Yaşla vücut geliştirmenin alakası varmı?

5 aydır spor yapıyorum son 3 haftadır protein tozu almaya başladım gayet fit bir vucudum oldu ama çok kalın kollarım vb olmadı bazıları yaşından dolayı diyor ilerde olur diyor yaşım 18 sizce olabilirmi

0|0
3|10

En İyi Kız Görüşü

• Hayır yaşla bir ilgisi yok. Benim arkadaşlarım protein tozu almadan 6 ay içinde fit bir hale geldiler. Kardesim 16 yaşında ve hiç spor yapmamasina ragmem kas var. Üstelik seninle aynı yaş grubu arkadaşlarım. Bu tamamen vucut yapın ile alakalı. Zamanla olacak iş bunlar. Aaa ben protein tozu alayımda kasli olayım demek yok. Ve o protein tozu çok iyi birsey değil. Sporu iki gün sonra bırakınca o kaslar yağ olacak. Kolay gelsin 🙈

0|1
    0|0
    • Kaslar yağ olmaz.

• O tarz düşünenler günü birlik düşünenler sporu hayatın bir parçası değilde amaçlarının bir parçası olarak görüyorlar. Güneşi görmeye başlayınca, tişörtler giyinip göbek çıkınca ortaya spor akıllarına geliyor. Ee tabi gençlerinde hormonlar tavan yapmaya başlıyor baharla birlikte. Kısa yoldan nasıl bu işi hallederiz düşüncesiyle hoooop atlıyorlar protein tozuna. Yaz bittikten sonra her şey rafa geri kalkıyor.

En İyi Erkek Görüşü

• Ya sporunu yanlış yapıyorsun, ya beslenmeni, ya da uykunu.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kemık gelısımınle alakalı bir durum

0|1
    0|0
  • zamanla elbette

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• 3 haftadır protein tozu alman bir anda sana seviye atlatamaz. Bu bir süreçtir, sen protein tozu alırsın ama bir yandan beslenmene dikkat etmezsin. Ya da protein tozunu kullanma zamanın yanlıştır. Birçok kişi gibi su ile karıştırıp lokur lokur içersin. Halbuki vücut onu bir besin, bir yapıtaşı olarak görmez ve sindirim enzimlerini yeterince salgılamadığından emilimi de istenen seviyede olmaz. O yüzden kullanımına dikkat et.

Protein tozu kullanımını ben de tavsiye etmiyorum ama madem kullanıyorsun hakkını ver.

0|0
    0|0
    • Hakkını vermiyorum veya beslenmeme dikkat etmiyorum demedim ki

• öyle şeylere bulaşma yemegını saglam ye kol çalıs zamanla sekıl alır bende dogal yapıyorum kafama göre gayet ıyı yanı asırıya gerek yok hele oyle proteın su bu gereksız ılerıde cok zraraını görurusun

0|1
    0|0
  • Vardır

0|1
    0|0
  • Zamanla gelisir sabret ama 35inden sonrada biraz zorluk cekersin , vücudundaki testosteron seviyenle alakalı

0|1
    0|0
  • Vücut geliştirme uzun bir süreç hemen sonuç bekleme. İstediğin vücut en az 2 yıl ister.

0|1
    0|0
    • spor salonunda istediğim vücudu 4 ayda yapanlar bile var protein tozuyla

• Başka sporlarla ilgilenmiştir alt yapısı vardır , genetiği iyidir. 6 ayda da yaparsın her ay süplimentlere binlerce lira harcaman gerekir. Yemeğine uykuna dikkat et , hareketleri hocaların gösterdiği gibi doğru şekilde yapmaya çalış.
      Ben 20 yaşında başlamıştım, 23 cm kolum vardı başlarken 1,5 yıl sonra 38 cm oldu.

• İnsanlar yıllarını veriyor spora. 5 ayda pek bişey olması beklenmez zaten.

0|1
    0|0
  • benim yasim 19 tas gibi 46cm kollarim var

0|0
    0|0
  • Kas gelişimi beslenme ve antrenmanla ikisinin uyumuyla ilgilidir. Kaldırdığın ağırlık miktarı arttıkça hacim de artmaya başlayacaktır.

0|0
    0|0
  • Yaşla alakası yok her yaşta kas oluşur tam yasindasin bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...