Sizce özgüven bir insanda bulunması gereken bir özellik midir?

sizce özgüven herkesde bulunması gereken bir özellikmidir yani insan dış görünüşünü beyenmelimi ? kendini beyenmşlik olarak adlandırmayın bu durumu. sonçta kendini beyenmeyen insan cok zor yaşar. mesela bana güzel diyenlerde oldu çirkin diyenlerde. peki sizin özgüveniniz ne şeklde? yani kendıze güveniyormusunuz? sizin için herkesin fikri önemli mi arkdşlar?

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Tabi ki özgüveni olmayan bir insan , genelde toplumdan kopuk yaşar , çünkü iletişim sorunu çekebilir, Özgüven demek , kendini tanımak , ve motivasyonunu gerektiği yerde sağlamak demek . Herkesin fikri tabiki önemlidir, ama insan önce kendinde demokrasiyi sağlar bu özgüvenle , herkes dinlersin , sonunda kararı sen verirsin

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• kendine guvenin yoksa bi bok yapamassın biraz kendine guvenip gidip yapıcan yoksa kendiliginden bisi olmasın beklersen yandın olursa bile on kotusu olur oyle kendin istedigini yapmaya bak hep...

0|0
    0|0
  • ozguven sadece dıs gorunusle alakalı degılkı bılınc altındakı cocukluktankalan seyler aılevı sorunlar maddıyat herseyden bıraz vardır ama dıs gornusumden gayet memnunum ınsan kendını begenmelı tabıı ama burnu bes karıs dolasmamalı

0|0
    0|0
  • özgüven olmadan insan olamaz bence

0|0
    0|0
  • Kendime güvenirim güvenmeyenle de işim olmaz

0|0
    0|0
  • evet kendime narsistlik derecesinde guvenim ve begenim var

0|0
    0|0
  • ilk aklıma gene herhangi bi x men karakteri:D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Özgüveni eksik olan insanlar bir çok şeyden geri kalıyor.

Örnekler vererek açıklık getireyim; Benim bir arkadaşım kantinden yemeğini bile alamazdı neden diye sorduğumda bana ne istediğimi söylemeye utandığı cevabını verdi.

Başka bir arkadaşım toplu taşıma araçlarında şoförle muahttap olamıyor.

Daha genel bir şey söyleyeyim. Ben lise okuyorum. Öğretmenlerimin çoğu sizin ders içi performansınız benim için çok önemli diyor. özgüven eksikliği olan arkadaşlarım bu yüzden sınıfta kitap bile okuyamıyor. Benim özgüvenim var mesela. Herşeye atlayıp cevap verebilen kendime güvenen biriyim.

Özgüvenin varsa oyunculuk,tiyatro vs. herşeyi yaparsın. ikna yeteneğin kuvvetli olur ve daha çok mal satarsın. İş hayatında büyük adımlarla ilerlersin

2|2
    0|0
  • kesinlikle olması gerekli kendine özgüveni olmayan birisi mesela şöyle düşünebilir etrafta bu kadar güzel kız varken bu çocuk bana niye baksın ki .herkesin kendine göre güzelligi vardır bence kendimizi özgüvenli ve özel hissetmeliyiz tabi çok abartmadan..

0|1
    0|0
  • öz güvenle işte kendini beğenmişlik arasındaki ince çizgiye geldik çattık.bişeyleri yanlış anlamayalım öz güven ,oramızı buramızı beğenip kişisel gelişimcilerin yaptığı gibi her gün sabah aynanın karşısına geçip "hey dostum çok yakışıklısın çok güzelsin "demek değildir.kanımca.ha onu diyenler gözümde narsist olabilirler ancak.öz güven nedir bana sorarsan sevgilisini eve davet eden adamın pijamalarını çıkarma zahmetinde bulunmadan saç baş karışmış bi şekilde kapıyı açmasıdır. bunun için de ya ksura bakma falan dememesidir.ha bunu bütün sevgililerine yapıyorsa bu adamda öz güven tamdır bence .severim kendisini.

0|0
    2|1
  • Özgüveni olmayan insan bu hayatta hiçbir yere gelemez.Her adımında insanların onu yargıladığını düşünür.Oyüzden yernde sayar durur.

0|0
    0|0
  • Aynı soruyu neden iki kez sordun bi iki cümlesini değiştirerek :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...