Squat işe yaramıyor?

Arkadaşlar bayadır squat yapıyorum (ağırlıksız) en fazla 80 90 yaptım şimdiye kadar ama hergün mutlaka 50+ yapıyorum ilk başlarda kalçam toparlandı şeklinide aldı ama sonra iç çamaşır izi gibi bir iz oldu ve vucudum çok yumuşak olduğundan sertleşmiyor şu an hem yumuşak hemde dalgalı gözüküyor yapmaktan sıkıldım ama düzelmiyor napaabilirim veya nerde hata yapıyorum?

0|0
4|11

En İyi Erkek Görüşü

• yeterli derecede protein alman lazım, sporda herseyden önce beslenmek gelir, sonrasında uyku. idman yapmak neredeyse hepsınden sonra gelıyo. proteınlı beslen, agırlıgıda artrmayı deneyebılırsın. iyi dinlen. 11den geç uyuma (insanlara bunu tavsıye edıyorum ama malesef hep geç uyuyorum)

1|0
    0|0
    • Protein pek almıyorum aslında beslenmem pek benim elimde olmuyor :/

• beslenmek cok önemli aksatma. antreman ve uykudan dahada önemli.

• teşekkür ederim eig için, gelişme var mı bari?

En İyi Kız Görüşü

• squat tek basına yetersız ıstıyorsanız hergun 500 tane yapın onemlı olan nokta hareketı dogru yapıyormusunuz kaslarınız ıcın dinlenmesıne ımkan verıyormusunuz gunde kac gram proteın alıyorsunuz unutma spor bellı bır yere kadar etkılı hersey mutfakta v agırlıksız da gelısım beklememelısın agırlık eklemelısın setlerıne haftada 3 gun bacak calıssan yeter suata destek 6 hareket daha yapmalısın ve ayrıca set sett yapmalısın :)

1|0
    0|0
    • Her 20 hareketten sonra dinleniyorum ve set halinde yapıyorum

• agırlık kullanmalısın artık ılk 5 ıle basla sonra 10 15 zamanla arttırdıgın zaman farkı goruceksın ve tabıkı gundelık proteın htıyaıcnı unutma :)

Erkekler Ne Diyor 10

• Tek seferde başlayıp 80-90 tane yapmak yerine 3-4'er set halinde 30-40 tane yapmayı denemen çok daha iyi olacaktır. Ayrıca kendine vakit tanımalısın.3-5 hafta ile olacak iş değil.

1|0
    0|0
  • Düzgün ve doğru yaptığına emin misin

1|0
    0|0
    • Evet düzgün yapıyorum dediğim gibi ilk başlarda çok güzel şekil aldı ama sonradan bozdu

• Artık ağırlıksız yapa yapa vücut ona alıştı gelişim durdu ağırlıkla yapmalisin ve farklo tarzlarda squat yapmalisn

1|0
    0|0
  • Başka şeyler dene

1|0
    0|0
  • gelişemiyorsan programını değiştir uykunu ve proteinini ihmal etme yumuşak ve dalgalı gözükmesi yeterli kas kütlesini elde edemeyip yağ oranını azaltmadığında başka faktörlerde var ama onları daha sonra anlatırım :D

1|0
    0|0
  • bir kerede kaç tane yapıyorsun

1|0
    0|0
    • 30-50-60-80 değişiyor

• Ben 20 tane yapayım tuvalete oturamaz hale geliyorum neredeyse
      Yapman gereken ne biliyor musun diyet Yemen'e içmene dikkat et ekstra yürüyüş koşu veya kardio yap işte sukuata aynen devam arada lanch da yap farkı hissedersin Zaman'la

• Fiziki yapın bu demek , çok takma , yumuşak vücutlar da güzeldir

1|0
    0|0
  • protein kullan?

1|0
    0|0
  • peki taytmı giyiyorsun yaparken?

1|0
    0|0
  • kıcını kaldıracak bir sevgili bul hergun şımartsın seni popo tavan :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• agırlıkla yap squatı
    pılates topu ya da dumballlarla

1|0
    0|0
    • Topla yapıyorum

• su sısesı ya da agırlıkla devam et hareketlerını degıstır. basen hareketlerı vıdoları seyret ebru sallının. lounch ta ıyı bak. onuda dene

• yanlış yapıyorsundur

1|0
    0|0
  • Sadece squatla olmaz yanında ek hareketlerde yapman lazım. Eğer kilon varsa mutlaka kardiyoda eklemen lazım. Zayıflaştıkça sıkılaştığını görürsün

1|0
    0|0
    • Mutlaka ek hareketlerde yapıyorum zaten özellikle kalça sıkılaştırma kilomda yok ama oluyo işte :/

• Spor bayadır oldu ama squat 7-8 ay falan

• biraz daha sertleşmesini istiyorsan hafif ağırlıkla çalışabilirsin oda kas yapar sertleşmesine yardımcı olur.

Yükleniyor...