Allah kulunu neden üzer neden ağlatır?

Ben inançlı biriyim. Gerçekten elimden geldiğince dinimi yaşıyorum fakat son yaşadığım ilişki yüzünden artık bişeyleri sorgulamaya başladım. Asla inancımı kaybetmedim kaybetmem ama kafama takılıyor. Allah kulunu neden üzer? Ben ilişkimi namusumla yaşadım art niyet beslemedim. Aldatıldım benle konuşurken 1. senemizi doldurmuşken başkasıylada konuşuyormuş ve beni onu ayartınca terketti. Öğrendim o çocuklayken karşısına çıktım. Ben namusumla yaşrken sevdamı, art niyet beslemezsen gözümden sakınırken neden böyle oldu ? Şimdi çıkıp senin için hayırlısıymış demeyin lütfen. Hayırlısı buysa neden 2 aydır içimde bir umutla acı çekiyorum ? Hergün dönsün diye bir hata yapmasın diye hergece her sabah dualar ediyorum. ALLAH neden sesimi duymuyor ? Neden üzüyor beni ? Hayırlısı bu olmasın neden yahu neden ? O orda gününü gün ederken ben niye içimde bir umutla bekliyorum ? Hergece yalvarıyorum allah'a yalvarıcamda. Bir çıkar yolu bulamıyorum artık.

0|0
9|5

En İyi Kız Görüşü

• Kurda tav olan kuzunun akibeti en başından bellidir, çünkü her şey sebepler dairesinde vuku bulur. Bu nedenle seni üzen Allah değil yaptığın yanlış seçimlerdir. Bence isyan etmek yerine bu ilişkinin evlilikle bitmediğine şükretmelisin. Eminim ki bu olay bundan sonra senin daha sağlam adımlar atmanı sağlayacak ve sana layık olan kişiye ulaşman da rehberlik edecektir. O yüzden dualarım kabul olmadı diye üzülme, demek ki Rabbin senin kendine layık gördüğün kişiyi sana layık görmüyor ve daha hayırlı bir kulunu nasip etmek için dua kapılarını aralıyor. Bir de her gün bana dönsün hata yapmasın diye dua etmek yerine Allah'ım her şeyi layıkıyla bilen ve gören sensin hakkımda hayırlı olanı nasip eyle diye dua etseydin bu kadar üzülmezdin.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Allah yeri gelir ağlatır,yeri gelir sevinç göz yaşları akıtır.Onun taktirine yorum yapmak bana düşmez.Dua eder gibi mi ediyorsun..?Yoksa gerçekten kalbinden mi dua ediyorsun..?Gerçekten kalbinden etsen eminim şuan bu yazıyı buraya yazmamıştın...

0|0
    0|0
    • tabii ki kalbimden ediyorum. Dua eder gibi etmedim etmemde. Ben mutluluğumda şükür ettim zor günümde sabır diledim. Sadece ne olduda hakettim bu kederi onu merak ediyorum kendimi yiycektim o yüzden yazdım

• Bak dostum.Dün annemi aradılar ve 3 yıldır oturduğumuz evden bir nevi bizi atıyorlar.Bu olaydan 1 gün önce öfff bu evden sıkıldım artık dedim.Rabbim kurtar beni şu evden dedim.3Yldır muskamı var bilmem ama bu ev çok uğursuz geldi bana.Duayı öyle bir içten etmişim ki şimdi evden 2liycez. 3 ay içinde ev bulmam lazım.Herşeyde bir hayır vardır ki annem muhteşem bir ev buldu hemde temizlemesi daha kolay ve ucuz bir ev.Yani senin bu kadar acıyı çekmen ilerde çok güleceğine dalalet eder.

• Kusura bakma konuyu caydırdım biraz ama sonuç olarak çok çile çeken mükafatını alır.Peygamberimizde çok çekmiş...Şimdi ise hepimizin sevgilisi.

• dönse kabul edecekmısın .

0|1
    0|0
    • gurur murur kalmadı köpek gibi edicem evet herşeyi unutmaya hazırım

• 2. bir aldatılışı kabul edıyorsun demektır çünkü aldatan ifla olmaz ıhanetın affı olmaz ... ama ben ınatla cekerım dıyorsun ... mıdenı geniş tutmanı önerırım kolay gelsın

• en büyük imtihanlar Peygamberlere geldi

0|0
    0|0
  • isyan ettiğinin farkındasın dimi? bu hüzün seni allaha yakınlaştırmış ne güzel. deme diyorsun ama o kız sana göre mi sence :) gerçekten hayırlısı buymuş..

0|0
    0|0
  • Insan sevdigini yerden yere vururmus yoksa allah...

0|0
    0|0
  • merak etme unutursun bende aci vektim bir ara ve dua ettim allahim.hayirsizsa icimden sok at dedim bir gun baktim unutmuşum.

0|0
    0|0
  • O kiz sana göre mi? Insan sevince bazi seyleri görmezden gelmeyi tercih eder, ama bir düsünsene ugruna Allah'a isyan ettigin kiz nasil biri çikti, daha düzgünüyle karsilasman dilegiyle.

0|0
    0|0
  • suan aynı durumdayız 1 senedır atamadım aklımdan ve gelıp ozur dılese kabul edecegım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Okullarda sınavlara girersin. Sınav kağıdına bir bakarsın ki bazı sorular çok basittir, bazı soruları sanki o an ilk defa görmüş gibisindir. Elbette hocaların hazırladığı sorularda öğrencilerin birtakım zorlanacağı sorular da olacak, kolay gelecek sorular da olacak. Herkes basit soruları yapsaydı sınavın ne amacı kalırdı ? Milletin ne dertleri var: Bir lokma ekmeğe muhtaç insanlar, savaşın içinde can tehlikesi, sağlık vs. Seninkisi de dert mi ? Küçümsediğim için demiyorum ama karaktersiz insanlar için dinini sorgulayacağına nasıl bu kadar gözü kor oldun onu sorgula. Kendine kız. Böyle hatalar yapmamalısın. Beş para etmez insanlar yüzünden, Allah katında beş para etmez bu dünya için isyana asla gelme. Evet, yazında da belirtmişsin ki senin için hayırlısı olmuş. Bunu ben demiyorum. Yine Allahü teala diyor.

Bakara Suresi 216. Ayet : Ve hoşlanmayacağınız bir şey olur ki bu sizin için hayırdır. Ve isteyeceğiniz bir şey olur ki bu sizin için şerrdir. Bütün bunları Allah bilir siz bilmezsiniz...

4|0
    0|0
  • Isyan etiginin farkinda misin geç olmadan anlamişsin işte ben böyle bir durumda uzulmuş olsamda mtlu olurdum bir taraftanda degmezmis daha fazla zamanimi çalmamis diye senin sevgin agir gelmiş ona beli ki yanlis bir seçimmiş senin için her şerde bir hayir var unutma güzel kardeşim evlendikten sonra ögrenseydin daha mi iyidi ?

0|0
    0|0
  • Sen neyi çok istersen dünyada o senin imtihanın olur , inşallah imtihanın iyi geçer . Kimler ne acılar çekiyor , yeri geliyo için kan alıyo ama bu halimizede şükürler olsun demeyi bilmemiz lazımki iyi bir müslüman olalım değilmi.

0|0
    0|0
  • bunu ne sorgula ne başka bişe yap herşeyin vardır bir nedeni insanlar aglamadan ögrenemez.

0|0
    0|0
  • Belki umurunda değilizdir.

0|0
    4|3
Yükleniyor...