Sizce evde vücut geliştirme mi yoksa spor salonunda mı vücut geliştirme daha iyi olur?

Bazen spor salonuna gitme imkanı bulamayanlar maalesef var peki sizce evde vücut geliştirme ile hayal edilen bir vücuda kavuşmak mümkün mü? Lütfen sen uzmansın sen cevapla diye yazmayın amacım çoğunluğun görüşünü öğrenmek. Bu nedenle samimi cevaplarınızı bekliyorum, sizce hangisi?Sizce evde vücut geliştirme  mi yoksa spor salonunda mı vücut geliştirme daha iyi olur?

• Evde vücut geliştirme
    23% (18)35% (32)30% (50)Oy Ver
  • Spor salonunda vücut geliştirme
    77% (59)65% (59)70% (118)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|1
8|24

En İyi Kız Görüşü

• benim spor anlayışım biraz farklı sanırım sevmiyorum öyle duvarların arasında spor yapmayı giyerim ayakkabımı alırım sırt çantamı dağ bayır yürürüm en güzel spor bence şahsen bu yöntem ile 116 kilodan 80 kiloya düştüm :D
    ama salonların psikolojik olarak etkileri var evdeyken miskinlik yapmak daha kolay.

0|0
    0|0
    • burda zayıflamaktan değil kastan bahsediliyor zaten açık havada nasıl yapılabilr: D
      ama bende açık havaya bayılıyorum

• @selind sarp bir kayalık arazide birkaç defa yürü veya kapta birkaç kütük kaya filan hareket ettirmeye çalış bak nasıl kas yapıyorsun :D

• hahahaha koptum :D işte onu da kaldırabilmesi için önceden spor yapmıs olması lazım bir düşürse ayagına gittiD

En İyi Erkek Görüşü

• Tabii ki de spor salonunda vücut geliştirmek daha etkili. Öncelikle koşu bandı veya bisiklette ısınma imkanın oluyor.
    Makineler hedef kas grubunu eklemlere fazla yük bindirmeden çalıştırmanı sağlar. Yani hedef kas dokusunu son gücüne kadar uyarabilirsin. Mesela dumbellerle ayakta pazu çalışırken aynı zamanda omuzlarla ağırlığı hareket süresince taşıman gerekiyor. Pazudan önce omuzlarım yoruluyor bazen. Bu ağırlığı sabitleme görevini makineler layıkıyla yapıyor. Aynı zamanda ağırlık arttırmak-eksilmek çok basit.
    Evde göğüs kaslarını çalıştırmak için şınav çekmekten başka pek bir seçeneğimiz kalmıyor.
    Evde çalışmanın şu kolaylığı var; kendimi motive hissetiğim an alıyorum elime dumbellleri istediğim kadar çalışıp bırakıyorum. Hemen duşumu alabiliyorum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Spor salonunda daha verimli olabilir ama maddi konu bakımından düşünecek olursak evdeki basit şeylerle de spor yapılabilir çok da güzel olur 😂

0|0
    0|0
  • evde o iş olmuyor ya :) türk milletinde verdiğin parayı ziyan etmemek gibi bir düşünce olduğu için kaytarmak olmuyor gitmek zorunda hissediyorsun :)

0|0
    0|0
  • Evde ne kadar gelistirilebilir ki

0|0
    0|0
  • kesinlikle spor salonu. Evde imkansız gibi bir şey

0|0
    0|0
  • Spor salonu

0|0
    0|0
  • Spor salonunda aletler konusunda daha avantajli ama alternatif hareketler evdede yapilir 👍

0|0
    0|0
  • Spor salonu

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• Yaa abicim gösteriş için geliyolar spor salonlarına bir kıl oluyoruum bir kıl
    Spor salonundan çıkıp sigara içen tek milletiz

0|0
    0|0
  • evde seni gaza getirecek direktif verecek seni kontrol edecek bir antrenörün varsa (tabi antrenör olmak zorunda değil, ev arkadaşın, eşin, ailen vs de olabilir) evde de imkanlar varsa yapılabilir ama işte maalesef olmuyor, ilk bir kaç gün kendi kendine yapıyorsun sonra hep bir erteleme hep bir nazlanma derken olmuyor.

0|0
    0|0
  • Salonda çalışmak daha faydalı

0|0
    0|0
  • spor salonunda genetik maximum seviyeye gelebilirsin evde ancak upperbodyde gelebilirsin 80%lere uzerine 80 kiloluk birisi otursa sirtina onu 20kere yapabilsen kuvvetlisindir ve vucudunda saglam olur ama squatda oylemi? 300kgluk capacity varsa bir insanda en fazla 120kiloluk bir erkegi oturabilir omzuna ve ilk baslangicda cogu insan 50-60kilo squat ancak yapar cok pyramid yolunda ilerleyen kilolarda arkilerin olmali her an senle antreman yapmak istiyen isin zor olur en iyisi spor salonu

0|0
    0|0
  • Spor salonunda vücut geliştirme

0|0
    0|0
  • evde olsa salonda olsa dısıplınlı olmayan ıkısnındede sıkılır. bende kendı capımda yapıyorum kafama göre ama acık hava tercıhım benım kapalı alanlar bozar benı leş gıbı ter kokusu ıcınde

0|0
    0|0
  • Evde bir yere kadar spor salonunda çevren olur bilgi alışverişinde bulunursun yeni ortam falan filan derken daha güzel oluyor birde kafa dengi hocalar oldu mu dandından yenmiyor

buradan jatomiyi boykot ediyorum öğrenci fiyatı bile 2000 tlyi bulmuş el insaf

0|0
    0|0
  • Kışın spor salonunda yazın kendi vücut ağırlığım ile.

0|0
    0|0
  • ay evde çalıştım 2 aydır salondayım ve salonda daha fazla hacim kazanıp kuvvetlendigimin farkına vardım çünkü evde agırlıgın bir sınırı var orda ise yok kaldırabildigin kadar kaldır

0|0
    0|0
  • Spor salonlarını sevmiyorum zaten öyle abartı bir kasım olsun da istemiyorum o yüzden evde yaptıgım calısmalar bana yetiyor.

0|0
    0|0
  • bilmiyorum aslında ne yapmam gerektiğini

0|0
    0|0
  • Bilinçli olduğun sürece mahsur kaldığın adada bile yaparsın 😄

0|0
    0|0
  • Salonda daha hızlı sonuç alırsın ama bana kalırsa en iyisi street workout

0|0
    0|0
  • Azim varsa heryerde yaparsın, birgün yabancı bir sitede haber okuyodum. Haberin kısacası şöyleydi;
    evsiz bir adam, kaç ay olduğunu hatırlamıyorum ama çok sağlam bir vücud yapmış dışarıda bundan bahsediyodu. yani insan isterse heryerde yapar

0|0
    0|0
  • evde pek bir şey beklememek lazım, yeri gelio spor salonu bile yetersiz oluyor.

0|0
    0|0
  • Prison-workout yapabilirsin eğer evde yapıcam diyosan illa ama salonda yaptığınla bir olmayabilir.

0|0
    0|0
  • Salonda alet vs olduğu ve evde usenme durumu olabileceği icin salon.

0|0
    0|0
  • bence salonda çalışmak daha verimli

0|0
    0|0
  • 2 tane dambıl ile harikalar yaratabilirsin dostum. Yeter ki beslenmene dikkat et.

0|0
    0|0
  • 4 lü istasyon alıp evdede salondaki gibi yapabilirsin...

0|0
    0|0
  • evde yapılabileceğine pek yanasmıyorum

0|0
    0|0
  • Evde yapıyorum ben ama salonda alet açısından daha çabuk geliştirirken.

0|0
    0|0
  • gerekli ekipman varsa evde yapilabilir

0|0
    0|0
Yükleniyor...