Anlatım ve anlama sıkıntıları neler düşünüyorsunuz bu konuda?

bazı insanlarımızın 1.defada değilde 2.defada anlaması ya da birşeyi anlatamama sıkıntısının aileden ve çevreden kaynaklandığını düşünüyorum..bir şeyi kırk defa yap diye karşındakinin o şeyi 40. defada algılaması gibi..

siz neler düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
4|8

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 8

• anlatmak istediğiniz anlama yada algılama sorunları,sanırsam hegel dir ''ömrüm boyunca bir tek öğrencim beni anladı ama oda yanlış anladı...'' ve ayrıca nictzsche de derki;beni yanlış anlayan biride olmadı,..'' kuşkusuz hayatta bir şeyler anlatmak o kadarda kolay değildir;hepimizin sıkıntısı ''nasıl anlatırım...nasıl anlatsaydı.. ki anlaması için...''tabiki bazı insanlar da ''anlamama ısrarı'' var sanırsam;bence bu insanların bu şekilde olmaları,aile-çevre etkeni en üst safadadır;bir şeyi anlatığım zaman karşıdakinin ''anlamama ısrarını'' algıladığım andan itibaren,sinir küpü gibi olurum,ve dönüp giderim o arda kalan kendini paralasada,bir kez olsun dönüp bakmam.

1|0
    0|0
  • bir sözü dinlediği yere bakar. başta söylersin çoğu zaman üç gün sonra yapar. şaka mı gercek mi anlamazsın...o değil de sonra bi de naptım ben demezler mi... evlerden ırak olsun...:)

1|0
    0|0
  • ... Kimileri kitap okurken yazıların altını çizerler.

1|0
    0|0
  • çözümü anlayışlı olmak, şu an yaptığım gibi.

1|0
    0|0
  • sen bu yazdığından bişey anladın mı

1|0
    0|0
  • Bende anlamadım şimdi.

0|0
    0|0
  • anlamadım dediinden bişi

0|0
    0|0
  • aile çevre mahalle ...