Görücü usulü evliliklere karşı mısınız?

Diyelimki sizi gerçekten çok hoş/yakışıklı ve temiz biriyle düşünüyorlar, karşı çıkar mıydınız eğer hayatınızda kimse yoksa?

• Karsi degilim, kiz/erkek hosuma giderse hersey olabilir.
    49% (75)63% (74)55% (149)Oy Ver
  • Karsiyim, sevmem öyle seyleri
    51% (78)37% (44)45% (122)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
37|49

En İyi Kız Görüşü

• Hayır karşı değilim kader bu görücü usulü ya da başka bir şekilde gelir seni bulur hayat arkadaşın önemli olan doğru kişiyi bulmak, mutlu ve huzurlu olmaktır...

Şahsen görücü usulü evleneceğim ama çok mutluyum bir o kadar da huzurluyum Rabbim herkese gönlündekini hayırlıysa nasip etsin ...

3|2
    0|1
    • Allah mutlulugunuzu daim etsin.

• amin canımm:)

• flört ile evlenince ne oluyor 1 yıl sonra herşey bitiyor ya da sakat topal bir evlilik oluyor hele ki günümüz de

Erkekler Ne Diyor 49

• Olması gereken aslında o zaten. Ahlaksızlığa modern diyecek kadar Avrupalı olmadım !

2|2
    0|0
  • Kısmet ...

2|0
    0|0
  • Soru öyle bir sorulmuş ki yakışıklı olmasa ben kabul etmem der gibi :):)

Şunu kimse inkar edemez.Görücü usulü şartlarını taşıdığı zaman en kaliteli evlilikleri piyasaya çıkar...Güzellik yakışıklılık o ayrı bir mevzudur zaten günümüzde anne razı baba razı tamam demek yok...erkek ve kız görüşüyor anlaşıyor...Anne ve babalar sadece işin ciddiyetine kefil oluyor buda insanlara güven temin ediyor..ve ufak problemler büyümüyor..ben şahsen ya tanıdığım çok ama çok kaliteli yani benim ruh ikizim olmalı ya da ailem bu kız sana uygun derse olur çünki beni en iyi tanıyan onlar...

0|0
    0|0
  • karsıyım. uydurma bir uygulama.

0|0
    1|0
  • görücü usulü olunca daha seviyeli oluyor bence

2|0
    0|0
  • ben karşıyım çünkü ilerde çocuklarınza anlatabilceğiniz bir hikaye olmalıdır :) iş bu annenizle tanışmamın hikayesi diyebilceğiniz bir hikaye olmalı görücü usulü evlendik dersen hayatta sadece 1 kez yaşayabilceğin bir duygu yerini kocaaa bir boşluk alır

0|0
    0|0
  • Bence daha guzelmis ama eski kulturde olmaliydik kizlar disari rahat rahat cikamayip mini eteklerle kivirta kivirta got bas gostermemeliydi .

o zaman gorucu usulu evlenirdim .

Simdi Evlenicem gorucu usulu kiz 20 kisiyle opusmus 3 kisiyle arkadan yapmis 5 senedir patlak .

hooo hooo hooo noluyo lan :D

0|0
    0|0
    • Hala o eski zamnlardaki gibi kizlar var, siz bulamiyorsnuz.

• az var da ondan.

olanlarda hep artniyetli yaklasiyolar onllarlik muhabbet degil zaman kotu.

• hayır çıkmazdım. hayatımda kimse yoksa onunla görüşüp tanımaya çalışırdım. birebir konuşurdum anlaşabiliyorsam evlenirim kafa dengi değilsek evlenmem bu kadar basit :)

0|0
    0|0
  • karşı çıkarım elbette.

bu ne hadsizlik bu ne terbiyesizliktir bu ne dediğim dedik çaldıgım düdükçülüktür.

hayatıma müdahele edenin hayatına tükürürüm.

0|0
    1|0
    • sakin ol sampiyon, zorla evlendiren yok, bak bir kiza öyle karar ver

• prensip meselesi.hayatına burun uzatılmasına bir kez müsade edersen hayatından olursun.

hayatımdan daha kıymetli bir şeyim de yok.herkes akıllı olacak :)

• yıl olmuş 2013 görücümü kaldı be. cahillikten başka birşey değil bence

0|0
    1|0
  • Öyle birşeyi kabul etmem kesinlikle.

0|0
    0|0
  • Görücü usulü evlenmek bi' nevi piyango gibi bi' şeydir, ne çıkacağı belli değil..

Kocan iyi çıkar mutlu, Kötü çıkar, filioz olursun..

1|0
    0|0
    • Görücü usulü ile alakası yok her evlilik piyango bence

• Bu sadece görücü usulü evlilikler için geçerli degil, yillardir birlikte oldugun birini bile taniyamaz hale gelebilirsin. Asil piyango evliliktir

• 5 sene cikipta evlenince 4 ayda bosananlarida biliyorum görücü usulü evlenipte yıllardır mutlu yasayanida.

0|0
    0|0
  • aaa dedim :))

0|0
    0|0
  • BEN BİR KERE NİYETLENDİMDE ÇOK ZOR OLUYOR...BABAM ANAM ZAMANINDA BELKİ AMA BİZİM ZAMANIMIZDA GÖRÜCÜ USULÜ ÇOK ZOR ...

NE BİLİM BİRİNİ ZORLA SEVMEK GİBİ BİR ŞEY...

0|0
    0|0
  • insan kavun değil ki koklayınca anlayasın ne halt oldugunu

ikisinde de zaten ılk görüş önemli

uygun sartlarda ateşi bitmiş bir evlilikten daha ıyı olabılır

karsı olmak diye birsey soz konusu değil hayat neyi getirirse...

aşkın nerden çıkacagı kapıyı hangi yönden çalacagı belli olmaz ;)

0|0
    0|0
  • ben olsam cıkmam cünkü annen baban senin kötülügünü istemez sana laik uygun görmüslerse karsı cıkmak mantıksız olur senin sectigin ile evlenirsen ilerde sorun cıkarsa annen baban sana sırt cevirir bizi dinlemedin die ama kötüsü olursa annen bababanın sectiginden taraf sen haklı olursun ...

0|0
    0|0
  • karsı değilm ama sevdiğim biriyle olmasını isterdim.

öyle biri olsa hayır demem hani sende bir konus dene

0|0
    0|0
  • Yok ya görmeden daha iyi

0|0
    0|0
  • Karşı degilim goruc usulu iyidir

sevgili olup evlenen pek mutlu olmaz

cunku birbirleri ile yuz goz olunuyo

0|1
    0|0
  • Hayır tabiki en sağlam evlilikler görücü usulü ile.

0|0
    0|0
  • karşı değilim kesinlikle görücü usulü evlenilmeli. severek evlendiğini aynı eve girince ciddi anlamda tanıyamamış gibi hayal kırıklıgına ugruyor insan. görücü usulü karavana ya tutarsa heabı macera heyecan :)

0|0
    0|0
  • ben karşı değilim insanlar sonucta konusmadan görüşmeden hemen evlendirilmiyor sevgili olupta birbirlerini tam olarak cozemiyorlar her görücü usulüyle cikip anlssip evlee arasinda bir fsrk göremiyorum

0|0
    0|0
  • karşı değilim. severek evlendim.keşke görücü usulü evlenseydim. yanlış yaptığımı düşünmezdim o zaman. insan sevince gözü birşey görmüyor. hataları yanlışları kötü huyları vs.

0|0
    0|0
  • vardır büyüklerin bir bildiği der en kötü bir çay içerim karşılıklı :D

0|0
    0|0
  • Başımda nişan, nikah diye bekleyen insanlar olmazsa iş aceleye getirilmezse neden olmasın

0|0
    0|0
  • hersey mumkun nasip kısmet yahu

1|0
    0|0
  • karşı deyilim o zaman daha güzel

huzur mutluluk varmış

boşanmalar yokmuş

şimdi öylemi evlilik kadar boşanma var

görüyosun tanışıyorsun birşeyler paylaşıyosun olmuyor olmuyor

bir yerde hata yapıyoruz

0|0
    0|0
  • Kesinlikle karşıyım. İnsan evleneceği kişiyi kendisi bulmalı bence.

0|0
    1|0
  • görücü usülü evliliklerin daha uzun sürdüğünü düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    19

Kızlar Ne Diyor 36

• karşı çıkmam , sonuçta o tür evlilikler daha uzun ömürlü oluyor , temeli aşka değil saygıya oturtuluyor aşk yok mu ? hayır tabikide var buda zamanla olacak iş .

2|1
    0|0
  • Arkadaşlar;

Görücü usulü evlilikler sanıldığı gibi kötü birşey değildir. Ortada aracı olan kişi size ve karşınızdakine tarafsız gözle bakmış ve yakıştırmış olması demektir. Yani bir nevi sizi mahkemeye sokmuş ve birbirinize uygun bulup tanıştırmıştır. Böyle ilişkiler daha sağlam temellere dayanır ve en azından saygı çerçevesinde gerçekleşir. Kendin bulamıyorsan çevrene salıvercen kendini demekki :D

0|2
    0|0
  • görücü usulu karşı çıkılacak bir durum değildir.. görücü üsülü, birbirine uygun görülen, kız ve erkeğin, tanıştırılmasıdır.. ha kendin arayıp bulmuşsun, ha çevren...

2|3
    0|0
  • karşıyım. ha tanıştırırlar oturun konuşun bakalım anlaşabilecekmisiniz o olur. ama hadii ben bunu buldum isteyecekler konuşun sözlenin 2 ay sonra nişan var sonra düğün olmaz..

0|0
    0|1
  • Karşı değilim ancak şu biçimde olursa karşı değilim,

Ev ortamında görücülük falan kaynana kayınpeder karıştırmadan dışarıda arkadaş ortamında tanıştırmak olursa olur ancak. Ve en az 1,5 sene sevgili, 1 yıl da nişanlı kalınmalı.. birbirini iyice tanımak açısından..

Zaten ilk 1 haftada anlarlar aşık olup olmadıklarını..

0|0
    0|0
  • gayet normal hemen nikahı kkıymayacagız en azından bir birini tanıyacak kadar zaman olur

1|0
    0|0
  • Karşıyım

1|2
    2|1
  • kısmet ama hoşlanmam şartt etkilemesi gerek

0|0
    0|0
  • tabikide karşı değilim

gayet normal bir durum he zorla değil

iki tarafın beğenmesiyle elbette

1|0
    0|0
  • Hayır niçin karşı çıkalım

0|1
    0|0
  • Güzel soru

0|0
    0|0
  • içime sinerse neden olmasın.

0|1
    0|0
  • Her aman savunduğum şeydir hayatınızda biri yoksa neden olmasın? Görücü usulü denen şey önerilen kişiyle yapılan tanışmadır beğenmezseniz hayır dersiniz olay kapanır. Yani denemeye değer.

0|1
    0|0
  • karşı değilim

0|0
    0|0
  • karşıyım çnkü evlilik çocuk oyuncağı değil

0|0
    0|0
  • karşıyım...

0|1
    1|1
    • eksileyen arkadaş hakikaten senin tersine ben +1 yapacağım.. sırf fikrine saygı duyduğumdan..

• Eksileyenler hep olur, bunlara takilma, üstelik merak etme eksiler xper puanini etkilemez.

• 2 eksi etkilemez tabii ki :) ama bakış açısı işte..

• Karsi degilim neden olmasın

1|1
    0|0
  • aşk bitmiş nasıl genel eve gidip parayla yaptıklarınıza karşı bişey hissetmiyosan ona karşıda içinde bişey kalmamış sadece seni iyi tatmin etmiş tadı damağında kalmış.

0|0
    0|0
  • Biz ailecek karsiyiz öyle seylere. En son görücü gelmek istediginde babam gelirse agzini burnunu kirmakla tehdit ettiydi.

0|0
    0|0
  • hoşuma giderse ve evde kalmışsam neden olmasın ki :)

0|1
    0|0
  • Günümüzde devam eden evliliklere bak hepsi görücü usulü. ama sevmem öyle şeyleri. ama hoşuma giderse olur.

0|0
    0|0

0|0
    0|0
  • Karsiyim, sevmem öyle seyleri

0|0
    0|0

0|1
    0|0
  • zamani bol ve cahil olanlarin yapacagi is "cennetlik olmak icin" baska da birsey degil

0|0
    3|4
    • cahilliğin paçalarından akıyo

• gorucu usulunun ne oldugunu bilmeme gerek yok o usulle evlenmek isteyenlerin bilmesi kafi cahillige gelince...cahillik bence bir genc kizin beyin gelisiminin ansizin durdugu ama vucudunun gelismeye devam etmesi sonucu yerine getirilmesi gereken bazi "ritueller" icin birine sunulmasidir.bunu ezik oldugu icin kendisi yapamadiginda aile duruma el atar.o kaz ups o kizda bunu kabul eder ve oyle dusunmeyenleri de kotu gorur neden?kendi fikirlerini baskasina dayatamadigi icin,olay bu you know;)

• sana çok geçmiş olsun. (:

• kişiye bağlı.bazı insanlar evliliği karşılıklı çıkar sözleşmesi gibi görüyo.

1|0
    0|0
  • Hayır tabiki aracılar sadece

0|0
    0|0
  • Tanımam lazım ilk şartımdır

0|0
    0|1
  • Karşıyım önce ısınmam alışmam tanımam lazım

0|0
    0|0
  • karşı çıkardım sonuçta oda bana karşı bişey hissetmiyo

0|0
    0|0
    • Belkide zamanla olur? ask'a güvenpte evlilik kurmaya karsiyim ben, ask geçicidir...

• öyle ama belkide hiç anlaşamıycaz belki ben çok sevicem o beni hiç sevmiycek ?

• Tanisma asamasinda hersey belli olur

• Kızlar Devam
    6
Yükleniyor...