Futbolda top kontrolü nasıl gelişir?

Merhaba arkadaşlar sadece meraktan soruyorum. Havadan gelen topları kontrol etmemiz nasıl gelişir? Yani ne yaparsak bu alanda iyi bişeyler beceririz? Cevaplayanlara +1

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• top gelirken geri çekilerek kontrol etmeye çalış

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Havadan gelen topa önce göğüs kontrol ve sonra ayakla müdahale gerekiyor.

0|1
    0|0
  • bence topu dikkatli takip etmek ona göre bir müdahalede bulunmak gerekiyor

0|1
    0|0
  • Kafa at topa. Ben çok severim.

0|1
    0|0
  • topu at yukarı kafanla darbele

0|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 10

• Top tekniği konusundaki tek zaafım buydu futbol oynarken.Havadan çok zayıftım.Senin gibi bu konuda zaafı olan bir arkadaş bul, idmanlardan sonra sıkılana kadar uzun pas yapın.

0|1
    0|0
  • Topu cok iyi takip etmek gerekiyor;

Topun nereye düsecegini,kac derecelik acı ile sana gelecegini ve topun o anki süratini tahmin edeceksin ve ona göre müdahale edeceksin.

0|1
    0|0
  • uzun boylu olmama rağmen bende hava toplarında zayıfımdır

0|1
    0|0
  • yüksekden top gelsin sana göğüs kontrol kontrol etmeye çalış duvar çalışması yaparsan top hızlı geldiği için maç sırasında bundan daha yavaş geleceği için gelişir.

0|0
    0|0
  • yükseğe top at göğsünle bacaklarınla sektirmeden tutmaya çalış

0|1
    0|1
  • topu iyi takip ederek nereye duseceğini kestirmen onemli sezgilerini geliştirmelisin buda daha cok pratikle olur aynı pozisyonu defalarca calıs yetenek varsa daha cabuk oğrenilir kimi kişiler ise cok çalışmadan kaparlar ..

0|0
    0|0
  • küçük bir top al hentbol topu olabilir,onu duvara at göğsünde yumuşatmaya çalış,kafanda yumuşatmaya çalış böyle gelişir

0|0
    0|0
  • biraz yetenek biraz pratik. Küçüklükten gelişmediyse bu yaştan sonra zor.

0|0
    0|0
    • Kardesım ıcın soruyorum zaten :)

• Sürekli çalışacaksın, kendini geri çekip ayağınla ya da zıplayıp göğüsünle kontrol etmen gerekiyor..

0|0
    0|0
  • Sürekli antrenmanını yap.

0|0
    0|0
Yükleniyor...