Kapat

Anlatım ve anlama sıkıntıları neler düşünüyorsunuz bu konuda?

bazı insanlarımızın 1.defada değilde 2.defada anlaması ya da birşeyi anlatamama sıkıntısının aileden ve çevreden kaynaklandığını düşünüyorum..bir şeyi kırk defa yap diye karşındakinin o şeyi 40. defada algılaması gibi..

siz neler düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 8

• anlatmak istediğiniz anlama yada algılama sorunları,sanırsam hegel dir ''ömrüm boyunca bir tek öğrencim beni anladı ama oda yanlış anladı...'' ve ayrıca nictzsche de derki;beni yanlış anlayan biride olmadı,..'' kuşkusuz hayatta bir şeyler anlatmak o kadarda kolay değildir;hepimizin sıkıntısı ''nasıl anlatırım...nasıl anlatsaydı.. ki anlaması için...''tabiki bazı insanlar da ''anlamama ısrarı'' var sanırsam;bence bu insanların bu şekilde olmaları,aile-çevre etkeni en üst safadadır;bir şeyi anlatığım zaman karşıdakinin ''anlamama ısrarını'' algıladığım andan itibaren,sinir küpü gibi olurum,ve dönüp giderim o arda kalan kendini paralasada,bir kez olsun dönüp bakmam.

1|0
    0|0
  • bir sözü dinlediği yere bakar. başta söylersin çoğu zaman üç gün sonra yapar. şaka mı gercek mi anlamazsın...o değil de sonra bi de naptım ben demezler mi... evlerden ırak olsun...:)

1|0
    0|0
  • ... Kimileri kitap okurken yazıların altını çizerler.

1|0
    0|0
  • çözümü anlayışlı olmak, şu an yaptığım gibi.

1|0
    0|0
  • sen bu yazdığından bişey anladın mı

1|0
    0|0
  • Bende anlamadım şimdi.

0|0
    0|0
  • anlamadım dediinden bişi

0|0
    0|0
  • aile çevre mahalle ...