun BASKETBOL hayatımın 9 harfli gerçeği

1|0
    0|0
  • Kobe Braynt bana Basktbolu sevdiren...<3

1|0
    0|0
Yükleniyor...