Vücut Geliştirme Yapan Birisinin Beslenme Programı Nasıl Olmalı?

Zayif olduğum için kilo alıp kas yapmak istiyorum ama kilo alırsamda karın kası çıkmazmış. Boyum 1.85 kilom ise 64 ne yapmam lazım? Yağ almak istemiyorum kiloyu kas olarak almak istiyorum burda hocada yok.
Ne yapıcam ben?

0|0
2|6

En İyi Kız Görüşü

• düzenli calısırsan yag almadan gelişebilirsin

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle kilo almadan kalorili beslenmelisin kalori=enerji demek. enerji=full fonksiyon demek. + olarak protein ağırlıklı beslenmelisin; balık, yumurta, et ve süt ürünleri gibi. + olarak vücut bir yere kadar kendi fonksiyonları ile kas yapabilir ondan sonrası ise protein tozlu takviyeler alman gerek. ve daha sonra karbondiratlı besinler seçmelisin. (ama şunlara dikkat et bu saydıklarım kilo aldırmaya müsait şeyler bunları çok çalışarak yakıp kasa çevirmelisin)

0|1
    0|0
    • Bende Karbonhidrat tozu var o nu kullanıyorum bu kas yapmaya engelmi peki? Birde yağ olmamasi için çokmu çalışmak lazim

• karbonhidrat tozu normalde kilo almak için kullanılır ama senin boy ve kilo endeksine bakıyorum karbonhidrat sende metabolizma hızlandırıcı olarak görev görecektir yani senin amacın kas yapmak ise kullanmamalısın. yağ konusuna gelirsek günlük alması gereken bir kalori miktarı vardır her insanın ve seninkide tahmin ediyorum günlük 2500 civarıdır. sen ise eğer bilinçli olarak bunu yapmak istiyosan günlük yediğin içtiğin herşeyi not tut ve kalori miktarlarına bak. senin şimi günlük ihtiyacın 2500 ya günde onu 2000'e çek ve bunu sürekli tekrarla + olarak ağrlık çalışmalarına devam et neticesini göreceksin.

Kızlar Ne Diyor 1

• Karbonhitrat ve protein yiyecek üsdüne olmalı

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Bol bol proteinli yiyecekler yemen lazım. Her gün mutlaka pilav ve tavuk göğsü ye. :)

0|1
    0|0
    • Peki kiloyu kas alarak almak için ne yapmak lazım

• Ağirligin önemi nedir?

• Proteinin kasa sentezlenm... :D :D O kadarını bilmiyorum reyiz. :D Bizim spor hocası öyle dedi. :D :D

• Protein ne kadar alırsam o kadar kaslanırım diye bir muhabbet yok dostum. Kilo almak isteyen birisi karbonhidratla ile protein ağırlıklı beslenir ve spor ile beraber kas kütlesi kazanmaya başlar tabi ki yağlanmalar olacaktır ama yeterince kas kütlesi kazanınca definasyon diye bir bölüme girilir bu bölümde karbonhidrat azaltılır protein arttırılır amaç kas kaybetmeden yağ yakmaktır ve definasyon sonunda kasların meydana çıkacaktır yani yağlanmadan kas kazanabilmen çok çok zordur

0|0
    0|0
  • O isler oyle olmuyor mudur

0|0
    0|0
    • Sen ne zirvaliyosun bir anlayabilsek

• Once yapilanmali sonra kasa cevirmelisin direk kas olarak yapilanmak senin benim yapabilecwgim isler degil.

• brother boyuna göre zayıfsın kas yapmak istiyorsan bulk dönemine giriceksin yani protein ağırlıklı beslenip kilo alıcaksın ve kasa çeviriceksin sonra definasyon dönemi yağ yakma idmanları yapıcaksın ve yağları yakıp kasları çıkartıcaksın

0|1
    0|0
    • Protein ağırlıklı beslenirsek zaten kiloyu kas olarak almazmıyız?

• Özellikle kol kaslarına önem veriyorum Ağustosa kadar kaslarim çikarmi ve hacimlenirmiyim? Çünkü kollarim ince biraz

• Sana bağlı kas biraz zaman alan birşey ama en büyük gelişimi zaten ilk 3 ay içinde alırsın yani birden herkul olmazsın ama cılız olmaktan kurtulursun , sadece bir bölgene odaklanma o zaman kasların büyümez kasların büyümesi %20 spor %50 beslenme %30 dinlendirme hergün hatta bir çalıştığın bölgeyi 2gün çalıştırma derim

• Güzelolmalı

0|0
    0|0
Yükleniyor...