Bilgisayar neden sebepsiz yere kapanır?

yani illaki bir sebebi vardır ama hiçbir uyarı vermeden ısınmadan bazen açar açmaz bazen de açtıktan 15-20 dakika sonra aniden kapanıyor. sebebi ne olabilir?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Fanı çalışıyormu bak bir zahmet.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• ısınmadan değil demişin ama bu ısınmadan olur. işlemci ısınıyordur. mavi ekran olup kapanıyorsa ekran kartı ısınıyordur. ama işlemci yeterince soğuyamıyordur bence. mesela fanspeed var onu yükle fan hızını artır. daha uzun giderse fanını yakın zamanda değiştir..

0|0
    0|0
  • ramlerin yerlerini değiştir ya da birden fazla ise birini çıkart o şekil gözlemle sorun devam ederse windows 7 kur gitsin tek bir nedene baglamak yersiz bazen dengesiz sorunlar gözlemlenebiliyor bilgisayar anatomisi bambaşka servise gerek yok bul windows 7 dvdsi kur çözülecek diyor içimden bir ses ;-)

0|0
    0|0
  • windows zarar görmüs olabilir veya donanımsal bir sorunda olabilir format atmayı dene cözüme ulasmasa donanımsal bir sorundur ne gibi dersen örng islemci fazla ısınması gibi durumlarda aniden kapanma meydana glebilir.

0|0
    0|0
  • İşlemci macunu tükenmiştir yenilemek gerekir. Veya virüslerden kaynaklanıyordur

Başka şeyler olacağını sanmam. Ha birde bios pilide bitmiş olabilir oda sıkıntı yapar

0|0
    0|0
  • uygunsuz içeriklere bakmışsın virüs girmiş ondan

0|0
    0|0
  • sarj aletindeki temasızlık olablir sistem dosyalarından biri eksik olablr hersey olablr. bakıma götürmende fayda var.

0|0
    0|0
  • kısa devre yapıyo olabilir.güç kaynagında problem olabilir.

0|0
    0|0
  • Virüs vardır kardeşim sistem dosyalarını silmiştir sen ona bir format at düzelir o...

0|0
    0|0
  • mavi bir ekran mı çıkıyor?

0|0
    0|0
    • mavi ekran çıkmıyor ama kendi kendine sürekli kapanıyor her 3 açmamın birinde de recovery sistem kurtarma vs bişeyler yapıyor

• çok zamansız kapanıyor ama bazen 2 dakikada bazen yarım saatte

• muhtemelen bir yerlerde kısa devre yapıyordur. onu bir göstermen gerekebilir.

• inme geliyor anakartına galiba :DDDD

0|0
    0|0
  • işlemcide ısınma vardır

pc aç temizle süpürge ile

0|0
    0|0
  • formatla gitsin

0|0
    0|0
  • Artık psunun gücü yetmiyordur

Fanlar dolmuştur

İşlemci fazla ısınıyordur

0|0
    0|0
  • Farkında olmadan bilgisayarını üzecek bir şey mi yaptın?

Sana trip atıyordur belki?

0|0
    0|0
  • işlemcin çok ısınmıştır

0|0
    0|0
  • gazı vardır belki.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• 1. Power supply en büyük sorunu cıkarıyor bu konuda ucuz ve çin malı olan supplyler anakartınızıda yakabilir değiştirmeyi deneyin(uzun bir süredir kullanıyorsanız)

2. İşlemci fanınız yerine tam oturmamış olabilir ya da gerekli sogutma işlemlerini yapmıyor, yahut tozlanma vardır.

3. Ram mhz lerinde uyumsuzluk, slotlarda tozlanma ya da yerine oturmama sorunu.

Benim tahminim işlemcinin ısınması termal macunla bu sorunu gidermeyi deneyin halen olmuyorsa işlemci fanını değiştirin.

0|0
    0|0
  • Sarj aletinde temassızlık olabilir ayrıca farketmemişsindir belki bataryandada problem vardır sarj alamadığı için kapanır. Virüste olabilir. Fandada sorun olabilir.

0|0
    0|0
    • bataryamı çıkarttım kablosuyla kullanıyorum

• Sarj aletine dikkat et peki temassızlık var mı böyle çok gevsek duruyosa ondanda olabilir

• onu da kontrol ettim çok sinir ediyo beni ya gecenin bir yarısı kapanıyo karanlıkta elimde sakat pc le kalıyorum

• hosgeldin arkadasım o sorun bendede var :) ve tekrar açıosun 5 dk sonra yine kapanıo bazen hiç kapanmıo :) benimki için fanlardan dediler ama hala yaptırmadım

0|0
    0|0
    • evet evet aynen o işte fanına da bakıyorum çalışıyor gibi ama anlamadım bende ya

• bende bugün hiç açmadım küsüm kendisine dün gece kapandığı için :D açılması 2 dakika sürüyosa açık kalması 1 dakika yaaa. hele dün yarım saat sistem kurtarma yapmasını bekledim tam açıldı şifreyi girdim çaat gitti

• öle hızıda düşüo tutukluluk yapıo yaptırmaya kalkıncada epey masraf çıkıcak benimkinin D tusu pilot oldu :) bide yere düsürmüşler heralde kasası zedelenmiş yaptırsan bir dert yaptırmasan bir dert

• güç ayarlarına bak belki zamanlayıcı ayarlanmıştır

0|0
    0|0
Yükleniyor...