Spor yapmadan once yemek yemek yanlis midir?

Ben genelde sabahlari spor yapan biriyim, fakat kahvaltisiz yapamiyorum.
Bir kac arkadasim: "Spordan once sakin yemek yeme, yoksa kilo alirsin." dediler.
Kilolu biri degilim, boyum 1.60, ve 53 kiloyum. Sporu sadece fit kalmak icin yapiyorum, zayiflamak icin degil. Metabolizmam da cok hizli calisiyor, yediklerimi hemen yakiyorum.
Tecrubeli arkadaslarima soruyorum; sizce yaptigim yanlis mi?

0|0
5|14

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• Tok karnına spor yapmak kalbin için zararlıdır. Ağzına kadar doluyken spor yapılmaz. Kişiye göre değişir fakat yemek yedikten 45dk-1 saat sonra spora başlanması gerekir. Miden doluyken spor yaparsan kalp aynı anda iki işe birden baktığından yorulur kasılır. Hem midendekileri sindirmek için kan pompalıyo hem kasların için. Kısacası tıka basa doluyken yapma kesinlikle. Kendini hafif hissettiğinde başla.

0|0
    0|0
    • Yok yok, sabahlari fazla yiyemiyorum zaten. Oyle tika basa asla doymam. Benim demek istedigim hafif yiyecekler. Ne bileyim iste, muz, bir dilim ekmek, bir yumurta falan, salatalik. Bu saydiklarim fazla degil sanki.

• rica ederim, kolay gelsin :)

• teşekkürler

Erkekler Ne Diyor 13

• Antrenmanlarımdan 30 dakika önce gereken protein ve karbonhidrat alımını yapıyorum eğer kilo aldıracak olsaydı şimdiye kadar alırdım sanırsam :) Yemek yemen daha iyi fakat şeker tüketmeni tavsiye etmem ayrıca yağıda kızartırsan besin değerleri kayboluyor mu ne öyle bir şey vardı tam hatırlayamadım yani onun yerinede zeytin yağı içebilirsin
    KISACASI Yemek yiyosun diye kilo almazsın ama bu demek değil ki çok fazla yiyebilirsin nede olsa spor yapıyosun :) Umarım anlamışsındır demek istediğmi

0|0
    0|0
  • Amacına göre değişir. Eğer ne kilo alıp ne de vermek istiyorsan sana enerji vermesi açısından atıştırabilirsin. Yanlış yapmıyorsun amacın buysa eğer.

0|0
    0|0
  • Çok yemek kilo aldırmaz, yediğiniz besinlerin içermiş olduğu değerler kilo almanızı sağlar. Spordan 2-3 saat önce enerji veren yiyecekler yiyebilirsiniz.

0|0
    0|0
  • Evet yemek yememelisin ama sabahları spora çıkmadan önce hafif bir iki bir şey ağzına atmanda sakınca yon ama çok hafif şeyler olmalı

0|0
    0|0
    • Ben de onu demek istedim. Zaten sabah sabah pek istahli degilim, ama birsey yemeden de olmuyor.

• spordan 1 saa önce yemek yemelisin yemeği vücudun sindirmeli ve yaymalı diğer türlü hem ara çekersin hemde yaptığın spordan verim alamazsın

0|0
    0|0
  • kim demişse halt etmiş. besin almadan spor mu olurmuş. şekerin düşer bayılırsın valla. sadece spordan en geç bir saat önce ye ki sporda sindirirken rahatsız etmesin belli ki ağır yiyecekd e yemiyorsun zaten

0|0
    0|0
  • Yanlış

0|0
    0|0
  • Ye ama aZ

0|0
    0|0
  • Yemekten yarim saat 45 dk sonra falan baslaman iyidir

0|0
    0|0
  • 1.5 ya da 2 saat önce muhakkak beslen aç karna kesinlikle spor yapma.

0|0
    0|0
  • 2 saat önce

0|0
    0|0
  • Değil yaptıktan sonra yenmex

0|0
    0|0
  • Yanlıştır

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Biseyker yiyebilirsin ama en az bir buçuk iki saat kadar sonra spor yap. yap sonrada yemek yemek için en az iki saat gecmeli

0|0
    0|0
  • yaptıktan sonra yersen metebolizman daha hızlı yakar

0|0
    0|0
  • kahvaltı yapıcaksın illaki ama spordan önce aburcubur yemenin manası yok

0|0
    0|0
    • Abur cuburlari kastetmiyordum.

• Bence yiyebilirsin ben de yiyorum

0|0
    0|0