Futbol hakkinda birkac soru?

Merhaba arkadaslar, ciddi cevaplarsaniz sevindim.

1) Lig'lerin amaci sampiyonu bulmak degil mi? Mesela bugün Besiktas son oyununu oynarken neden baska takimlarin da maclari vardi? Galatasaray zaten kaybetti ne icin bugün tekrar maca cikti?

Futbolun kurali bu degil mi?
örnek: takimlar a, b, c, d.

a, b ile oynuyor. B kazaniyor. C, d ile oynuyor sonra burada da D kazaniyor. Sonra da B ve D oynuyor. D kazaniyor ve lig bitiyor. Böyle degil mi? :/

2) Besiktasin önümüzdeki günlerde yine maci var. Neden hala oynaniyor? Sampiyon oldular zaten?

tesekkürler

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Şimdi şöyle 18 tane takım var yani her takım 17 takımla oynuyor hem evinde hem de deplasmanda. Yani Her lig sezonunda toplamda 34 maç oynanıyor. Bu 34 maçtan en fazla puanı alan şampiyon oluyor.
    Yenilgi :0 puan
    Beraberlik:1 puan
    Galibiyet:3 puan

Beşiktaş şimdi 33 maçta 79 puan aldı Fenerbahçe de 73 puan aldı yani son maçta Bjk kaybetse Fb kazansa bile farkı kapatamayacak olduğu için Bu akşam şampiyon oldu.

Maçlar neden devam ediyor dersen her sezon isterse 5 hafta önceden şampiyon belli olsun o 34 maç oynanmak zorunda.

1|0
    0|0
    • Hele sükür dalga gecmeden cevaplayan biri cok tesekkür ederim :)

• Bir takim kac yildiz alabiliyor? Bir formanin üstünde 7 yildiz olabilir mi mesela?

• Kaç tane şampiyonluğun varsa ona göre var formada yıldız. Her yıldız 5 şampiyonluğu temsil ediyor.35 şampiyonluğun olursa 7 yıldızın da olur tabi o zaman bu yıldız kuralı devam ederse.

En İyi Kız Görüşü

• 1 yılda sadece bir lig yok çünkü bunun ziraatı var süper lig i var avrupa şampiyonası var

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Ligin amacı birinin şampiyon olması değil sadece. Şampiyon ligi birinci bitirene deniyor, ikinciliğin, üçüncülüğün, dördüncülüğün ve hatta beşinciliğin bile değeri var.

9 aylık değil bu. Herkes içeride ve dışarıda herkesle oynuyor ve puana göre sıralama belirleniyor.

Ayrıca ligin düşme hattı da var.

Bu kadar düz bakılmaz koca spora.

0|0
    0|0
    • O yüzden anlamaya calisiyorum bu kadar zor olmamali :/ anlamak istiyorum yardimci olur musun

• Nesini anlamıyorsun mk? Herkes 17 rakiple iç ve dış iki maç yapmak zorunda.

Lig bir tek birinciden ibaret değil. 'Aa biz şampiyon olduk, o yüzden Konyaspor'la maça çıkmıyoruz' diyebilir mi?

• mac kazanana para veriyorlar,
    macoynarsan seyici geliyor klup para kazaniyor... daha bir cok neden var

0|1
    0|0
  • lig toplam 34 haftadır ve şampiyon belli olmsına göre değil önceden belirlenen fikstüre göre oynanır. Hedefsiz takımlar da amacı olmasa bile o önceden belirlenen fikstürü tamamlamak zorundadır 34 hafta önceden belirlenir ve bitene kadar uygulanır ;)

0|0
    0|0
    • Heh, tamam buraya kadar anladim

• lig haftaya bitecek yaz tatili bitmeden bikaç hafta önce ligler başlayacak şu an uefa kupasına gitmesi gereken ve türkiye kupası finali oynanmadı bilinmiyo. Sevgilin için mi öğrenmeye çalışıyosun sebep ne? :)

• Hayir yok ben kendim icin ögrenmeye calisiyorum baskalarini düsündügümden degil. :)

• Beyin yakan sorular.
    Okumayin beynim kiza gitti.

0|1
    0|0
  • Hacı sen daha fazla ilgilenme yat uyu :)

0|0
    0|0
  • Guzel kiz isen cevap veririm

0|0
    0|0
  • Voleybola tenise yönel onlar daha güzel valla bak

0|1
    0|0
  • Futbola çok uzaksın bu soruyu sormamış ol

0|0
    0|0
  • Maçların aynı saatte oynanması en doğrusu şampiyonu belirleyecek haftalardır ayrı saatte oynananması doğru değildir
    Ayrıca liğ 34 haftadan oluşur oynanması mecburdur

0|0
    0|0
  • Her maç paradır neden oynamasınlar

0|0
    0|0
  • Kaçın kaçın ofsayt i da sorar bu şimdi 😀😀

0|0
    0|0
  • a-b-c-d-e-f-g-h var mesela a- ile b- yapıyolar a takımı kazanıyor 3 puan alıyor 0 puan alıyo fakat bu maçların hepsinin yapılması gerekiyo bu düzen kurulmassa sıkıntı çıkmasına ihtimaline karşı mesela beşiktaşla fenerbahçenin puan durumu aynı olsaydı önümüzdeki gün osmanlıyla maçı kazansalar veya berabere kalma ihtimali yok ta yenilseler fenerbahöçeyle tekrar maç yapıcaklardı ama yenselerdi osmanlıyı direk şampiyon olurdu çok karışık gibi ama değil ameke:D

1|0
    0|0
  • Türkiye 1 ligi 17 takımdan oluşur ve iki yarı vardır topalm 34 maç oynanır şampiyon 29. Haftada belli olsada devam eder hem beşiktaş neden hala oynayacak diyip geçmemek lazım futbol federasyonu ligde maç başı kazanan takıma 1 milyon tl veriyor sonra ev sahibi takım büssüpara kazanıyor biletten bunun iddia payıdır reklamıdır forma satışıdır derken dünyanın parası dönüyor

1|0
    0|0
    • Anladim evet tesekkür ederim :)

• Sıralama önemli. Avrupaya gidebilmek için küme düşenleri belirleyebilmek için vs

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sen olayı çok yanlış anlamışsın 😕

0|0
    0|0
  • Ne yazacağımı da bilemedim. Kaç yaşındasın?

0|0
    0|0
Yükleniyor...