Beşiktaş'ın şampiyonluğunda en büyük pay kimin?

Beşiktaş'ın şampiyonluğunda seçeneklerden hangisinin katkısı daha fazla?

• Şenol Güneş
    38% (10)37% (32)38% (42)Oy Ver
  • Fikret Orman
    8% (2)10% (9)10% (11)Oy Ver
  • Vitor Pereira
    15% (4)9% (8)11% (12)Oy Ver
  • Aziz Yıldırım
    4% (1)21% (18)17% (19)Oy Ver
  • Dursun Özbek
    12% (3)6% (5)7% (8)Oy Ver
  • Mario Gomez
    23% (6)17% (14)17% (20)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Fenerbahçe Taraftarı: Sizce Aziz Yıldırım ve Vitor Pereira'nın payı var mı?
Galatasaray Taraftarı:Sizce Dursun Özbek ve yönetiminin payı var mı?
Görüşleriniz için teşekkürler

0|0
2|19

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• beşiktaşı gönülden tebrik ederim ama bence bizim de fenerin de yönetimleri bariz hatalar yaptı bu sene :/ şenol hoca başkadır, onun payı inkar edilmemeli..

0|1
    0|0
    • ayni fikirdeyim yönetim hatalı şenol güneş de iyi futbol oynatıyor

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 18

• Şenol hoca desek , başkana haksızlık etmiş oluruz ,
    Başkan desek yönetime
    Yönetim desek futbolculara , taraftara
    ... Sözün kısası basari varsa ortak çalışma da vardır. Malzemeci Süreyya abinin bile emeği vardır

Fakat Şenol hoca tecrübesiyle , Gomez ve Atiba ise üstün performanslariyla bir adım öndeler

1|0
    0|0
    • tebrikler, bu arada bütün yıl güzel sorular sordun

• Tff ve Akpyi koymamışsın.38 kere sayın diyerek ve neden stad açılışında taraftarı almıyarak oldukları ortada aynı zamandda sen kaç şampiyon son maçında Tff özel izinle evinde oynattı değlasmanda oynaması gerek maçı.

• @Duymakzorbe ağlama artuk tebrik et acını anlıyorum

• Bu şampiyonluk net bir şekilde Fikret Orman ve ekibinin eseridir... Temeli üç yıl önce atılan bir sistem var. Önceden Beşiktaş da dahil olmak üzere dört büyük kulübün izlediği bir yol vardı: "Sen taraftarı memnun edecek transferler yap. Sonu iyi olursa ne ala. Olmazsa biz elimizden geleni yaptık deriz." anlayışı ile yüksek bonservisli ve maaşlı oyuncular getiriliyordu. Hagi, Alex dahil Türkiye’ye gelen tüm şöhretler geldikleri yerde tutunamamış, uyum problemi olan oyunculardı. Bunlardan bazıları geldikleri zaman değişti. Nadir örnekleri mevcut. Ama çoğunlukla Sergen tipi oyunculardı. Yani müthiş yeteneklerine rağmen takım oyuncusu değillerdi.

Bu anlayış yüzünden istikrarlı bir takım kurmak hayaldi. Kaldı ki Galatasarayın uefa şampiyonu olduğu dönem hariç büyük takımların hiçbiri böyle bir istikrar yakalamamıştır. İşte Fikret Orman'ın farkı burada ortaya çıktı. O, Barcelona, Manchester United gibi büyüklerin taklitçisi olmak yerine, Gençler Birliği, Bursa gibi takımları örnek aldı. Beşiktaşı bir pazara çevirdi. Gerekli gereksiz göz boyama transfer yapmadı. Sorununu çözebileceği oyuncuları getirdi. Rakipleri pazarlık kızıştırmaya kalktığında onlara uymadı. Fiyat yükseltmelere alet olmadı. Biliç, Şenol güneş ve bunların öncesinde Samet Aybaba hep bir basamaktı. Herbiri için yönetebilecekleri bir takım kurup başlarına getirdi. Misyonları sona erdiği zaman yerine yenisini getirdi.

Oyuncu şımarıklığına prim vermedi. Giderim diyene asla kal demedi. Çoğu oyuncuyu aldığınının çok üstünde fiyatlara sattı. Koskoca ( iki yüz milyon dolar değerinde) bir stadı neredeyse bedavaya getirdi. Demirören döneminden kalan borçları ödenebilir hale getirdi.

Tüm bu stratejileri ve klüp yönetme anlayışı ile şu an Galatasaray ve Fenerbahçeye rol model oldu Fikret Orman.

Geçen sene Demba Ba ve Gökhan Töre için şarkılar yazan taraftara Oğuzhan'ın da doğru oynatıldığı zaman büyük oyuncu olduğunu gösterdi.

Sadece Beşiktaş için değil Türk futbolu için de büyük bir nimettir Fikret Orman

0|0
    0|0
  • Başarısızlık denince ilk akla yönetimler gelmelidir. Çünkü teknik direktörü yönetim seçer ve oyuncuları da dolaylı olarak o seçmiş olur.

0|1
    0|0
  • Hepsinin az çok payı var ama en çok Gomez'in payı var

0|1
    0|0
  • Kanka taraftar desteğini unutmamak lazım alayı gidici taraftar kalıcıdır

0|0
    0|0
  • Şimdi bir kere de adaletli olun BEŞİKTAŞ hakkı ile kazandı. Oyuncular inandı, yönetim inandı taraftar olarak biz inandık ve şampiyon olacağız yani olduk sayalım.

0|0
    0|0
    • sahada futbol olarak da en çok hak eden beşiktaş (fenerbahçeliyim)

• yönetim başarısız bizde ama her yıl üstümüze oynanan oyunlar da yok değil

• Valla bizim yapabileceğimiz bir şey yok biz hedefimizde ilerledik. Sonuç olarak önümüze baktık sizinle sorunu olan takımlar neler yaptı bizi ilgilendirmiyor :) Yani bu siz değil Galatasaray da olsa aynı şeyler olurdu.

• şenol güneş.

0|0
    0|0
  • Mario Gomez, Şenol Güneş

0|0
    0|0
  • Şenol Güneş

0|0
    0|0
  • Şenol Güneş

#ultrAslaN

0|0
    0|0
  • Şenol hocaa oleyy şenol hoca oleeyyyy 😂

0|0
    0|0
  • Tff ve Akpyi koymamışsın.38 kere sayın diyerek ve neden stad açılışında taraftarı almıyarak oldukları ortada aynı zamandda sen kaç şampiyon son maçında Tff özel izinle evinde oynattı değlasmanda oynaması gerek maçı.

0|0
    0|0
  • Franko:Ben bu ülkeyi (İspanya) yıllarca futbol ve piyango ile idare ettim. Statlardaki, arenalardaki kalabalıkları kastederek : Halkı yüz binlik beşiklerde uyuttum… Uyumaya devam edin ey gafiller..

0|0
    0|0
  • Şenol hoca. Adamdır.

0|0
    0|0
  • Şenol Güneş adamdır

0|0
    0|0
  • Daha bitmedi durun bakalım :D

0|0
    0|0
  • fenerbahçe'nin