Kadın evi geçindirse, erkek ev işlerini yapsa ne düşünürdünüz?

Kadın evi geçindirse , erkek çocuk baksa ev işlerini yapsa ne dersiniz ne düşünürsünüz ? :)))

0|0
46|41

En İyi Erkek Görüşü

• ben zaten hem çalışıp hemde evde kendi yemeğimi yapan birisiyim bu konuda sorun yaşamam genelde türk kadınlarıda erkeğin evde yardımcı olmasını ister ama iş çalışmaya gelince istemezler erkek hem çalışacak hemde evde ev işine yardı edecek derler buda iki yüzlülüğe giriyor. senin söylediğin gibi yaşayan bir tanıdığım vardı tam olarak değil ama yakın diyelim kadın bir şirkette sorumluyken müdür oldu adamdan çok para kazanmaya başladı ve kadında inanılmaz değişmeler gördük kocasına tepeden bakmalar ukala ukala tavırlar tolum içinde küçük düşürmeler iş yerinde kocasına sesini yükselterek konuşmalar felan resmen adamı eziyordu adam fazla dayanamadı boşandılar adam şimdi evinde rahat yabancı bir kdın bulmuş kadın arada gelip evi felan topluyor adamla konuştum mutluyum diyo evlenebilirim bu kadınla diyor dedim aman abi fazla kapılma önceki gibi olmasın dedi bu türk değil öyle tripleri olucağını sanmam zaten şuan benden çok kazanıyor buna rağmen gelip benim ev işlerimi yapıyor türk kadını bitmeş dostum egoistlikleri tavan yapmış uzak durmak lazım.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 46

• Benim bir aile dostum bunu yaptı.Erkek 2 çocuğuyla evde kaldı ve kadın çalıştı.O zamanki durumları onu gösteriyordu çünki evin erkeği iş bulamadı ve kadın buldu ve bu yöntemi denediler.Ne oldu biliyormusun? Adam çok ezildi.Eşi tarafından değil.Çevresi tarafından.Yanılmıyorsam 4-5 sene böyle yaşadılar ve adam kendine iş bulduğuna bana ne dedi biliyormusunuz? Kendimi yeniden adam gibi hissettim dedi.Sözleri buydu.Sanıyorum çevre ve toplum kadın parası yiyor diye onu çok yargıladı.Bence olabilir neden olmasın ama sanıyorumki erkekler bu durumdan bir süre sonra hoşlanmıyor.Eziliyor.

1|0
    0|0
  • Sandığınız gibi erkeği küçümsemem , ne fark eder biri çalışmalı evi geçindirmeli diye düşünürüm ..

0|2
    0|0
  • Çocuk da doğuracak mısınız?

0|0
    0|0
  • türk milleti olarak yadırgıyoruz aslında bu durumu... ancak hiçte yadırgancak bir durum değil bence... tersine çok hoş bir durum...yardımlaşabilirler eşler... kiiii benim ablam ve eniştem bu duruma bir örnek... ikisi de çalışıyor. pazar günleri temizliği beraber yapıyorlar... akşam ablam, eniştemden daha geç geliyor eve... eniştem yemeği yapıyor, ablamı bekliyor... ayıptır söylemesi eniştem çokta güzel yapıyor yemekleri :) ama ben eşime pek fazla yaptırmam ev işi falan... erkek dediğin erkekliğini, kadın dediğin kadınlığını bilicek bence...

0|0
    0|0
  • Bana uyar bu şekilde yaşamak isteyen taliplerimi bekliyorum askldjas

1|1
    0|1
  • olabılır erkek ıdare edebılırse ıy bısey bnce

0|2
    0|0
  • ıysss derim :D

0|0
    0|0
  • çalışan kadınlar tüm ev işleri için genelde yardımcı alıyorlar artık. ayda iki defa gelmesi bile büyük kolaylık.. erkek mümkünse ev işlerinden uzak dursun..

ben çalışıyorsam, çocukta kreşte ya da ana okulunda olacak..

bu yüzden erkeği bağlayan bir şey kalmadığına göre çalışabilir.. boş boş evde oturmasın..

0|0
    0|0
  • daha güzel olur zaten iş hayatında yer alıyorum sevdim bunu

0|2
    0|0
  • Haha çalışan kadın zaten hem evi geçindirmeye yardımcı hem de ev işleri yapıyor

1|0
    0|1
  • çok ii olur

0|1
    0|0
  • olmaz :) herkesın işi kendinde güzel

1|0
    0|0
  • Olabiliiir hemde süper oluuurrrr :D hiç sevmem ev işleriniii :D

0|1
    0|0
  • yürümez yaa erkek bir kere çocuğa nasıl bakcak doğa ona öyle bir şey vermemiş ! :D

0|0
    0|2
  • Immmm hoc fena olmazdi dimi ,kadin gibi olsun isteriz sonra sıkılır adam dedigin elini masaya vurfumu ,maco olacak diye baslariz yakinmayaa. Bizi anlamak gercekten zor yazik size

0|0
    0|0
  • Öyle bir Türk filmi vardı erkeklerle kadınlar yer değiştirmişti ve çook eğlenceliydi. :) Erkekler ben namuslu erkeğim diye geziniyordu, genelevlere ve kahvehanelere kadınlar gidiyordu. Keşke hayat öyle olsa. :D

0|0
    0|1
  • Keşke öyle bir şey olsa. :)

0|1
    0|0
  • cık olmaz :) özel bir durum olmadığı sürece kınanır ki zaten erkek bir ev hanımı kadar olabilir mi

0|0
    0|0
  • hmm güzel yapamaz benım aşkım ya erkeğın elıne pek yakışmıyo böyle şeyler

0|1
    0|0
  • 9 ay boyunca kim çalışacak o zaman :) yok yok bende çalışmalıyım erkeğimde.

0|0
    0|0
    • 9 ay da eşek değil ya bir işe girer.

• hayat müşterek arkadaşım. Oda çalışırım bende. Hata bu durumda bir de bebek doğurarak her zamanki gibi kadın fedakarlığıyla ve muhtemelen ev işleirnin yoğunluğunu üzerime alaraktan çok daha fazla fedakarlık yapıcam demektir zaten.

• Aferim sana o zaman.

• eğlenceli olurdu.btün gün ezerdim benmkini yemek çamaşır bulaşık.. kadınların erkeklerden yıllardır çektiği çilenin intikamını alırdım öyle bişey olsa :)

0|0
    0|0
  • cık ya olmaz

0|0
    0|0
  • çoookk iyi soru :D

eve geldigimde evi ne hade bulurum kaç günde temizlerim kim bilir o yüzden gitsin işine ne işi var evde diyorum :D

0|0
    0|0
  • olmaz o iş. kocam calıssın ben bakarım bebelerime.

erkek erkekliğini kadın kadınlığını blsin arkadasım.

0|0
    0|0
  • erkeklerde güzel yemek yapıyo bence. keşke devir tersine dönse ve böyle olsa.

1|0
    0|0
  • çok güzel olurdu

0|0
    0|0
  • cıxx sacma hayat rollerimizi değisirsek eğer evliliğin ne anlamı kalır ki

0|0
    0|0
  • çok güzel olurdu.. derim:)

0|1
    0|0
  • Alışılagelmiş bir düzen değil ama şartlar öyle gerektiriyorsa olabilir tabi..

0|1
    0|0
  • Kac gun dayanilir acaba? Bilemiyorum.

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    16

Erkekler Ne Diyor 40

• Türklerde bir adet vardır

erkek çalışır evine bakar

binanın önünde oturan şişman kokuşmuş karılar söylenmeye başlar

şuna bak karısı çalışıyor kendi evde çocuk bakıyor derler

apartman önlerinde otururlar baş köşelerde

hatcayı akşam kocası dövmüş

kimin kızı kaçmış

herif geldi ne yiyecek

karıların işi dedikodu işte

dedikodu işte

hatçayı kocası akşam dövmüş

kadınların işi gücü dedikodu işte

0|2
    0|0
  • Kadınlar bunu asla kabul etmez. eder mi hiç.

9 ay karnında tasıyacagı cocuk var 9 ay ac mı kalacaksınız :p

0|0
    0|0
  • çocuk bakmak ev işleri yapmak ilk etapta erkeklere zor gelir ama daha sonra alışılır diye tahmin ediyorum

0|1
    0|0
  • akşamda başı agrıyan erkek olur :DD

0|2
    0|0
  • yarım erkek

0|0
    0|0
  • afedersiniz ama hem erkek hem kadın calışırsa anlarım-ki ben onada karşıyımda neyse

erkek evde oturup kadın calısıp eve bakıyorsa

bu bana uyuşturucu parası için evde akşama kadar yatıp karısını fahişelige gönderen p**evenk bir adamı cagrıştıyor bir filmde görmüştüm bunu bu sorun bana o şeyi cagrıştırdı

0|0
    0|0
  • herşey tersdüz olmuş diye düşünürüm :) erkek ailesine bakmakla yükümlüdür. ev işine yardım da etmelidir. kadın da yuvayı yapan dişi kuştur. bir erkek evin ihtiyaçlarıyla ilgilenirse o evde bir süre sonra biyerler kokuşmaya başlar.

0|0
    0|0
  • Ya zaten ev işi ara sıra, bazen, genellikle, sıksık yaptığımız işler ama rolleri tamamden değişinde kabus olur kanımca..

0|0
    0|0
  • kadın erkeği zikiyor :D yok bu mantık olmadı. şakaydı neyse :/

0|0
    0|0
  • çoçuga felan bakamaz erkek :D kadınlar ne diye duruyo :D

0|0
    0|0
  • bildiğim bir örnek var..hiç iyi değil yanlış zararlı bir durum..erkekler kadın kadar sabırlı değil yıllarca evde oturup kalamaz sıkıntı çıkar sinir yüklenir adam..ama karısına yardım etmesi mümkün olduğu kadar sırtındaki yükü alması gerekir..hele de çalışan bir kadınsa

0|0
    0|0
  • Söylediğin olay kadın ruhunada erkek ruhunada aykırı :) Kadınlar ev işlerini yapmadan duramaz kesinlikle erkek adamda bu ay neyi nereye verecem diye düşünmeden duramaz :):)

0|0
    0|0
  • vallahi iyi olur aslında itilmişle kakılmış gibi. çalışıp eve para getirsin akşam eve gelirkende çocuğu kreşten alsın tabi bu arada. netten başımı kaldıramam ben çocuk ölür kalır neyime lazım...

0|0
    0|0
  • hayat müşterek

ileride ne olacagını bılemezsın ama yardımlaşma şart

0|0
    0|0
  • link böyle olur :D

0|0
    0|0
  • Erkek devlettir; yönetir, korur,

sahip çıkar.. Kadın millettir;

devleti yalnızca o ayakta

tutar !. yani devlet düzenini bozmaya ne gerek

0|0
    0|0
  • Hayat müşterek ya, kadınların evet demeleri lazım. :|

1|0
    0|0
  • :))) işaretı bıle felaketın sembolu denebilir kolay sanıyorlar dısarda para kazanmanın ne demek oldugunu :)

0|0
    0|0
  • hayat müşterektir. herşey olabilir :)

0|0
    0|0
  • erkeğin bütün karizması gider. o ilişkinin yürüyebilmesi için çok güçlü karakterli ve rahat bir hatun olması lazım

0|0
    0|0
  • yan gelip yatanlar kadınlar değil biz olurduk :D

0|0
    0|0
  • erkek kendini gereksiz hissedebilir çnkü erkekte çalışma geçindirme eve para getirme güdüsü olan bir varlık buda hem cinsel hem psikolojik sorunlara neden olur buna bide kadının kendini yüceltmesi eklenirse erkeği intihara kadar sürükleyebilir.

0|0
    0|0
  • intihar sebebi olur bana :D

0|0
    0|0
  • Yok öyle bir dünyaa! :D

0|0
    0|0
  • I ıh olmaz o iş :)

0|0
    0|0
  • evi geçindiren kadına baba çoçuklara bakan adamada ana derim dicek başka birşey yok =)

0|0
    0|0
  • yürümez öyle

0|0
    0|0
  • KILIBIK derdim

0|0
    0|0
  • Evi bok götürürdü

0|0
    0|0
  • olur mu öyle şey